Armijos kompleksas vidury niekur
Jungtinių valstijų armija pastatė šiuolaikinį Vitjerį Antrojo pasaulinio karo metais, kai uoste įkūrė stovyklą. Būtent čia pirmiausia apsistodavo visi amerikiečių kariai, dislokuoti Aliaskoje.
Po karo buvo pastatyti du dideli daugiabučių kompleksai, kad juose galėtų gyventi kariai. Tuo metu tai buvo didžiausi pastatai visoje Aliaskos valstijoje. Jie turėjo būti pirmieji iš planuojamų net dešimties.
Didesnysis iš dviejų – „Buckner Building“ – buvo vadinamas miestu po vienu stogu. Jame gyveno tūkstantis karių, buvo kino salė, boulingas, paštas. Tačiau armija uostą uždarė 1960 m., o teoriškai net bombardavimui turėjęs būti atsparus pastatas gerokai nukentėjo per 1964 m. vykusį žemės drebėjimą, kuris yra iki šiol galingiausias drebėjimas Šiaurės Amerikos istorijoje.
Dabar kadaise ūžiantis nuo gyvenimo miestas po stogu yra apleistas – žiemos metu čia mėgstama įsmukti bei su slidėmis čiuožti tuščiais koridoriais ir leistis snieguotais laiptais.
Krikštas rūsyje
Šalia buvęs 14 aukštų pastatas „Begich Tower“ atrodo visai kitaip. Gal iš toli jis ir primena Šaltojo karo laikus ar net kalėjimą, tačiau jame beveik visi miestelio gyventojai po vienu stogu gyvena jau ne vieną dešimtmetį. Čia įsikūręs ir paštas, ir policijos nuovada, medicinos klinika, parduotuvė, skalbykla, rūsyje yra net bažnyčia, kurioje vaikai krikštijami pripučiamame baseine.
Visiems gyvenant viename pastate – gal ir smagu, bet ir keista. Koridoriuose sutiksi kitus miestelio gyventojus su pižamomis, vaikai dažnai užsuka į mokytojos butą dėl pagalbos su namų darbais. Nieko keisto, kad ši bendruomenė labai artima – vienintelis susisiekimas keliu su civilizacija yra antras pagal ilgį Amerikos tunelis. Vienpusio eismo kelias, kuris būna uždaromas naktį, tęsiasi net keturis kilometrus.
Vasarą čia galima mėgautis poliarinėmis dienomis, kai netemsta 22 valandas per parą. Bet žiemos metu Vitjeryje būti gal menkas malonumas – tamsu, miestą užkloja kalnai sniego, o vėjo gūsiai siekia net 27 m/s. Nieko keisto, kad miestelio gyventojai turi pasigaminę net specialius marškinėlius, ant kurių užrašyta „POW – Prisoner of Whittier“ (Vitjerio kalinys).