Dauguma grafičių laikui bėgant savaime išnyksta, yra nuvalomi arba uždažomi – vietoj jų atsiranda naujų. Šįkart šiauliečiai kviečiami pažiūrėti tarptautinio grafičių plenero „Saulės pagrobimas“ dalyvių darbo vaisių. Dalyvauti „Saulės pagrobime“ buvo pakviesti žinomi Lietuvos, Estijos, Latvijos, Italijos ir Vokietijos menininkai. Įvairiose miesto dalyse sukurti kūriniai įprasmina Lietuvos istorijai svarbų ir Šiaulių miesto tapatumą pabrėžiantį 1236 m. vykusį Saulės mūšį, nuo kurio miestas skaičiuoja savo gyvavimo pradžią.
Pasivaikščioję miesto gatvėmis, šiauliečiai ir miesto svečiai kviečiami apsilankyti iki birželio 30 d. Chaimo Frenkelio viloje veikiančioje Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtoje parodoje „Sveika, Nepriklausomoji! Tautiškumo ir modernumo ženklai tarpukario Lietuvoje“. Nusikelti į tarpukarį bei išvysti to laikotarpio Lietuvos paveikslą siūlo ir Fotografijos muziejus, kuriame iki birželio 17 d. veikia istorinės kūrybinės fotografijos paroda „Tapatybės formatai. Tradicija ir modernumas tarpukario Lietuvos fotografijoje“.
Miestiečiai kviečiami ir į Šiaulių dailės galeriją, kur kovo 24 d. bus atidaryta tautodailės paroda „Lietuvai – 100“. Iš visos Šiaurės Lietuvos bus pakviesta 250 autorių, eksponuojama daugiau nei 1500 vaizduojamosios, taikomosios, paprotinio meno tautodailės darbų.
Valstybinis Šiaulių dramos teatras prieš pat šv. Velykas, kovo 27 d. 18 val., Tarptautinės teatro dienos proga šiauliečius kviečia į iškilmingą renginį koncertinėje įstaigoje „Saulė“, kur tradiciškai bus pagerbti geriausi metų teatralai. Vakaro metu koncertuos Lietuvoje analogų neturintis naujųjų idėjų kamerinis orkestras NIKO, atliekantis moderniąją klasikinę muziką. Manantys, kad moderni klasikinė muzika yra kažkas nesuprantamo ar nuobodaus, išgirdę NIKO atliekamus kūrinius, tikrai pakeis savo nuomonę ir taps tikrais tokios muzikos entuziastais.
Šiauliai yra ne tik savitų muziejų ir Saulės miestas – čia įsikūrusi didžiausia NATO bazė Lietuvoje, tad jau kitą dieną, kovo 28-ąją 18 val., „Saulėje“ vyks nemokamas koncertas Lietuvos įstojimo į NATO dienai paminėti. Susirinkusiesiems koncertuos Šiaulių 1-osios muzikos mokyklos moksleiviai ir meno kolektyvai bei Šiaulių pučiamųjų orkestras.
Tą pačią dieną 18.30 val. Šiauliuose prasidės jau XXXVI velykinės muzikos festivalis „Resurrexit“. Tai seniausias reprezentacinis miesto profesionalaus meno festivalis, žinomas šalyje ir Europoje, savaitę po Velykų Šiaulius paverčiantis profesionalios muzikos meka. Neatsitiktinai seniausias Šiaurės Lietuvos akademinės muzikos festivalis pavadintas „Resurrexit“ vardu (resurrexit - lot. prisikėlė). Šis žodis simbolizuoja Išganytojo prisikėlimą. Be to, svarbiausi festivalio koncertai vyksta Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje. Šiemet planuojama surengti dešimt renginių, kurie vyks Šiaulių katedroje, Šiaulių Švč. Mergelės Marijos nekaltojo prasidėjimo bažnyčioje, Šiaulių kamerinėje salėje „Polifonija“, Žagarės dvare ir Pakruojo sinagogoje.
Šiaulius garsina ir daugiau muzikinių renginių. Iškart po šv. Velykų balandžio 4 d. įvairiose miesto erdvėse prasidės tarptautinis akordeono muzikos konkursas-festivalis „Linksmasis akordeonas“, kuris vyks net iki pat lapkričio 9 d. Tai jau tradiciniu tapęs taip pat Šiaulių miestą reprezentuojantis renginys.
O kokios šv. Velykos be saldumynų? Mažieji šiauliečiai Šokolado muziejuje kviečiami žvilgtelėti į beveik keturių tūkstančių metų šokolado istoriją, sužinoti, kaip šokoladą gamino majai ir actekai, kaip šokoladas ir jo vartojimo tradicijos keitėsi bėgant amžiams. Muziejuje galima išgirsti apie pirmuosius Lietuvos šokolado fabrikus ir daugiau sužinoti apie ilgiausiai šalyje veikiantį saldainių fabriką „Rūta“.