Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Kelionė, kurią atsiminsite visą gyvenimą: didysis turas po Australiją

Australija – šalis, kurią aplankyti svajoja kone kiekvienas kelionių entuziastas. Didžiuliai šiuolaikiški miestai ir nedidukai vietinių aborigenų kaimeliai, tankūs atogrąžų miškai ir bekraštės dykumos – kontrastų Australijoje tikrai nestinga.
„Dvylika apaštalų“
„Dvylika apaštalų“ / Shutterstock nuotr.

Tai šalis, kuri vilioja nardytojus, banglenčių sporto entuziastus, menininkus, mokslininkus, gamtininkus, kultūros pasaulio atstovus, žygeivius, mėgėjus keliauti automobiliu, dviračiais, motociklais, tad esame beveik įsitikinę, jog į Australiją svajojate nuvykti ir jūs. Jei taip, siūlome paskaityti apie vietas, kurias, viešint šioje šalyje, aplankyti tiesiog būtina. Tegul didysis turas po Australiją prasideda!

Melburnas

Shutterstock.com nuotr./Melburnas
Shutterstock.com nuotr./Melburnas

Melburnas – antras pagal dydį Australijos miestas. Tiek vietiniai gyventojai, tiek miesto svečiai jį įvardina kaip šalies kultūros sostinę. Skubame šiai minčiai pritarti: Melburne gausu įvairiausių muziejų, galerijų, gajus gatvės menas. Čia įsikūręs ne vienas Australijos universitetas ir žymiausi šalies teatrai. Melburne veikia daug aukščiausio lygio restoranų, kuriuose gimstančios virtuvės mados vėliau užkariauja Europos ir JAV restoranus.

Melburnas – tai miestas, kurio kvartalai gali priminti Paryžių, tačiau vos už kelių minučių vaizdas visiškai pasikeičia ir jus apsupa Niujorkui būdingas šurmulys. Galiausiai, lyginti Melburną su kitais miestais kiek beprasmiška, mat jis turi išties savitą, autentišką dvasią. Festivaliai, parodos, įvairūs koncertai, sporto renginiai – tai miestas, kuris niekada nemiega. Viešint Australijoje aplankyti Melburną tiesiog privaloma!

Dvylika apaštalų

Shutterstock.com nuotr./Dvylika apaštalų
Shutterstock.com nuotr./Dvylika apaštalų

Didysis Vandenyno kelias (Great Ocean Road) – tai vienas įspūdingiausių maršrutų visame pasaulyje. Kuo gi šis kelias toks ypatingas? Pietinėje Australijos dalyje besidriekiantis maršrutas apsuptas pasakiško grožio vaizdų: uolėta pakrantė, tankūs miškai, platūs smėlio paplūdimiai, įlankos – ne veltui Didysis Vandenyno kelias pripažįstamas kaip vienas iš geriausių maršrutų kelionėms automobiliu.

Važiuojant šiuo keliu galima išvysti ir vieną iš Australijos simbolių – Dvylika apaštalų. Tai – natūraliai susidariusios kalkakmenio uolos, didingai iškilusios iš vandenyno. Pavadinimas tarytum sufleruoja, jog šių uolų yra dvylika. Vis dėlto, reikėtų atkreipti dėmesį, jog net keturios iš jų, bėgant metams, sugriuvo. Todėl šiandien galima pasigrožėti tik aštuoniomis uolomis, kurių kiekviena siekia maždaug 50 metrų aukštį. Nors uolų pavadinimas ir neatitinka realaus vaizdo, vis dėlto, tai vieta, kurią aplankyti tikrai verta.

Tasmanijos sala

Shutterstock.com nuotr./Tasmanijos sala
Shutterstock.com nuotr./Tasmanijos sala

Australijos žemyne įdomybių labai daug. Vis dėlto, norėtume pastebėti, jog aplink šią šalį gausu salų, kurios ne ką mažiau žavingos. Pavyzdžiui, Tasmanija, esanti maždaug 240 km atstumu į pietryčius nuo žemyninės Australijos dalies, gali pasigirti švariausiu pasaulyje oru ir žmogaus rankų nepaliesta išskirtinio grožio gamta.

Ledyniniai ežerai, kriokliai, drėgnieji miškai, kalnai, nedidelės įlankėlės – Tasmanijos kraštovaizdis tikrai nepaprastas. Čia galima pamatyti ančiasnapių, oposumų, echidnų, kengūrų bei garsųjį Tasmanijos velnią – argi ne įdomu? Dar viena Tasmanijos ypatybė – ramybė. Tad tai ideali vieta pailsėti nuo šurmulio ir trumpam susilieti su gamta.

Sidnėjus

Shutterstock.com nuotr./Sidnėjus
Shutterstock.com nuotr./Sidnėjus

Pabuvoję gaivaus oro ir ramybės oazėje – Tasmanijoje – vėl grįžkime į miesto šurmulį. Didžiausias Australijos miestas Sidnėjus – tai vieta, kurioje įdomybių nestinga. Kvapą gniaužiantis Harbour tiltas, įspūdingasis Sidnėjaus operos pastatas – šie statiniai tikrų tikriausia Sidnėjaus vizitinė kortelė. Beje, ar žinojote, jog Sidnėjaus operos rūmai – vienas iš labiausiai užimtų meno centrų visame pasaulyje? Per metus čia įvyksta daugiau nei 1500 renginių, o pastatą aplanko maždaug 8 milijonai žmonių!

Viešint Sidnėjuje, rekomenduojame pasigrožėti Darlingo įlankos panorama, aplankyti miesto rotušę, Karalienės Viktorijos pastatą. Na ir žinoma, būtinai nuvykite į Sidnėjaus pasididžiavimą – Bondi paplūdimį. Nuo pat ankstaus ryto iki vėlyvo vakaro jame poilsiauja galybė turistų. Kodėl šis paplūdimys toks populiarus? Auksinis smėlis, dangaus žydrumo šiltutėlis vanduo ir didžiulės bangos – argi ne idiliškas poilsis? Beje, nors paplūdimys įsikūręs už miesto, susisiekimas su Sidnėjaus centru tikrai labai patogus.

Žydrųjų kalnų nacionalinis parkas

Shutterstock.com nuotr./Žydrųjų kalnų nacionalinis parkas
Shutterstock.com nuotr./Žydrųjų kalnų nacionalinis parkas

Vos 80 – ties kilometrų atstumu nuo gyvybingojo Sidnėjaus slepiasi dar viena nepaprasto grožio vieta – Žydrųjų kalnų nacionalinis parkas. Tai – saugoma gamtos teritorija, galinti pasigirti kalnais, vaizdingais kanjonais, kriokliais, tankiais miškais. Parko teritorijoje gyvena kengūros, koalos, ančiasnapiai, echidnos...

Vienas iš Žydrųjų kalnų nacionalinio parko pasididžiavimų – „Trys seserys“. Tai – erozijos suformuotos uolos, kurios pakibusios virš slėnio. Legenda pasakoja, jog kadaise šiame slėnyje gyveno trys seserys, kurias pamilo trys broliai iš kitos genties. Santuoka buvo negalima, mat genčių papročiai buvo skirtingi. Dėl šios priežasties, broliai nusprendė savo mylimąsias pagrobti ir paversti jas akmenimis. Istorija – liūdna, tačiau vieta – tikrai labai graži.

Ajerso uola

Shutterstock.com nuotr./Ajerso uola
Shutterstock.com nuotr./Ajerso uola

Ajerso uola (dar žinoma kaip Uluru uola) – tai milžiniškas smiltainio monolitas, esantis centrinėje Australijoje. Uolos ilgis net 3,8 kilometrai, aukštis – 348 metrai, o užimamas plotas – kiek daugiau nei 3,33 kvadratiniai kilometrai. Įspūdinga, tiesa? Įdomu tai, jog mokslininkai teigia, kad šis smiltainio monolitas – tik milžiniško luito viršūnė. Pasak jų, po žeme slypi dar bent 6 kilometrai uolos.

Vietiniai aborigenai Uluru uolą laiko šventa. Pasak jų, tai – dievų buveinė. Turistams ši uola – tiesiog įdomus reginys. Ypatingai saulėtekių ir saulėlydžių metu. Spinduliams atsimušant į monolitą, keičiasi jo atspalviai: nuo švelniai gelsvos ar rausvos iki kraujo raudonumo. Nepakartojamas vaizdas!

Deintrio nacionalinis parkas

Shutterstock.com nuotr./Deintrio nacionalinis parkas
Shutterstock.com nuotr./Deintrio nacionalinis parkas

Australijos šiaurės rytuose slepiasi dar vienas saugomas gamtos kampelis, kurį, planuojantiems turą po Australiją, labai rekomenduojame aplankyti. Tai – Deintrio nacionalinis parkas. Įdomu tai, jog didžiojoje dalyje parko teritorijos auga drėgnieji miškai. Mokslininkai spėja, jog kai kuriems medžiams daugiau nei 110 milijonų metų. Tai – viena iš seniausių ekosistemų visoje planetoje.

Milžiniški medžiai, slėniai, upeliai, šmirinėjančios reptilijos, dryžuotieji oposumai, echidnos, kengūros, ančiasnapiai... Tai parkas, kuriame Australijos gamta atsiskleidžia visu savu gražumu.

Didysis barjerinis rifas

Shutterstock.com nuotr./Didysis barjerinis rifas
Shutterstock.com nuotr./Didysis barjerinis rifas

Viešint Australijoje, būtų tikrų tikriausia nuodėmė neaplankyti Didžiojo barjerinio rifo (Great Barrier Reef). Į šį, didžiausią pasaulyje koralinį rifą, organizuojami kruizai. Tikrai verta leistis į šią išvyką – nepasigailėsite.

Didžiojo koralinio rifo ilgis – daugiau nei 2000 kilometrų. Tačiau reikėtų pastebėti, jog šis rifas – nėra vientisas. Pagrindinė jo dalis jungia daugiau nei 2100 pavienių rifų, apsuptų beveik 540 barjerų, sudarančių pakrantės salas. Didžiausią Barjerinio rifo dalį sudaro baltos spalvos koralai. Vis dėlto, reikėtų pastebėti, jog rife aptinkama maždaug 400 rūšių koralų, kurie yra įvairiausių spalvų.

Rife galima aptikti ne tik koralus, tačiau ir daugiau nei 3000 vandens gyvūnų rūšių. Ypatingai gausu moliuskų, jūros žvaigždžių, krevečių, jūros sraigių, krabų ir pan. Tad tikriausiai nenustebinsime pasakydami, jog Didysis Barjerinis rifas – viena iš populiariausių nardymo vietų visame pasaulyje.

Kakadu nacionalinis parkas

Shutterstock.com nuotr./Kakadu nacionalinis parkas
Shutterstock.com nuotr./Kakadu nacionalinis parkas

Esate keliautojas, kuris savo atostogų neįsivaizduoja be laukinės gamtos ir žmogaus rankų nepaliesto kraštovaizdžio? Jei taip, viešėdami Australijoje, tiesiog privalote nuvykti į Kakadu – čiabuvių žemę. Šalies šiaurinėje dalyje esantis Kakadu nacionalinis parkas gali pasigirti nepaprasto grožio slėniais, kalnais ir vaizdinga upe. O virš upės įprastai telkiasi magiškas rūkas.

Parke gausu ir įvairiausių uolienų. Dalyje urvų aptinkami ir aborigenų piešiniai. Dėl šios priežasties parkas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Kelionių akademija – ieškantiems kelionių į Australiją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos