„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

„Skaitmeninis klajoklis“ Tomas Laurinavičius: „Mūsų kartai svarbiausias dalykas yra laisvė“

23 metų Tomas Laurinavičius priklauso tai kartai, kurių svajonių ir planų nevaržo baimė. Jei nori keliauti – ieškai bilietų ir skrendi. Sugalvoji gerą idėją – darai tai pats arba ieškai bendraminčių ir įgyvendini kartu su jais – iš šalies žiūrint tai atrodo be galo paprasta. „Taip ir yra“, – sako pašnekovas, kuris jau būdamas 21-erių žinojo, jog nenori dirbti „ofisinio“ darbo ir sąmoningai darė viską, kad galėjo pragyventi iš mėgstamos veiklos.
Asmeninio albumo nuotr./Ho Chi Minh miestas (buves Saigonas), Vietname. Susitikimas su vietiniais verslininkais
Asmeninio albumo nuotr./Ho Chi Minh miestas (buves Saigonas), Vietname. Susitikimas su vietiniais verslininkais

Kaip suplanuoti taupią kelionę?

„Vienas iš patarimų būtų vengti populiariausių vietų – tiek regionų, tiek barų ir pan. Geriausia gamintis maistą namuose, į turistines vietas vykti ne sezono metu.

Visada derėkitės: patikėkite, net jei nuolaidų viešbutis ar restoranas nedaro, derintis galite gauti specialų pasiūlymą. Tai ypač veikia Pietryčių Azijoje. Tačiau nuolaidų derybų metu galima tikėtis ir Europoje, net Lietuvoje“, – pasakojo Tomas.

Nuolaidas medžioti reikėtų visur. Pavyzdžiui, „Airbnb“ pirmos keliones metu suteikia 25 dolerių kreditą pirmam apsistojimui: „Pakvietus daug draugų galima gauti daugiau kreditų ir keliauti nemokamai“.

Ieškant skrydžių skaitomiausiais jūsų interneto puslapiais turėtų tapti Google Flights, Momondo, JetRadar.

Asmeninio albumo nuotr./Ryžių terasos prie Ubudo, Balyje, Indonezijoje
Asmeninio albumo nuotr./Ryžių terasos prie Ubudo, Balyje, Indonezijoje

Nori įkvėpti kitus

Lietuvoje Tomas ketina pabūti iki rugsėjo vidurio ir šios viešnagės metu spės sudalyvauti Vilniaus maratone. Tuomet vėl kurį laiką gyvens Tailande.

„Kiek ten būsiu, dar nežinau. Bet manau, kad iki vasaros pabūsiu Pietryčių Azijoje. Galbūt aplankysiu Australiją“, – sakė pašnekovas.

Į Aziją jis leisis ne vienas. „Keliauti vienam ir su kompanija yra skirtingos patirtys, turinčios savų pliusų ir minusų. Pavyzdžiui, su draugais smagiau ir pigiau, tad į Tailandą leisiuos su trim draugais. Keliaudamas vienas turi daugiau laisvės, lengviau užmezgi pažintis su kitais, daugiau skiri laiko sau, apmąstymams“, – sakė vaikinas.

Kelionės transportas – dar viena tema, kurioje Tomo patirtis neišsemiama.

„Man pačiam įdomiausia keliauti motoroleriu. Su juo turi laisvę važiuoti ir sustoti kur ir kada nori. Be to, nuomotis motorolerį nebrangu: Pietryčių Azijoje motorolerio nuoma dienai kainuoja nuo 4-8 JAV dolerių, mėnesiui – nuo 40-60 dolerių“, – tikslias sumas nurodė pastarąją žiemą Azijoje praleidęs lietuvis.

Y kartai nereikia skambių prekinių ženklų ar kitų apčiuopiamų daiktų. Mums svarbu patirti, pamatyti, susipažinti ir kurti. Man laisvė svarbiau už bet ką gyvenime. 

Tomas yra „Pasaulio kišenėje“ skaitytojams jau pažįstamo Jokūbo Laukaičio draugas. Pasak pašnekovo, Jokūbas buvo vienas iš žmonių, įkvėpusių jį tapti „skaitmeniniu klajokliu“ (angl. Digital nomad).

„Mūsų amžiaus lietuviai daugiau keliauja dėl globalizacijos, interneto ir vertybių kaitos. Vadinamajai Y kartai nereikia skambių prekinių ženklų ar kitų apčiuopiamų daiktų. Mums svarbu patirti, pamatyti, susipažinti ir kurti.

Man laisvė svarbiau už bet ką gyvenime. Dėl jos aš pasiryžęs atsisakyti finansinio saugumo ir dirbti darbą, kuris prisitaiko prie mano gyvenimo stiliaus, o ne atvirkščiai“, – kalbėjo Tomas.

Jo gyvenimo būdas tai tik patvirtina: be kelionių Tomas domisi edukacija, verslu, sporto ir rašymu. Mažais tikslais jis savęs neriboja:

„Artimiausių 5 metų planas – pakeisti 1 milijono žmonių gyvenimus į geresnę pusę. Suteikti žinių ir išteklių jiems gyventi geresnį gyvenimą“, – ambicingus planus dėstė pašnekovas. Kad tai pasieks, jis neabejoja.

Asmeninė nuotr./Tomas Laurinavičius
Asmeninė nuotr./Tomas Laurinavičius

„Keliaudamas atrandu save, pažįstu pasaulį. Kelionės – nesibaigiančių idėjų šaltinis. Nežinau kodėl, bet jaučiu atsakomybę padėti žmonėms gyventi geriau – nesvarbu, iš kur jie kilę, kokia jų odos spalva ar kokia kalba jie kalba“, – sakė Tomas.

Jis neslėpė, jog per kelionių metus užaugo, pasikeitė jo vertybės.

„Manau, kad su amžiumi kelionės keisis. Jau dabar grįžus į vietas, kuriose buvau, viską matau kitomis akimis. Dingo noras viską vertinti, teisti. Pradėjau priimti žmones ir pasaulį tokį, koks yra. Kas nepasikeitė? Vis dar bandau išmokti kažko naujo“, – teigė keliautojas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“