Daugiau skaitykite Anglija.today portale.
Dorsetas – grafystė Anglijos pietvakariuose, prie Lamanšo sąsiaurio. Dorsetas vilioja turistus, nes garsėja senovinio kalkakmenio pakrantėmis, vadinamomis Juros periodo krantu, įtrauktu į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.
Viena iš įstabesnių Dorseto apylinkių stotelių – Dardl Doras (angl. Durdle Door). Nenuostabu, jog „Durdle Door & White Nothe“ yra viena iš į Angliją atvykstantiems turistams labiausiai rekomenduojamų pasivaikščiojimų trasų. Šį maršrutą pasirinkę žmonės kelionę pėsčiomis paprastai pradeda nuo Lalvorto užutėkio (angl. Lulworth Cove).
Į Lalvortą bei Dardl Dorą keleivius veža ir viešasis transportas iš artimiausio miestelio Poole. Užsukę į Lalvorto užutėkį, turistai taip pat ras turizmo informacijos centrą, kuriame galės gauti atsakymus į rūpimus klausimus. O norintys atsipūsti ir pavalgyti, tai galės padaryti vienoje iš čia įsikūrusių kavinių.
Tiems keliautojams, kuriems vien grožėtis peizažu nepakanka, siūloma ir daugiau pramogų. Vandens sporto mėgėjams patariama išsinuomoti valtį, paplaukioti baidarėmis ar panardyti tarp uolų. Esant geram orui, šią pramogą išbandyti pasiryžta ne vienas turistas.
Jei turite laiko, ištyrinėkite pačią Lalvorto užutėkio vietovę. Pasukę į priešingą pusę, nei veda kelias į Dardl Dorą, galėsite užsukti į fosilijų mišką. Tiesa, šis takas yra apribotas ir turistams atviras tik savaitgaliais. Pamatyti galima ir netoliese stūksančią poetišką XVII amžiaus Lalvorto pilį (angl. Lulworth Castle). Šia pilimi domisi ne tik atklydę turistai, bet ir turčiai, planuojantys ypatingas vestuves ar rengiantys karališkas puotas.
Nuo Lalvorto užutėkio labiausiai turistų numindžiotas takas veda į garsiąją romantiškąją arką, natūraliai susiformavusią prieš 140 mln. metų – Dardl Dorą. Matyt, dėl savo neįprastos formos klintinės arkos pavadinimas Dardl atsirado iš senosios anglų kalbos žodžio „thirl“, reiškiančio grąžtą.
Jei vertinate poetiškas vietoves ir ramų poilsį, galite dieną praleisti mėgaudamiesi saulės spinduliais paplūdimyje ar piknikaudami pievoje ant kalvos. O jei jums labiau prie širdies aktyvaus laisvalaikio iššūkiai, galite prailginti maršrutą ir kita stotele pasirinkti Scratchy Bottom, tuomet nužingsniuoti iki Swyre Head, Batis Head ir White Nothe. Turistų giduose rekomenduojama grįžti maršrutu per kaimų vietoves Gagger‘s Gate ir Newlands Farm.
Doveris, Kentas
Visame pasaulyje savo baltosiomis uolomis garsėjantis Doveris – tai pagrindinis uostamiestis Kento grafystėje, kurį nuo Prancūzijos skiria siauriausia Lamanšo sąsiaurio dalis. Kasmet milijonus lankytojų pritraukiančios baltosios Doverio uolos yra pripažintos populiariausia Didžiosios Britanijos kranto linija.
Uolos tęsiasi daugiau nei 25 kilometrus, o jų aukštis siekia beveik 100 metrų. Uolose taip pat galima aptikti požeminius urvus bei tunelius. Besidomintiems istorija, bus įdomu pamatyti slaptus karo tunelius – Vinstono Čerčilio karinio laivyno vadovybės būstinę Antrojo pasaulinio karo metu. Virš kreidos uolų galima stebėti praskrendančius paukščius – gausu žuvėdrų, audrapaukščių, kalninių varnų ir juodakojų kirų.
Pasirinkę pasivaikščiojimą uolomis palei pakrantę, nenustebkite išvydę įstabioje vietoje stovintį Viktorijos laikų švyturį (angl. „SouthForeland Lighthouse“). Švyturys buvo pastatytas, idant perspėtų jūrininkus apie lakųjį smėlį ir rodytų kelią per Doverio sąsiaurį. Būtent Doverio švyturys buvo pirmasis švyturys pasaulyje, elektra pradėjęs siųsti šviesos signalus.
Baltosios Doverio uolos ypač masina literatūros bei kino mėgėjus. Šios uolos įkvėpė Šekspyrą parašyti „Karalių Lyrą“. Doveryje nufilmuota aibė garsių juostų, tarp kurių – Šekspyro kūrinio „Hamletas“ ekranizacija, kritikų įvertinta karinė drama „Atpirkimas“ (angl. „Atonement“) su gražuole britų aktore Keira Knightley bei komedija „Super Džonis“, kurioje pagrindinį vaidmenį atliko įžymusis komikas Rowanas Atkinsonas (žinomas kaip „ponas Bynas“).
Doverio pilies, kuri stūkso aukštai virš Doverio miesto, kadrai pateko ir į dar tik filmuojamą Holivudo juostą „Into the Woods“, kurioje vaidina pats Džonis Depas.
Doverio pilis – didžiausia pilis Anglijoje, priskiriama prie svarbiausių nacionalinių ir tarptautinių istorinių pastatų. Šiandien ši pilis, kurioje gausu slaptų požeminių tunelių, atvira visiems turistams. Pilyje taip pat yra įsikūręs Velso princesės karališkojo pulko muziejus. Norintiems pamatyti pilies rūmus iš vidaus, už įėjimą tenka mokėti beveik 20 svarų. Tačiau Doveryje sutiktas senyvo amžiaus britas davė patarimą – norintys akis po pilį paganyti nemokamai, gali vidurdienio mišių metu sekmadienį užeiti į pilies bažnyčią išvengdami rinkliavos mokesčio.
Doveris – jaukus, turistų „neužgrūstas“ miestas, po kurį esant geram orui smagu paklaidžioti. Turistų giduose tikinama, jog jei pasivaikščiojimui Doverio pakrante pasitaikys giedra diena, galėsite savo akimis pamatyti kitoje kranto pusėje esančią Prancūziją.