Bosnijos ir Hercogovinos bei Kroatijos pasienyje esantis „Objekat 505“ buvo didžiausias požeminis oro uostas Balkanuose. Jame buvo dislokuota išankstinė perspėjimo sistema, panaši į NORAD. Be to, oro uoste galėjo būti strateginis šalies gynybos kontrolės centras.
Ypatingai slaptos apie 6 mlrd. dolerių kainavusios statybos vyko 1957-1965 m. Slapta karinė oro bazė buvo įrengta tankaus karinių įtvirtinimų tinklo centre, netoliese buvo penki atsarginiai aerodromai, taip pat – daug radarų ir oro gynybos postų.
„Objekat 505“ buvo įspūdingas – turėjo keturias angas, iš kurių galėjo kilti lėktuvai. Bazė potencialiai galėjo atlaikyti tiesioginį 20 kilotonų branduolinės galvutės smūgį (tokio stiprumo bomba buvo numesta ant Nagasakio), galėjo būti hermetiškai uždaryta. Ji talpino iki tūkstančio žmonių, kurie esant reikalui joje galėjo išgyventi iki 30 dienų. Oro bazė turėjo prieigą prie požeminio vandens tiekimo sistemos ir generatoriaus.
Bazė buvo statoma tam, kad apgintų šalį nuo agresijos iš užsienio. Tačiau jos kūrėjai nenumatė pilietinio karo pavojaus. 1991 m. spalio 25 d., karo išvakarėse, bazėje buvęs naikintuvo pilotas Rudolfas Perešinas (etninis kroatas, nenorėjęs kariauti) pabėgo per ketvirtąjį bazės išėjimą. Netrukus po to su savo naikintuvu pakilo ir Danielis Borovičius.
Per atsitraukimą iš Bosnijos teritorijos, Jugoslavo nacionalinė armija nusprendė užkirsti kelią kitiems pasinaudoti šia baze – detonavo joje įtaisytus sprogmenis. Po metų bazės sugriovimą baigė tuometinės Serbų Krajinos respublikos pajėgos, susprogdinusios 56 tonas sprogmenų.
Šiandien apleista karinė oro bazė niūriai stūkso Kroatijos ir Bosnijos pasienyje – šalis skirianti siena eina per bazės teritoriją.