Kaip nurodoma darbų pirkimo dokumentuose, siekiama „paruošti minareto durų, langų architektūrinius sprendinius“ bei pagerinti jo prieigų estetinį vaizdą ir pritaikyti ją turizmui.
Savivaldybės duomenimis, minaretui yra parengtas fasado restauravimo projektas, todėl didelis dėmesys skiriamas šio statinio įveiklinimui ir aplinkos sutvarkymui bei pritaikymui turizmo reikmėms.
Dabar šio kultūros paveldo objekto fasadų tinkas vietomis stipriai nutrupėjęs, nusidėvėjęs.
Bokšte įrengtos laikinos metalinės durys apatinėje dalyje neatitinka objekto kultūrinės vertės ir netinkamai jį reprezentuoja, o bokšto viršuje yra neužsandarintos vėdinimo angos, nėra durų išlipimo aikštelėje, kas, kaip teigiama dokumentuose, „leidžia paukščiams laisvai patekti, apsigyventi ir niokoti statinį“.
Be to, nusidėvėję ir nusidaužę yra šalia minareto įrengti laiptai ir apsauginės sienelės, iškritę akmenų rieduliai. Dalis sienelių – avarinės būklės, atitrūkusios sienų dalys, kurioms reikia konstrukcinių sprendinių.
Paskelbtu konkursu ieškoma rangovo, kuris sutvirtintų ir restauruotų minareto aplinkos elementus, įrengtų aplinkui suoliukus, šiukšliadėžes ir kitus objektus. Taip pat rangovas turės paruošti techninius sprendinius minareto durims: medienos duryse bus grotelės su grūdintu stiklu, žalvario plokštelė.
Rangovų paraiškas savivaldybė rengiasi priimti iki spalio 2-osios dienos.
Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro duomenimis, buvusi Kėdainių dvaro sodyba įkurta XIX a., kai Čapskiai pastatė rūmus, užveisė parką.
To paties amžiaus antroje pusėje valdų šeimininku tapo rusų armijos generolas, grafas Eduardas Totlebenas. Jis rekonstravo rūmus, pertvarkė parką. Šis peizažinio tipo parkas buvo vienas pirmųjų ir gražiausių Lietuvoje.
Karams su Turkija atminti ir parkui papuošti apie 1880 metais jis parke pastatė aivaną, mečetę ir 28 metrų aukščio minaretą. Iki šių dienų išlikęs yra tik minaretas – iki šiol vienintelis atskiras minaretas Lietuvoje.