Miestelio įžymybė – granitinis bokštas
Centrinėje gatvėje, kaip ir bet kuriame Amerikos kurorte, gausu restoranų, klubų, meno galerijų, drabužių parduotuvių ir kitų amerikiečiams įprastų gyvenimiškų atributų, į kuriuos per daug nesigiliname dėl laiko stokos.
Judame link svarbesnio objekto – aukščiausio granitinio tipo pastato – bokšto Amerikoje, esančio Provinstauno senamiestyje. Bilietas į muziejų – bokštą kainuoja 11 dolerių: sumokame ir kylame.
Bokšto aukštis siekia 76,8 metrus. Lipant į jį galima pastebėti įmūrytas lenteles su miestų pavadinimais bei įvairiomis svarbiomis datomis, kurios atspindi Amerikos istoriją.
Nuo bokšto viršaus atsiveria pasakiškas vaizdas – vandenynas, pakrantė su jachtomis, kopos ir visa kita, kas neleidžia likti abejingam šiam gamtos kampeliui.
Tiesa, daugiau lankytinų ar bent dėmesio vertų objektų šiame miestelyje nelabai rasi, todėl neriame dar kartą į centrinę gatvę, užsukame į porą kavinių pasidžiaugti vietiniu maistu ir delikatesais, kurie, kad ir kokie būtų skanūs, bet verčia susirūpinti savo kūno formomis.
Vėliau pasidžiaugiame paplūdimiu ir judame atgal į savo laikinus namus Amerikoje. O į Provinstauną dar sugrįšime, esame tuo tikri – bevaikštant pakrante pastebėtas užrašas „whale whatching“ (banginių stebėjimas) kvieste kviečia dar kartą atvykti čia ir pamatyti šį reginį.
Dar viena diena, dar viena istorija, dar vienas prisiminimas iš visiškai kitokios kultūros.
Visą vasarą Tautvydas ir Gediminas dalinsis savo nuotykiais, pastebėjimais ir patirtimi iš šios šalies. Savo įrašus jie publikuos „Facebook“ paskyroje T&G, taip pat dalinsis su „Pasaulis kišenėje“ skaitytojais.