Kelionės mudviems – kur kas daugiau nei savaitės poilsis prie jūros, tingus vartymasis prie viešbučio baseino bei keleto dienų trumputė pažintis su kita šalimi. Mes manom, kad tik svečiuodamasis ilgesnį laiką gali pajusti šalį „iš vidaus“ – pažinti žmones, kultūrą, kito krašto dvasią. Renkamės tolimas, egzotiškas šalis, į kurias negali nuskristi tą pačią dieną nusipirkęs pigių avialinijų skrydžio bilietą. Nes tai paprasta. Tą galite padaryti patys. Informacijos apie Europą ir gyvenimą joje apstu. O jei ir ko nežinotum, kas nors nepavyktų, galėtum taip pat lengva ranka nusipirkti skrydį atgal namo.
Kiekviena iš mūsų turi savąją gyvenimo kelionę. Laura metus gyveno ir dirbo Kanadoj. O manoji kelionė – studijos ir darbas saulėtoje kengūrų šalyje Australijoje. Taigi kiekviena iš mūsų turi po misiją – Laura stengiasi, kad kuo daugiau jaunų žmonių sužinotų apie galimybę išvykti, gyventi, užsidrbti ir pakeliauti Kanadoje, o aš, savo ruožtu – Australijoje.
Kai prieš penkerius metus, nedrąsiai pradėjau svarstyti apie didžiąją kelionę, mano galvoje kirbėjo daugybė baimių ir klausimų, o informacijos nebuvo daug, negalėjau pasiremti ir kažkieno kito patirtimi. Nežinojau net tokių elementarių dalykų: kaip galėčiau nusigauti iki Australijos, kiek reikėtų tam pinigų ir t.t. Į šiuos ir visus kitus klausimus ir bandysiu atsakyti šiame ir kituose, tolimesniuose, straipsniuose bei kelionių dienoraščiuose. O galbūt net sugebėsiu pastūmėti apsispręsti ir ryžtis pačiai didžiausiai savo gyvenime avantiūrai ir jus!
Prijaukinta Australija – kokia ji?
Australija – kengūros, saulė, vandenynas ir Sidnėjaus operos namai. Juk visi žinom šiuos pagrindinius Australijos simbolius. Bet kas ji yra iš tiesų? Nors pasaulis jau nebėra atskiros tautos, valstybės, nes sienos išnyksta ir jis tampa dideliu tautų katilu, Australija vis dar atrodo nepasiekiama, nepažinta ir tolima.
J.Mateikaitės nuotr./Sidnėjus |
Australija – unikalus kraštas, sala, kuri kartu yra ir žemynas, viena mažiausiai apgyvendintų, tuščiausių vietų Pasaulyje. Nekalbant jau apie tai, kad nusigauti iki šio žemyno užtrunka labai ilgai – pridėjus laukimus tarpiniuose oro uostuose bei laiko skirtumą, skrydis gali užtrukti iki dviejų parų!
Tokie tolimi kraštai, vis dar kelia baimių, apie juos sklando gandai ir mitai, kurie byloja apie įvairius būtus ir nebūtus, pražūtingus dalykus. Tiesa, Australija gali būti pavojinga! Joje rasi gyvačių, ryklių, krokodilų, medūzų, didelių bangų ir saulės. Taip, netgi saulė gali pražudyti! Pagal statistiką, dviems iš trijų australų, nesulaukusių 70 metų, yra diagnozuojamas odos vėžys. Bet kartu tai yra kraštas, kuriame gera gyventi – žydras dangus ir vaiski saulė priverčia nuolatos šypsotis netgi niūrų lietuvaitį! Patikrinta ir veikia 100 procentų – pati nesustodavau šypsotis ir būti maloni kiekvienam sutiktajam!
Į Australiją – su studijų viza
Su turistine viza gali važiuoti bet kas. Net viza to nepavadinsi – tai daugiau elektroninis leidimas įvažiuoti į šalį ir joje būti iki 3 mėnesių. Deja, su tokia viza negalėsi dirbti, o tai reiškia neuždirbsi Australijos dolerių, todėl viską skaičiuosi lietuviškais litais. O taip skaičiuojant, kišenė greitai ištuštėja.
J.Mateikaitės nuotr./Sidnėjus |
Išeitis? Studijų viza, kurios dėka gali dirbti ir užsidirbti pragyvenimui: būstui, maistui ir netgi kelionėms po tą pačią Australiją bei šalimais esančias šalis: kalnuotoji Naujoji Zelandija, egzotiškosios Indonezija ir Malaizija ranka pasiekiamos!
Studijuoti galima arba universitetuose, arba koledžuose. Kiekviena galimybė turi savo pliusų ir minusų. Pavyzdžiui, Australijos universitetai yra pripažįstami visame pasaulyje, studijų kokybė labai aukšta, tačiau už kokybę reikia pakankamai atseikėti pinigų – užsieniečiai studentai moka pilną studijų kainą, kai tuo tarpu australai studijuoja beveik nemokamai. Taip pat krūviai yra ganėtinai dideli ir dažnai nelieka laiko darbui. Jaunuoliai, kurie nori ne tik mokytis, bet ir dirbti, keliauti ir pramogauti, dažniausiai renkasi koledžus.
J.Mateikaitės nuotr./Banglentininkų rojus |
Koledžuose galima pasirinkti studijų visokiausių krypčių: meno, verslo, finansų, rinkodaros, informacinių technologijų ar net banglenčių sporto. Aš pati studijavau anglų kalbą ir verslo administravimą. Reikia paminėti, kad koledžuose studijos yra žymiai pigesnės nei universitetuose. Studijų kainos svyruoja nuo 1200 Australijos dolerių už trimestrą iki universitetinių – 5000 Australijos dolerių už trimestrą.
Stabdžiai – pinigai
Daugelis mano, jog išvažiuoti į Australiją yra brangu. Taip, iš dalies jie yra teisūs – pradinės investicijos siekia apie 15 tūkst. lt. Tiek kainuoja studijos, stojimo į koledžą įmoka, privalomas sveikatos draudimas, studijų viza ir aviabilietai.
Bet ar tai stabdis? Remdamasi tiek asmeniniu, tiek ir kitų jaunuolių pavyzdžiu, galiu drąsiai sakyti, kad stabdo ne pinigų trūkumas. Aš turėdama tikslą išvažiuoti į Australiją, taupiau daugiau nei du metus ir įgyvendinau savo svajonę. Tad viskas priklauso nuo požiūrio. Turim ne vieną jaunuolį, kurie dirbo vieną ar net dvi vasaras Norvegijoje, Danijoje, Anglijoje ar kitur, stropiai taupė, turėdamai labai aiškų ir konkretų tikslą – išvažiuoti į Australiją. Kai kurie rizikuoja ir trūkstamą reikiamų pinigų dalį pasiskolina. O dirbant Australijoje susitaupyti tikrai įmanoma, pavyzdžiui, aš per 6 mėnesius sugebėjau susitaupyti apie 10 tūkst. lt!
J.Mateikaitės nuotr./Autorė Australijoje |
Taigi viskas juk mūsų galvoje! Štai čia ir prasideda kelionė. Nuo pasiryžimo apkeliauti vieną ar kitą šalį, o gal ir visą pasaulį. Nesvarbu, ar turi gausybę pinigų ar ne. Labai norint atsiranda būdų, kaip jų įgyti.