Ankstesniais metais muziejuje veikdavo Kalėdinis Pingvinų paštas, tačiau šiemet ši ypatinga misija – nugabenti vandens keliu Kalėdų seneliui norus ir pageidavimus – patikėta būtent ruoniukams. Nenuostabu, juk muziejus ypatingai daug dėmesio skiria Baltijos pilkųjų ruonių jauniklių gelbėjimui, be to, 2022-uosius Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė Gyvūnų gerovės metais ir labai svarbu – ateinančiais metais Jūrų muziejuje atsidarys Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centras.
Akvariumo cokoliniame aukšte, priešais iliuminatorių, pro kurį į lankytojus iš baseino žvelgia ruoniai, yra pastatytas stalas ir pašto dėžutė, į kurią galima įmesti užpildytą norais ir svajonėmis jau atspausdintą atviruką. Beje, lankytojai skatinami rašyti ne tik Kalėdų seneliui, kviečiama rašyti sveikinimus, linkėjimus ir ne pasakiškiems draugams ar artimiesiems. Atvirukus su tikrais adresais Jūrų muziejus įsipareigoja nusiųsti adresatams. Taip pat šioje erdvėje laukiama mėgstančių deklamuoti, nes už eilėraštuką laukia dovana - atvirukas su garsine knyga „Vandens gyvenimo linija“.
Na, o lankytojų, kurie nori išsiųsti originalų, savo paties pagamintą atviruką, akvariume ir laivybos istorijos ekspozicijose laukia kūrybinės dirbtuvės. Jose veiklos muziejaus lankymo dienomis vyksta nuo 10:30 iki 16:30 valandos. Pirmajame akvariumo aukšte veikia dirbtuvės „SUKURK STEBUKLINGĄ JŪROS PASAKĄ“, kuriose muziejaus lankytojai kviečiami pasidaryti unikalias knygutes, atspaudžiant tam tikrų jūros gyvūnų antspaudus knygelės puslapiuose. Vartant knygelę galima maloniai nustebti, išvystant vis kitokius, niekada nematytus, gyvūnus. Namuose juos galima jau nusispalvinti ir paversti knygutę unikalia ir nuostabia jūrine pasaka. Antrajame aukšte veikia kriauklių atvirukų dirbtuvės, kur lankytojas ant atviruko atsispaus pasirinktos kriauklės atvaizdą (nautilo, karališkosios kriauklės, Tritono rago). Naujausioje laivybos istorijos ekspozicijoje „Nuo žagrės iki šturvalo. Jūrinė Lietuva 1900-1940 m.“ galima pasigaminti atvirukus su jūrine trispalve. Taip dirbtuvių lankytojai susipažįsta su karinio laivo „Prezidentas Smetona“ vėliava ir laivo istorija.
Šį penktadienį delfinariume jau prasidėjo specialūs šventiniai pasirodymai „Kalėdinė pasaka su delfinais“. Pagrindiniai jos herojai – be abejo, delfinai. Delfinariume dabar jų yra šešiolika. Kiekviename spektaklyje gyvūnai dalyvauja pasikeisdami – po septynis-aštuonis. Lygiai toks pat kintanti ir Kaliforninių jūrų liūtų komanda: šių gyvūnų yra penki, pasirodyme dalyvauja po du pasikeisdami.
Delfinariumo gyvūnų priežiūros skyriaus vedėjas treneris Mindaugas Lukošius sako, kad pagrindiniai pasirodymo herojai yra delfinai.
–Treneriai turi greta jų dirbti taip, kad nepagadintų pasirodymo, – šypsojosi patyręs treneris.
Į klausimą, ar delfinai žiemos metu pasiilgsta lankytojų, treneris nedvejodamas atsako – taip, nes jie reaguoja į plojimus, į tą emociją, kurią spinduliuoja salė.
Šiemet delfinariume rodomos pasakos pagrindas – Kalėdinis pasakojimas, kurį į milžinišką delfinariumo ekraną „perkėlė“ video projekcijų kūrėja Vesta Obolevičiūte. Pasaka visu grožiu išsiskleidžia įspūdingame 123 m2 delfinariumo projekciniame ekrane, kuris yra vienas didžiausių Lietuvoje.
Kalėdiniai delfinų pasirodymai vyks gruodžio 11, 12, 16, 17, 18, 19, 23, 26, 30, 31 dienomis 12 ir 15 val, taip pat 2022 m. sausio 2 d. 12.00 bei 15.00 val.