JAV keliautoją nuošalioje saloje nužudė su pasauliu nebendraujanti gentis

BBC praneša, kad Indijos Andamanų salose vietos gentis nužudė JAV turistą, kuris mėgino patekti pas kontakto su civilizacija neturinčius vietos gyventojus.
Sentinelų gentis
Sentinelų gentis / INDIAN COASTGUARD/SURVIVAL INTERNATIONAL nuotr.

Žvejai, kurie vyrą nuplukdė į Šiaurės Sargybinio salą, pasakojo matę, kaip šiam išsilaipinus Sentinelų gentis į jį pradėjo šaudyti strėlėmis. Tuomet salos gyventojai jam ant kaklo uždėjo virvę ir pradėjo jį tempti paplūdimiu.

Vietos žiniasklaida skelbia, kad amerikietis buvo misionierius Johnas Allenas Chau, kuris izoliacijoje gyvenantiems žmonėms norėjo atnešti krikščionybę.

Policijos teigimu, jis šią salą jau buvo aplankęs keturis ar penkis kartus – jam vis padėdavo vietos žvejai. Dabar dėl nelegalaus amerikiečio nugabenimo į salą sulaikyti septyni žvejai.

Bet koks kontaktas su nuošaliai gyvenančiomis Andamanų gentimis yra neteisėtas. 2017 m. Indijos valdžia net nusprendė, kad ir fotografuoti ar filmuoti šias gentis yra draudžiama. Už tai galima gauti kalėjimo bausmę iki trijų metų.

VIDEO: Nuošalioje saloje su pasauliu nebendraujanti gentis nužudė atvykusį misionierių

Vietos policija pripažino, kad ši byla – itin sudėtinga. Sentinelų net negalima sulaikyti.

Manoma, kad šioje Šiaurės Sargybinio saloje gyvena nuo 50 iki 150 žmonių. Žmonės Andamanų ir Nikobarų salose gyvena jau daugiau nei 60 tūkst. metų.

Kontakto su išoriniu pasauliu neturinčios gentys rizikuoja užsikrėsti jiems mirtinomis ligomis, jeigu pas juos apsilankytų pašaliniai asmenys. Tikėtina, kad jie neturi imuniteto net tokioms įprastoms ligoms kaip gripas ar tymai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis