Belizo generalgubernatorius ekspedicijos dalyviams pasirodė kaip žmogus, tiksliai besilaikantis Belizo Konstitucijos raidės ir dvasios. Jis šiame poste tarnauja šaliai jau daugiau kaip du dešimtmečius.
Belizo vadovui deramai pristatėme savo šalį, trumpai papasakodami jam ne tik apie garbingą Lietuvos istoriją ir Nepriklausomybės atkūrimą, bet ir dabarties iššūkius bei ekonomines ir politines tendencijas. Ypatingą dėmesį skyrėme kultūriniam abiejų šalių bendradarbiavimui. Bendruoju vardikliu čia tapo prof. Kazys Pakštas, kurio veikla sujungė šias, atrodytų, skirtingas ir viena nuo kitos geografiškai nutolusias valstybes.
Prof. K. Pakštas prieš daugiau kaip penkis dešimtmečius taip pat buvo susitikęs su tuometiniu Britų Hondūro generalgubernatoriumi ir kalbėjosi apie lietuvių kolonijų kūrimo šioje Centrinės Amerikos šalyje galimybes. Belizo generalgubernatoriui buvo žinoma ir garsaus mūsų fotografo Mariaus Jovaišos veikla bei išleistas fotografijų albumas apie Belizą.
Sąlyčio taškų suteikė taip pat malonus Vilniaus Mažojo teatro įpareigojimas mums perduoti pasiūlymą apsilankyti minėto teatro trupei Belize ir pristatyti populiarųjį spektaklį „Madagaskaras“, kuris supažindintų vietos publiką su neeilinio lietuvių mąstytojo, geografo prof. K. Pakšto asmenybe ir idėjomis.
Beveik valandą užtrukęs pokalbis neprailgo, kadangi generalgubernatoriaus asmenybė mums pasirodė toli pranokstanti vidutinio politiko standartą.
Kitas prašymas – tarpininkauti ieškant tinkamos personalijos atlikti Lietuvos garbės konsulo Belize pareigas. Collvillis N. Youngas pažadėjo supažindinti su šia iniciatyva šalies Užsienio reikalų ministeriją.
Beveik valandą užtrukęs pokalbis neprailgo, kadangi generalgubernatoriaus asmenybė mums pasirodė toli pranokstanti vidutinio politiko standartą. Ne kiekvieną dieną oficialiame poste sutiksi mąstytoją, skiriantį savo laisvalaikį eiliavimui ir filosofiniams diskursams įvairiausiomis temomis.
Lietuvos geografų draugijos viceprezidentė Genovaitė Kynė jo ekscelencijai įteikė prof. Kazio Pakšto vardo medalį, kurį įsteigė Klaipėdos universiteto prof. Stasys Vaitekūnas. Šis medalis pirmą kartą įteiktas valstybės vadovui. Britų Hondūras (Belizas) tuomet palaikė ilgus metus prof. K. Pakšto puoselėtą idėją – įkurti Atsarginę Lietuvą Dausuvą.
Ekspedicijos dalyviai įteikė lietuviškų dovanų: tautinę juostą, gintaru inkrustuotą atmintinę su įrašyta informacija apie Lietuvą, juodos duonos, tradicinio žolelių gėrimo ir suvenyrų su ekspedicijos simbolika. Atsisveikindamas Collvillis N. Youngas padovanojo ekspedicijos dalyviams ne tik savo kūrybos knygų, bet ir jo paties gyvenimo apybraižą.
Kelionės įspūdžiais ekspedicijos dalyviai dalinsis 15min.lt. Sekti gyvai ekspediciją galima ir interaktyviame žemėlapyje.