Kaip keliauti Islandijoje pigiai: patarimai, kainos ir gražiausios vietos

Ši iš tiesų brangi Šiaurės šalis dažnai atbaido keliautojus savo kainomis, tačiau Lietuvoje užderėjus tiesioginiams skrydžiams iš Vilniaus į Reikjaviką neaplankyti Islandijos būtų tiesiog neatleistina. Štai keli patarimai, kaip Islandijoje keliauti pigiai ir ką pamatyti.
Islandijos peizažai
Islandijos peizažai / Vida Press nuotr.

Informaciją parengė viešbučių rezervavimo sistemos „Travel On Spot“ specialistai. Daugiau apie keliones sužinokite čia.

Iki šiol nuskristi į Islandiją buvo gana brangu. Tačiau šiuo metu tai padaryti galima vos už 9 eurus – būtent tokias kainas tiesioginiams skrydžiams iš Vilniaus į Reikjaviką siūlo oro bendrovė „Wizz Air“.

Skrydžiai už tokią kainą siūlomi 2016 m. gruodžio pabaigoje – 2017 m. sausio pradžioje. Žinoma, tuomet ne tik Lietuvoje, bet ir Islandijoje bus gili žiema. Tačiau Islandija – šalis, kur iš esmės visuomet šalta. Be to, gerai suplanavus maršrutą ir veiklas, nuobodžiauti ten neteks net ir spaudžiant šaltukui.

Nuskristi tiesiogiai į Islandiją iš Lietuvos galima ir su oro bendrovės „WOW air“ orlaiviais.

Ką nuskridus pamatyti, kaip suplanuoti maršrutą, ko nepamiršti – patarimais dalinasi internetinio kelionių žurnalo „Travel On Spot“ redaktorius Mykolas Vadišis.

Vida Press nuotr./Islandijos peizažai
Vida Press nuotr./Islandijos peizažai

Kraštovaizdis, už kurį nereikia mokėti

Tokio kraštovaizdžio, kurį galima išvysti Islandijoje, sunku rasti bet kokioje kitoje pasaulio vietoje. O svarbiausiai, kad ledynai, ugnikalniai, sustingusios lavos upės, kriokliai, juodo smėlio pakrantės, spalvoti kalnai, uolos, geizeriai ir žaliuojančios lygumos lankytojams yra nemokami.

Be to, į daugelį gražiausių Islandijos vietų nereiks važiuoti bekelėmis ar kapanotis iki salos vidurio. Viskas yra arti salą juosiančio pagrindinio greitkelio.

Martyno Ragausko nuotr./Gulfoso krioklys – didžiausias Europoje pagal vandens kiekį.
Martyno Ragausko nuotr./Gulfoso krioklys – didžiausias Europoje pagal vandens kiekį.

Pietinėje pakrantėje būtina pamatyti nepakartojamą Seljalandsfosso krioklį, už kurio krentančios srovės galima užlįsti ir Skógafossokrioklį, kurio purslai saulėtą dieną piešia vaivorykštes. Taip pat čia keliautojus pasitinka Viko juodasis lavos paplūdimys, masyvi Vatnajökull ledo kepurė ir Jökulsárlón lagūna, kurioje pasibaigia žydro ledo kelias į jūrą.

Vienos dienos kelionei iš Reikjaviko galima rinktis Auksinį ratą, kuriame atrasite Gullfosso krioklius, Geysir geizerius, kurių pavadinimas prigijo visiems kitiems iš po žemių trykštantiems karšto vandens fontanams, taip pat galėsite aplankyti Þingvellir – vietą, kur buvo įkurtas pirmas pasaulyje parlamentas.

O ir pats Reikjavikas vilioja atvykėlius įdomybėmis: įspūdinga Hallgrímskirkja bažnyčia, išskirtiniu miesto kultūros centru – Harpapastatu ir kitais paminklais. Galiausiai mieste užeikite į knygyną ir maloniai pabendraukite su pardavėju ar kavinėje jūros krantinėje besimėgaujant ramybe išgerkite kavos.

Žiemos sezonu Islandija – vienas pagrindinių pasaulio taškų stebėti Šiaurės pašvaistes. Vien dėl šio reginio verta atvykti į salą.

Martyno Ragausko nuotr./Islandijos vaizdai per automobilio langą
Martyno Ragausko nuotr./Islandijos vaizdai per automobilio langą

Transportas

Patogiausia salą apžiūrėti nuomotu automobiliu. Sėdate ir traukiate tuščiu keliu, kur akys mato, link gamtos stebuklų. Prie daugelio objektų privažiuoti užteks ir paprasto dviejų varomų ratų automobilio. Tiesa, turistiniu sezonu automobilių nuoma Islandijoje ypač brangi – dienai kaina gali siekti ir daugiau nei šimtą eurų.

Antra vertus, skrydžiai iš Vilniaus į Islandiją bus vykdomi jau pasibaigus vasaros sezonui, tad ir turistų saloje bus daug mažiau, o paslaugų ir prekių kainos nukritusios.

Keflaviko oro uostas yra nutolęs 50 km nuo sostinės Reikjaviko. Ir jei pačiame oro uoste nesinuomosite automobilio, tada Islandijos sostinę geriausia pasiekti autobusu. Bilietas į vieną pusę kainuos apie 13-14 eurus.

Autobusinės kelionės bus sąlyginai pigios ir keliaujant visoje šalyje. Islandijos autobusų kompanijos siūlo patogius maršrutus ir daugkartinius arba abonementinius bilietus kelionėms po šalį. Vis dėlto gerai paskaičiuokite – kelių žmonių kompanijai automobilio nuoma ne sezono metu turėtų būti pats pigiausias variantas.

Vida Press nuotr./Islandijos peizažai
Vida Press nuotr./Islandijos peizažai

Beje, ir autostopo mėgėjų Islandijos pakelėse taip pat galima sutikti. Nors tai nėra pats saugiausias būdas keliauti, tačiau Islandija saugi šalis, kurioje malonūs žmonės linkę pavežėti pakeleivius. Tik atšiaurus klimatas, stiprūs vėjai ir šaltis gali apsunkinti tokią kelionę.

Norintiems ratu apvažiuoti visą milžinišką salą susidarys apie 1300 km. Automobilio nuoma savaitei (užsakant internetu anksčiau, ne vasaros sezonu) kainuos maždaug 300 eurų. Degalų kaina – apie 1,5 eurų/litrui. Tad visai kelionei degalai kainuos dar apie 100 eurų. Keliaujant dviese, apvažiuoti visą Islandiją reikės maždaug 200 eurų žmogui. Keturių žmonių kompanijoje kiekvienas mokės po 100 eurų.

123rf.com/Islandija
123rf.com/Islandija

Nakvynė

Užsisakyti viešbutį Islandijoje taip pat ne pigu. Kainos skiriasi vasaros ir žiemos sezonais. Spalio-lapkričio mėnesiais nakvynė dviviečiame kambaryje kainuos apie 50 eurų. Šešios nakvynės dviems žmonėms gali kainuoti apie 300 eurų. Pigiausių viešbučių užsakymų pasiūlymų Islandijoje ieškokite šioje nuorodoje.

Svetingumo klube Couchsurfing.org, nors ir ne taip gausiai, kaip didžiojoje dalyje Europos, tačiau islandai taip pat siūlo pasisvečiuoti nemokamai ir pailsėti ant jų sofos. Tiesa, svetingumo klubuose akcentuojamas bendravimas su priimančiais žmonėmis, kitų kultūrų pažinimas ir kiti socialiniai aspektai, o ne nemokama nakvynė.

Juozapas.lt nuotr./Ísafjörður iš toli.
Juozapas.lt nuotr./Ísafjörður iš toli.

Maistas

Nebrangiame restoranėlyje Reikjavike patiekalas žmogui kainuoja apie 15 eurų. Brangesniame ar labiau išskirtiniame restorane už vakarienę du žmonės gali sumokėti nuo 70 iki 100 eurų. Tad, norint sutaupyti, restoranuose Islandijoje tikrai nevertėtų maitintis. Beje, nepadės čia ir daug kur pasaulyje pigus „Mc‘Donalds“ restoranas. Jame už porciją teks taip pat pakloti apie 10 eurų. Tada jau geriau brangesnis, bet vietinis valgis.

Maisto kainos Islandijos parduotuvėse, kaip ir visuose aukšto pragyvenimo lygio kraštuose, gana nemažos (ypač brangūs vaisiai ir daržovės), tačiau norint ir turint galimybių tikrai galima susikomplektuoti nebrangią vakarienę.

Susumavus skrydžių, automobilio nuomos ir degalų, viešbučių ir maisto kainas, pridėję 100 eurų nenumatytoms išlaidoms ir pramogoms gauname savaitės išvykos į Islandiją kainą vienam žmogui – apie 900 eurų.

Keliaujant kartu su didesne žmonių kompanija kaina vienam asmeniui gali sumažėti 100-150 eurų, jei įsidėsite šiek tiek maisto iš namų, sutaupysite dar 50 eurų. Keliaudami autostopu ir naudodamiesi svetingumo klubais, išlaidas dar labiau sumažinsite.

123rf.com nuotr./Islandija
123rf.com nuotr./Islandija

Labai panašios nakvynės kainos ir Airbnb.com privačių apartamentų nuomos portale. Vienam žmogui tokia nakvynė pigiausiai gali kainuoti apie 20-25 eurus.

Pakeleivingomis mašinomis keliaujančio ir pas draugus apsistojančio žmogaus savaitės kelionė Islandijoje – 300-400 eurų. Taupančios draugų kompanijos kelionė į Islandiją savaitei – 700 eurų žmogui.

Keliautojų poros komfortiška pigi savaitės kelionė į Islandiją – 900 eurų žmogui. Papildomas pramogas užsakančio, į restoranus vaikščiojančio ir brangesnę nakvynę besirenkančio keliautojo biudžetas – 1000 eurų ir daugiau.

Pastaba: visos pinigų sumos suskaičiuotos apytiksliai ir atsižvelgiant į bendrus keliautojų poreikius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis