Ištinusios kojos, kraujo krešuliai, nemalonūs peršalimo simptomai ir bendras silpnumas – tai tik keli šalutinio poveikio aspektai skrendant ore daugiau nei šešias valandas. Kita vertus, stiuardesės, dirbančios tarpkontinentiniuose skrydžiuose, turi tik dvi valandas pailsėti ant žemės ir vėl kyla į orą. Kokia jų paslaptis? Dauguma oro linijų kompanijų specialiai apmoko skraidantį personalą, kaip greitai ir veiksmingai atsigauti po ilgo skrydžio, skelbia portalas www.thrillist.com.
Iškelkite kojas
Kai tik grįšite namo, atsiradus pirmai galimybei, atsigulkite prie sienos, iškelkite aukštyn kojas ir atremkite jas į sieną. Tokioje padėtyje pabūkite 5–10 min. Tai padeda sumažinti kojų tinimą, kadangi iš kojų nuteka ten susirinkęs skysčio perteklius ir pasiskirsto po visą organizmą.
Eikite gulti normaliu laiku
Po ilgo skrydžio labai sunku atsispirti norui prigulti ir numigti, kadangi ten, iš kur atskridome, iš tiesų gali būti priartėjęs miego metas. Tačiau jeigu naujoje laiko juostoje dar diena, tai labai bloga mintis. Jei eisite miegoti netinkamu metu, organizmo prisitaikymo prie naujos laiko juostos procesas užtruks ilgiau. „Jeigu jums būtinai reikia nusnūsti, prigulkite ne ilgiau nei valandai, priešingu atveju atsikelsite ne pailsėję, o tik dar labiau pavargę“, – patarė stiuardesė Camiana Domingo.
Kelkitės taip pat normaliu laiku
Kai pagaliau ateis miego metas, jau nesikamuokite ir nesistenkite iki galo padaryti visų suplanuotų darbų. Eikite miegoti, o žadintuvą užsistatykite protingam laikui – nei per daug vėlai, nei per daug anksti. Nesistenkite „atsimiegoti“ už skrydžio valandas. Net jei ryte jausitės šiek tiek vangoki, žiūrint į tolesnę perspektyvą jūsų organizmui, tai gerokai sveikiau, nei miegoti iki vidurdienio.
Be sąžinės graužimo valgykite angliavandenių turinčius produktus
Net jeigu esate užkietėję sveikuoliai ir vengiate krakmolingo, daug paprastų angliavandenių turinčio maisto, per skrydį pamirškite šį savo požiūrį. Tyrimai rodo, kad aukštas gliukozės lygis kraujyje padeda organizmui greičiau persiorientuoti nuo vienokio dienos ir valgymo režimo prie kitokio. Taigi, jeigu jūsų laukia ilgas skrydis, be sąžinės graužaties prieš jį galite sukirsti greito maisto porciją, o išlipę iš lėktuvo – keliauti į piceriją.
Nosį praplaukite druskos tirpalu
Kadangi skrydžio metu galite patirti kondicionieriaus poveikį, taip pat šalia jūsų gali atsidurti sergantis žmogus, prieš skrydį abi šnerves praplaukite druskos tirpalu. Jis išplaus ant jų gleivinės susikaupusias dulkes ir kitas dalelytes, pernešančias mikrobus, kurie sukelia viršutinių kvėpavimo takų ligas.
Padarykite mankštą
Jūsų kūnui vargiai patiks tokia mintis, tačiau trumpa mankšta po skrydžio sureguliuos jame kraujo apykaitą ir tolygiau po kūną paskirstys kojose susikaupusį skystį. Net keletas minučių jogos suteiks jums daugiau budrumo bei greičiau padės prisitaikyti prie naujo režimo.
Pasivaikščiokite gryname ore
Nors gana ilgai gyvavę mitai, kad į lėktuvo saloną pučiamas perdirbtas, nešvarus, mikrobais užkrėstas oras, buvo paneigti, vis dėlto oras lėktuve neprilygsta natūraliam. Jis labai sausas ir turi mažiau deguonies. O dėl to, kad smegenys gauna mažiau deguonies, mes jaučiamės labiau pavargę. Norint pažadinti savo smegenis, labai sveika po skrydžio bent trumpai pasivaikščioti gryname ore. Žinoma, jeigu tai daryti leidžia oro sąlygos ir paros laikas.
Užsisakykite masažą
Nebūtina ieškoti brangaus masažo centro. Tai gali būti visai paprasta procedūra, kuri išjudins jūsų organizme skysčius, susidariusią pieno rūgštį ir atpalaiduos raumenis.