Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ką reikėtų žinoti apie skrydį nėštumo metu?

Nėštumas nėra priežastis atsisakyti kelionės svetur. Ypač, jeigu jaučiatės gerai, o avialinijos siūlo pigius skrydžius į išsvajotas šalis. Tačiau kūdikio laukimo mėnesiai taip pat labai svari priežastis rimtai apgalvoti, ar esate pasiruošiusios kelionei ir kaip ją planuoti.
Nėštumas – ne priežastis užsidaryti namuose
Nėštumas – ne priežastis užsidaryti namuose / Pixabay.com

Skrydžių ekspertai iš Skrydziai.lt dalinasi informacija ką reikėtų žinoti planuojant kelionę nėštumo metu.

Kaip pasiruošti skrydžiui laukiantis?

Planuojant kelionę būtinai pasitarkite su gydytoju ir apdairiai įvertinkite savo savijautą – juk dabar turite galvoti ne tik už save, bet ir savo būsimą atžalą. Gydytojui ir jums įvertinus būklę, įvertinkite atstumą be šalies, kurią norite aplankyti oro ir higienos sąlygas. Tropiniai karščiai, egzotiškos ar aukštai virš jūros lygio esančios šalys nėra pats geriausias pasirinkimas. Egzotiškose šalyse didesnė tikimybė užsikrėsti įvairiomis ligomis, o didelius karščius bus sunkiau pernešti – juk nenorite atostogų, primenančių išlikimo žaidimus.

Prieš skrydį praneškite avialinijoms, jog esate nėščia ir rinkitės vietą priekyje ne prie lango, bet prie krašto. Taip turėsite daugiau vietos ir galėsite laisviau judėti, pasivaikščioti.

Nėštumo pasas ir gydytojo pažyma – ar privaloma?

Jei jūsų nėštumas pasiekė 28 savaites prieš skrydį turite pasirūpinti gydytojo pažyma ir nėščiosios pasu. Jame esanti informacija turi būti išversta į anglų kalbą. Šiuose dokumentuose taip pat tturi būti pateikta informacija apie gimdymo datą, nėštumo laiką, galimas rizikas ir leidimas skristi. Atkreipkite dėmesį, kad gydytojo išduota pažyma turi galioti tiek vykstant į norimą šalį, tiek iš jos grįžtant.

Jeigu nėštumas nesiekia 28 savaitės, tačiau jūsų pilvukas yra išryškėjęs, taip pat rekomenduojama su savimi pasiimti nėščiosios pasą. Taip išvengsite papildomų nesklandumų ir streso, kadangi oro linijų bendrovės darbuotojai gali neįlaipinti jūsų į lėktuvą neturint nėštumo trukmę patvirtinančio dokumento.

Kada keliauti?

Žinoma, geriausias laikas laikas keliauti ir skristi lėktuvu yra tada, kai jaučiatės gerai. Dažniausiai tai antrasis nėštumo trimestras. Nors skrydis nėštumo metu nepadidina persileidimo ar priešlaikinio gimdymo tikimybės, pirmojo ir trečiojo trimestro metu šios rizikos apskritai yra didesnės.

Iki kurios nėštumo savaitės galima skristi lėktuvu?

Atrodo, jog galėtumėte keliauti tol, kol jaučiatės gerai, tačiau avialinijos reglamentuoja nėščiųjų skrydžius lėktuvu. Oro linijų bendrovės nurodo skirtingas nėštumo savaites, kuriomis neregistruoja nėštukių arba neprisiima atsakomybės už galimas rizikas.

Pavyzdžiui, „Ryanair“ leidžia skristi iki 36 nėštumo savaitės, jeigu moters būklė yra nekomplikuota. Tuo tarpu „Wizzair“ skraidina nėštukes iki 34 savaitės. Todėl prieš renkantis skrydžius, būtina pasidomėti aviakompanijos taisyklėmis.

Į ką turėtumėte atkreipti dėmesį skrydžio metu?

  • Dar prieš išeinant iš namų, pasirūpinkite laisva ir patogia apranga.
  • Lėktuve reikės gerti daug skysčių, kadangi skrydžio metu skysčiai greičiau pasišalina iš organizmo, o tai nėra gerai jūsų kūdikiui.
  • Stenkitės kas pusvalandį pasivaikščioti ir pramankštinti kojas – taip pagerinsite kraujotaką.
  • Jeigu yra poreikis, nerimą kelia išsiplėtusios venos, apsimaukite specialias kojines.
  • Sekitės diržą po pilvu, o ne ant ar virš jo.
  • Pasiimkite nedidelę pagalvėlę – tikrai nenorite kovoti dar ir su kaklo skausmais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas