Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kas nutiktų, jeigu skrydžio metu atidarytumėte lėktuvo duris?

Kiek kartų filmuose matėte tokį vaizdą: vienas keleivis (tyčia ar ne) atidaro skrendančio lėktuvo duris, ir per jas į dangų pradeda skrieti viskas – pradedant popieriais ir baigiant keleiviais.
Lėktuvo durys
Lėktuvo durys / 123rf.com nuotr.

Rugsėjo mėnesį vienas keleivis, skrendantis iš Čikagos į Pekiną, iš tiesų mėgino atidaryti lėktuvo duris. Įgulai pavyko jį suvaldyti, o orlaiviui nutūpus jis buvo sulaikytas.

Tačiau ar jam išvis galėjo pavykti atidaryti duris? Aiškina „The Telegraph“.

Jeigu kam nors išties pavyktų atidaryti aukštai skrendančio keleivinio lėktuvo duris, kabinoje staiga nukristų slėgis, ir išties kiltų chaosas. Prie durų stovintys žmonės būtų išmesti pro duris į dangų, temperatūra orlaivyje staiga nukristų iki šaltuko, ir net pats lėktuvas gali pradėti byrėti.

Dėl staigaus slėgio nukritimo yra įvykusi didžiausia lėktuvo katastrofa istorijoje. 1985 m. „Japan Airlines“ orlaivis „Boeing 747“ sudužo kalnuose, kai dėl netinkamai atlikto remonto staiga nukrito slėgis, dėl to nutrūko dalis lėktuvo uodegos, sugedo valdymo sistema. Žuvo 520 žmonių.

1974 m. Prancūzijoje žuvo 346 žmonės, kai netrukus po pakilimo lėktuve atsidarė vienos iš krovininio bagažo durų. Tai sukėlė slėgio kritimą lėktuve, o dėl to sugedo lėktuvo valdymo sistema.

123rf.com/Keleiviai lėktuve
123rf.com/Keleiviai lėktuve

Tad staigaus slėgio nukritimas gali būti be galo pavojingas, bet nereikia baimintis, kad taip nutiktų kažkam atidarius lėktuvo duris. To padaryti tiesiog neįmanoma.

„Slėgis salone to neleis, – aiškina lakūnas Patrickas Smithas. – Lėktuvo durys yra kaip vonios kamštis, kuris tvirtai laikosi savo vietoje dėl vidinio spaudimo. Beveik visų orlaivių durys atsidaro į vidų.“

Taigi, to fiziškai niekas nepajėgtų padaryti. Yra ir daugiau apsaugos priemonių – elektrinių ir mechaninių skląsčių.

Tačiau yra mažiausiai vienas atvejis, kai keleiviui pavyko atidaryti duris, kai lėktuvas buvo ore. 1971 m. iki šiol taip ir neišaiškintas asmuo „Dan 'D B' Cooper“ užgrobė „Boeing 727“, gavo 200 tūkst. JAV dolerių (dabar tai būtų verta 1,2 mln. dolerių) išpirką ir iššoko pro galinį išėjimą su parašiutu. Bet tam pilotas turėjo sumažinti slėgį salone.

Pramogautojai su parašiutais ar kariškiai iš lėktuvų gali iššokti pro atidarytas duris dėl to, kad jie nebūna hermetizuoti.

123rf.com nuotr.
123rf.com nuotr.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai