Karantinas galioja ir turtuoliams: iš Prancūzijos išvyti privačiu lėktuvu atskridę britai

Privačiu lėktuvu iš Londono į pietų Prancūziją atostogauti atskridę žmonės buvo apsukti atgal: poilsis nelaikomas būtinybe keliauti karantino metu.
Privatus lėktuvas
Privatus lėktuvas / 123rf.com nuotr.

10 žmonių kompanija iš Londono privačiu lėktuvo atskrido į Prancūzijos rivjerą – pasiturinčių žmonių pamėgtą Viduržemio jūros pakrantės ruožą. Orlaiviui nusileidus Marselio oro uoste pramogautojus iš ten į išnuomotą vilą Kanuose turėjo nuskraidinti sraigtasparniai.

Tačiau britus sulaikė vietos policija ir liepė grįžti ten, iš kur jie atvykę.

„40-50 m. vyrai ir 23-25 m. moterys į Prancūziją atvyko atostogauti, oro uoste laukė 3 sraigtasparniai, kurie juos turėjo nuskraidinti į Kanus. Žmonės uv skirtingų šalių piliečiai iš Kroatijos, Vokietijos, Prancūzijos, Rumunijos ir Ukrainos.

Informavome juos, kad į šalies teritoriją jie neįleidžiami. Jie bandė naudotis savo ryšiais, kažkam skambino, kad galėtų tęsti kelionę.

Po kelių valandų jie išskrido atgal“, – paaiškino policijos atstovas.

Prancūzijoje nuo kovo 17-osios uždraustos visos nebūtinos kelionės, o šalies viduje keliauti galima tik išimtine tvarka – jeigu grįžtama į kilmės šalį, vežant būtiniausias prekes, ar dėl kitos svarbios priežasties.

Šioje valstybėje padėtis dėl koronaviruso yra viena iš blogiausių, todėl apribojimas žadama dar labiau griežtinti.

„Kirsti sieną galima turint tik teisėtą ir skubią priežastį“, – primena vietos policija.

Antri namai (pavyzdžiui, poilsio vila) nėra laikomi būtina priežastimi apsilankymu šalyje. Prancūzijos teisėsauga teigia, kad per pastarąsias savaites į turtingų poilsiautojų mėgstamą pietų Prancūziją bandė patekti 10 privačiais lėktuvais atvykusių turistų. Daugiausiai – iš Jungtinės karalystės.

ANGLIJA.today jau rašė, kad panašios taisyklės šiuo metu galioja daugelyje Europos valstybių – jas galima kirsti tik tranzitiniu tikslu, o turizmas – ne priežastis apsilankymui.

Lenkija praleidžia tik krovininį transportą, dėl to sausumos keliu kelionė iš JK į Lietuvą tapo neįmanoma: dėl to tenka rinktis keltą Vokietijoje ir dalį maršruto įveikti vandens keliu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų