„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Keistuolis Bavarijos karalius į savo pasakų pilį turėjo „priimti“ Miegančiąją gražuolę

Bavarijoje stūksančios Noišvanšteino pilies istorija yra tikras paradoksų rinkinys. Pastatas iškilo, kai tokių rūmų jau niekas nebestatė. Be to, lyg iš pasakos atsiradusio statinio užsimanęs Bavarijos karalius Liudvikas II mirė taip ir nesulaukęs statybų pabaigos.
Nicola Zicari nuotr./Noišvanšteino pilis yra viena labiausiai fotografuojamų Vokietijoje
Nicola Zicari nuotr./Noišvanšteino pilis yra viena labiausiai fotografuojamų Vokietijoje

Vienas labiausiai fotografuojamų objektų

Liudvikas II vis labiau save tapatino su legendiniu Parsifaliu – Gralio karaliumi. R.Wagneris ir kai kurie kiti artimi žmonės jį net vadindavo šiuo vardu. Valdovas puoselėjo mintį apie šventąją Dievo malonės karalystę, nors iš tiesų buvo tik konstitucinis monarchas – teisių ir pareigų, bet mažai veiksmų laisvės turėjęs valstybės galva.

Todėl jam teko susikurti pasaulį, kuriame jaustųsi tikru karaliumi. Liudvikas II atvirai sakydavo norintis likti amžina paslaptimi ir legenda (tai jam pavyko dar gyvam esant).

Nuo 1875 metų karalius gyveno tik naktimis, nes dienomis miegodavo. Todėl nieko keisto, kad pasakų pilimi galėjo pasidžiaugti mažiau nei pusmetį – 1886-aisiais jis buvo pripažintas neveiksniu ir negalinčiu valdyti.

Ironiška, kad nuo visuomenės troškusio pasislėpti karaliaus pilį vos pusantro mėnesio po jo mirties regentas Luitpoldas atvėrė lankytojams.

Jis buvo suimtas ir perkraustytas į kitus rūmus Miunchene, kur kitą dieną mirė ir buvo ten pat palaidotas. Gali būti, kad mirtis Liudvikui II buvo mielesnė už grįžimą į realybę.

Ironiška, kad nuo visuomenės troškusio pasislėpti karaliaus pilį vos pusantro mėnesio po jo mirties regentas Luitpoldas atvėrė lankytojams.

Priežastis buvo praktiška – skolos už statybą. Jas pavyko grąžinti iki 1899 metų.

Nuo to laiko pilies vartus peržengė daugiau nei 60 mln. žmonių, o priskaičiavus tuos, kurie neperka bilieto ir tik užlipa iki pilies ir nueina iki karalienei Marie skirto tilto, skaičius bus dar įspūdingesnis.

Šiandien Noišvanšteinas yra viena labiausiai atpažįstamų ir lankomų Europos pilių, vienas labiausiai visame pasaulyje fotografuojamų objektų (tiesa, viduje daryti nuotraukas uždrausta).

Nepaisant to, kad iki jos reikia gerokai palypėti, – mašina viršaus pasiekti neleidžiama, galima nebent sėsti į specialų autobusą arba karietą. Bet tokia atoki vieta išgelbėjo pilį per Antrąjį pasaulinį karą nuo sunaikinimo.

Vienam žmogui statyta pilis piko metu – nuo birželio iki rugpjūčio – kai kuriomis dienomis sulaukia 6 tūkst. lankytojų. Nors turas po ją užtrunka vos 35 minutes, iš anksto laiko nerezervavę žmonės turi laukti po kelias valandas.

Nieko keisto, kad šis žavingas ir paslaptingas statinys įkvėpė net kompanijos „Disney“ kūrėjus – piešdami animacinį filmą „Miegančioji gražuolė“, jie „pasiskolino“ Noišvainšteino pilies vaizdą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs