Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Kaip iš kino filmo: penki dalykai, kuriuos privalu padaryti Kasablankoje

1942-aisiais pasirodžiusi juosta „Kasablanka“ iškart triumfavo „Oskarų“ apdovanojimuose. Romantiškame filme buvo įamžintos tuo metu Prancūzijos kontroliuojamo miesto gatvės.
Marokietiška pirtis
Marokietiška pirtis / Kelioniuakademija.lt nuotr.

Nors dabar Kasablanka – didžiausias šalies uostas, vėl priklausantis Marokui, čia vis dar tvyro Europos dvasia. Pasakojame, ką būtina nuveikti lankantis persipynusių kultūrų buveinėje.

1. Aplankyti ant vandens įsikūrusius Dievo namus

Hasano II mečetė – ne tik Kasablankos simbolis, bet ir antroji pagal dydį musulmonų šventykla pasaulyje. Tikima, kad Dievo namai turi stovėti ant vandens, tad šventovė sumūryta dirbtinai supiltame pusiasalyje.

Mečetė stebina ne tik 210 metrų aukščio minaretu, bet ir prabanga viduje – marmuro grindys išklotos kilimais, o sienas puošia paveikslai bei mozaikos. Sunku apibūdinti pastato didybę, tačiau faktai kalba patys už save – vienu metu šventykloje telpa 25 tūkstančiai maldininkų.

Kelioniuakademija.lt nuotr./Hasano II mečetė
Kelioniuakademija.lt nuotr./Hasano II mečetė

2. Apvalyti kūną ir sielą vietinėje pirtyje

Hamamu vadinama pirtis itin populiari Maroke ir Tunise. Čia vietiniai renkasi ne tik pasikaitinti, bet ir susitikti su draugais. Marokietiškos saunos paprastai randamos netoli mečečių, kadangi tikima, jog prieš meldžiantis būtina nusiprausti.

Tiesa, norint pasilepinti teks laikytis griežtų taisyklių. Hamame vienu metu negali būti skirtingų lyčių atstovų, tad vyrai renkasi iš ryto, o moterys procedūromis mėgaujasi po pietų.

3. Papusryčiauti centriniame miesto turguje

Painūs ir triukšmingi Marakešo turgūs gali klaidinti, tuo tarpu Kasablankos centre įsikūrusi „Marche Central“ prekyvietė tinka ir ne itin šurmulį mėgstantiems pirkėjams. Nors prekystaliai nukrauti suvenyrais, o virš jų kabo spalvingi tradiciniai rūbai ir kilimai, čia karaliauja maistas. Užsukus anksti ryte prekeiviai siūlo ką tik iš vandenyno ištrauktos žuvies ar vos nuraškytų vaisių bei daržovių. Tokie pusryčiai gardūs ir maistingi, o aplink išdėliotoms gėlių puokštėms tiesiog neįmanoma atsispirti.

Kelioniuakademija.lt nuotr./Marche Central prekyvietė
Kelioniuakademija.lt nuotr./Marche Central prekyvietė

4. Mėgautis saule Atlanto vandenyno pakrantėje

Maroke saulė šviečia ištisus metus, tad būtų nuodėmė nepasilepinti šiltais jos spinduliais. Tiems, kurie lankosi Kasablankoje ir nori bičiulius nustebinti gražiu įdegiu, nebūtina keliauti į užmiesčio kurortus.

Visai netoli miesto centro plyti La Corniche paplūdimys. Jei Atlanto vandenynas per šaltas, galima atsigaivinti viename iš krantinėje įrengtų baseinų. Iš čia visos pramogos pasiekiamos ranka – greta įsikūrusioje alėjoje išsidėstė galybė restoranų ir kavinių.

Kelioniuakademija.lt nuotr./La Corniche
Kelioniuakademija.lt nuotr./La Corniche

5. Atsigerti palaimintos mėtų arbatos

Sakoma, kad pagaminti gerą arbatą Maroke prilygsta atskirai meno rūšiai. Šio gėrimo svarba čia niekas neabejoja – vietiniai juo mėgaujasi kelis kartus per dieną. Tradicinė žalioji arbata patiekiama ornamentais išpuoštame stikliniame puodelyje, iš kurio styro mėtos lapelis. Jei lankysitės marokiečių namuose, išvysite neįprastą ceremoniją – karštą vandenį būtina pilti iš aukštai lygia srove bei ištarti palaiminimą „Inshallah“.

Kelioniuakademija.lt nuotr./Mėtų arbata
Kelioniuakademija.lt nuotr./Mėtų arbata

Kelionių į Maroką specialistai kelioniuakademija.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos