1. Daugiau dėmesio detalėms
Daugelis turistų bando įamžinti miestą, fotografuodami plačią jo panoramą. Tačiau jeigu tik nestovite tinkamoje apžvalgos aikštelėje, koncentruotis į miesto panoramas nereikėtų – ypač tai vertėtų turėti omenyje, jei neturite tinkamos foto aparatūros. Vietoj to, atkreipkite dėmesį į smulkmenas. Durų rankenos, kelių ženklai, paveikslai ar užrašai ant sienų – visa tai kuo puikiausiai perteikia miesto atmosferą. Fokusuodami savo dėmesį į objektą, pirmiausiai galvokite apie jo formą ir tekstūrą.
Aliaus Koroliovo nuotr./Svarbi kiekviena detalė |
2. Fotografuokite naktį
Miesto džiunglių peizažas ypatingai gražus naktį, kuomet jį apšviečia milijonai parduotuvių vitrinų, iškabų, žibintų ir automobilių šviesų. Kuomet sutemsta, paeksperimentuokite su foto kameros išlaikymu: pabandykite padaryti jį ilgesnį (nuo 5 iki 10 sekundžių). O geros kadro kokybės pasieksite pasinaudoję štatyvu. Nebijokite pravažiuojančių pro šalį automobilių – tegu jų šviesos palieka kadre spalvotas juostas. Be kita ko, naktį nereikėtų naudoti priartinimo funkcijos (arba labai nežymiai), geriau prieiti arčiau prie fotografuojamo objekto, nei jį artinti foto kameroje.
„Scanpix“ nuotr./7 profesionalų patarimai kaip fotografuoti miestus kelionėse |
3. Panaudokite šviesą ir suteikite daugiau gilumo nuotraukai
Šviesos perteklius gali padaryti spalvas per daug ryškiomis ir netikroviškomis, o pastatai tokiose nuotraukose bus plokšti. Tai neabejotinai sukuria nuobodžius vaizdus. Būtina žinoti, kuriuo paros metu padaromos geriausios nuotraukos. Geriausias foto medžioklės laikas – ankstus rytas arba vakaras, kuomet šviesos ir šešėlio žaismas daro nuotraukas labiau turiningas ir pilnas, o objektus jose – išraiškingus. Keliaudami į naują miestą, pasidomėkite jo „šviesos tvarkaraščiu“, kad nepraleistumėte saulėtekio ir saulėlydžio valandų jame.
„Scanpix“ nuotr./7 profesionalų patarimai kaip fotografuoti miestus kelionėse |
4. Imkite siužetus „su atsarga“
Jeigu jūs fotografuojate panoraminę nuotrauką, geriau tegu jame atsiduria nereikalingi objektai, nei kažkas reikiamo ar būtino netilps į kadrą. Nereikalingas detales kadro kraštuose visuomet galima nukirpti – svarbiausia, kad fokusuojama būtų į tikrai įdomią detalę ar svarbų objektą, o ne likutines ir nereikalingas detales kadro kraštuose.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr./Vilnius |
5. Nepamirškite apie priekinį planą
Fotografuodami gatves ir aikštes nuleiskite kamerą kiek žemiau ar net pritūpkite – tegu į kadrą patenka grindinio atvaizdas ar žolė, gatvės asfaltas ar plytelės. O nuotraukos įrėminimui iš viršaus naudokite medžių šakas, arkas bei tiltus.
„Scanpix“ nuotr./7 profesionalų patarimai kaip fotografuoti miestus kelionėse |
6. Daugiau veiksmo
Žmonės kadre – nebūtinai trukdis jūsų menui. Miestas tai energija ir jame gyvenantys žmonės. Dažniau sustokite tokiuose taškuose kaip išėjimai iš metro, tiltai piko valandomis, stočių platformos. Gaudydami tokius kadrus naudokite ilgąjį išlaikymą: judantys objektai nuotraukoje bus kiek „išplaukę“ ir „išsilieję“, būtent tai suteiks jūsų kadrui gyvybės.
„Scanpix“ nuotr./7 profesionalų patarimai kaip fotografuoti miestus kelionėse |
7. Išnaudokite miesto erdvę
Dėmesingai ir smalsiai žvalgykitės į šalis: vieni ar kiti miesto objektai gali pasitarnauti jums kaip puikus kadras ar vieta, iš kurios atsiveria įdomus miesto gabalas neįprastu kampu. Tiltai, laiptai, arkos, tuneliai – visa tai padės jums pažaisti su vaizdais ir jų pavaizdavimu. Pabandykite nufotografuoti tą patį objektą ar peizažą iš skirtingų pozicijų, aukščių ir kampų. Vėliau išsirinksite labiausiai pavykusius ir įdomiausius kadrus.
„Scanpix“ nuotr./7 profesionalų patarimai kaip fotografuoti miestus kelionėse |