Kaip planuoti vasaros išlaidas: 5 taisyklės atostogautojams

Artėjanti vasara jau gundo kasmetiniais atostogų malonumais, tačiau kartu su jais dažnas poilsiautojas neišvengia ir įprastinių šiltojo sezono rūpesčių. Pasirodo, vasarą gali apkartinti ne tik netikėtai atsiradę papildomi „atostoginiai“ kilogramai ar nenumatytos laisvalaikio išlaidos, bet ir laiku nesumokėti mokesčiai, rašoma pranešime spaudai.
Kaip sutaupyti perkant bilietus
Kelionės išlaidos / 123rf.com iliustr.

Rūpi ne mokesčiai, o pramogos ir kelionės

Nors namų ūkio išlaikymas yra brangiausias šaltuoju sezono metu, kada mokame už šildymą, pagrindines išlaidų planavimo klaidas, ekspertų teigimu, gyventojai daro būtent vasarą. Tai lemia objektyvios priežastys: atšilus orams, prasideda atostogų metas, kada žmonės nustoja taupyti, daugiau pramogauja, nebegamina namuose, todėl išlaidos nejučia gerokai išauga.

Atsiskaitymo sistemos „Viena sąskaita“ atstovai pastebi, kad per atostogas gyventojai mažiau rūpinasi ir mokesčiais. Būtent šilčiausiais gegužės, birželio ir liepos mėnesiais du kartus sumažėja registracijų atsiskaitymo sistemoje skaičius. Tai siejama su atostogų režimu: gyventojai atsipalaiduoja, galvoja apie keliones ir pramogas, o apmokėti sąskaitas kartais apskritai pamiršta. Įprastą mokėjimų grafiką sujaukia ir išvykos į užsienį, kai popierinių sąskaitų apmokėjimas tampa fiziškai neįmanomas.

123rf.com/Oro uoste
123rf.com/Oro uoste

„Buvimas užsienio šalyje jau nebeturėtų kelti atsiskaitymo problemų. Lietuviai, kurie naudojasi išmaniosiomis sistemomis, šiandien gali ir be jokių sąskaitų iš bet kurios pasaulio vietos vienu pavedimu atsiskaityti su visais tiekėjais. Svarbu tik, kad veiktų interneto ryšys“, – teigia „Vienos sąskaitos“ vadovas Š. Stanislovėnas.

Kaip paruošti savo finansus atostogoms?

Siekiant išvengti įsiskolinimų paslaugų tiekėjams ir paruošti finansus atostogoms, vertėtų vadovautis penkiais nesudėtingais principais:

1. Planuodami šiltojo sezono ir atostogų biudžetą, nusimatykite bent 10 proc. didesnes poilsio išlaidas nei tikitės, kad prireiks.

2. Šiltuoju sezonu iš anksto suplanuokite ne tik atostogų biudžetą, bet ir pajamas, iš kurių po atostogų gyvensite iki artimiausio atlyginimo.

3. Išvykdami atostogauti, jei įmanoma, iš anksto apmokėkite sąskaitas už komunalines paslaugas. Taip būsite tikri, kad grįžus namo neužklups netikėtos išlaidos. Be to, išvengsite delspinigių už vėluojančias įmokas paslaugų tiekėjams.

4. Atostogų laikotarpiui turėkite su savimi iš anksto numatytą grynųjų pinigų kiekį. Atsiskaitydami grynaisiais, tiesiogiai matysite „plonėjančią“ piniginę bei lengviau kontroliuosite savo išlaidas.

5. Planuojant atostogų biudžetą, naudinga dalį santaupų pervesti į kitą sąskaitą, kuria kelionės metu nebus galima pasinaudoti. Tokiu būdu apribosite atostogų metu išleidžiamas pinigų sumas ir galėsite būti ramūs, kad taupyklė nebus visiškai tuščia sugrįžus namo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų