Pirtyje – jokio garo, tačiau itin šilta, skamba raminanti muzika ir žėri auksaspalvės sienos, išdabintos gintaru. 15 darbuotojų metus dėliojo gintarėlius klijuodami sienas, lubas, įrengdami gultus, dabindami pirties duris. Skaičiuojama, kad iš viso panaudota per trys tonos Baltijos regiono gintaro, tiek lietuviško, tiek iš aplinkinių regionų.
„Radome gintaro kambarį Žibininkuose ir iš gintaro padarėme pirtį“, – juokauja „Atostogų parko“ vadovas Ričardas Jovaiša, kuriam ir gimė idėja pajūrį lankantiems ir čia gintaro krislelius renkantiems poilsiautojams pasiūlyti naują paslaugą – apsilankymą gintarinėje pirtyje.
„Padaryti estetinę gintaro pirties dalį nebuvo sudėtinga, sunkiau buvo sureguliuoti klimatines sąlygas, nes žmogui naudinga gintaro rūgštis išsiskiria prie tam tikros temperatūros, tačiau jei ji viršija leistinas ribas, tuomet būna atvirkščiai.
Pagrindinis mūsų tikslas buvo tinkamai sureguliuoti temperatūrą. Maksimali temperatūra pirtyje yra 48 laipsniai, prie jos jau atsijungia visi šildymo elementai. Tai sudėtingas kompiuterinis mechanizmas“, – pasakojo idėjos autorius.
R.Jovaišos teigimu, gintarinių pirčių pasaulyje yra, tad lietuviai nėra pirmieji, tačiau tokiu kiekiu gintaro negali konkuruoti niekas, tad pirtis unikali.
„Tai daugelio metų darbas, gintarą rinkome ir kaupėme ilgai. Turėdami tokią Dievo dovaną kaip gintarą nusprendėme panaudoti jį esamiems ir būsimiems klientams. Daugiausia prisidėjo partneriai, čia toks dalykas, kurio miške nerasi. Tai Baltijos regiono gintaras, jo panaudota ne viena tona. Nebeskaičiavome, dėjome, lipdėme kaip kregždutės po kruopelę“, – sakė vadovas, pirtį vadindamas juvelyriniu darbu.
Tokioje pirtyje rekomenduojama praleisti ne daugiau kaip 30–40 minučių, tuomet kūnas spėtų įsisavinti gintaro rūgštį.
Tyrimai rodo, kad gintaro rūgštis stimuliuoja nervų sistemos atsigavimą, padeda imuninei sistemai, atgauti energiją, mažina stresą, gerina suvokimą, koncentraciją, refleksus – veikia organizmą visais fiziniais lygmenimis: energetiniu, molekuliniu, psichologiniu, emociniu. Vokietijos Hamburgo universiteto mokslininkai patvirtino tradicinį teigiamą ir saugų gintaro ir fumaro rūgšties poveikį žmogaus metabolizmui. Tokią informaciją moksliniame straipsnyje skelbia gydytoja dr. Lolita Rapolienė.
Anot pirtininkų Jono Pudžmio ir Eduardo Mišeikio, ši pirtis teigiamai veikia nervų sistemą. Vyrai juokauja, jog čia nurimtų ir itin išdykę vaikai.
Palangos turizmo ir informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė teigė, jog turistų srautai pastaraisiais metais pajūryje yra žymiai padidėję, tad kiekvienas naujas traukos objektas yra didelis džiaugsmas.
„Atsiranda dar vienas traukos objektas, kuris traukia turistus. Tampame išskirtiniais Lietuvoje ar net Baltijos šalyse, tuo turėtume džiaugtis. Visų laukia sunkus darbas, kad mūsų potencialūs turistai sužinotų visą šią informaciją ir galėtų pasinaudoti šiomis paslaugomis, Manau, ji bus populiari, nes tai išskirtinis produktas, kuris duoda pridėtinę vertę“, – sakė R.Kmitienė.
Pirtį pašventinęs brolis Astijus juokavo, jog lietuviai turi apie ką papasakoti švedams, rusams ir kitų šalių turistams, kurie lankysis šioje išskirtinėje pirtyje.