Paaiškėjus, kad Didžiojoje Britanijoje buvo aptikta nauja, lengviau plintanti COVID-19 atmaina, didžioji dalis ES šalių nedelsdamos uždraudė britų keliautojų ir krovininio transporto atvykimą iš Jungtinės Karalystės.
Antradienį Doveryje įstrigo šimtai vilkikų, o Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas susidūrė su vis didesniu spaudimu išspręsti susidariusią situaciją.
JK transporto sekretorius Grantas Shappsas antradienio vakarą paskelbė, kad Didžioji Britanija ir Prancūzija susitarė dėl protokolo, pagal kurį „Prancūzijos siena vėl atsidarys keliaujantiems dėl skubių priežasčių, jei jiems bus patvirtinti neigiami COVID-19 tyrimai“.
Visgi jis paragino sunkvežimių vairuotojus nevykti į pietinę Kento grafystę, tikintis patekti į keltus ar traukinius.
Prancūzijos transporto ministras Jeanas-Baptiste'as Djebarri antradienį taip pat patvirtino, kad kelionės lėktuvais, laivais ir traukiniais „Eurostar“ traukiniais „vėl bus atnaujintos nuo rytojaus ryto“.
„Prancūzijos piliečiams, žmonėms, gyvenantiems Prancūzijoje ir turintiems teisėtą priežastį, teks pasirūpinti tyrimais“, – pridūrė jis.
Nepaisant derybų proveržio, spūstys aplink pagrindinį pietinį Doverio uostą artimiausiu metu greičiausiai nemažės.
Vėlų antradienio vakarą Doverio – svarbaus Didžiosios Britanijos tranzito centro – pareigūnai pranešė, kad keliautojams, kurių tyrimai bus neigiami, siena bus atidaryta nuo vidurnakčio vietos laiku.
Ankstyvą trečiadienį Kalė mieste iš dviejų keltų išriedėjo kelios keleivinės transporto priemonės, pranešė naujienų agentūros AFP korespondentas, tačiau uosto vadovybė teigė, kad intensyvesnio eismo tikimasi kiek vėliau.