Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kelionių „medžiotoja“: dar yra, kur galima saugiai ir šiltai praleisti vaikų atostogas

​​​​​​​Vieni žmonės „medžioja“ akcijas migruodami po parduotuves, o aš „medžioju“ keliones. Gaudau ne pigiausius variantus, bet galimybę kažkur išvykti. Pasaulinė pandemija apribojo viso pasaulio žmonių keliavimo galimybes, bet ne svajones. Skirtumas tik toks, kad dabar reikia „medžioti“ ne nuolaidas ar geriausias kainas, bet saugias šalis, į kurias galima keliauti be ypatingų apribojimų ir nereikia grįžus izoliuotis. Ir saugias šalis paversti svajonėmis, rašoma pranešime spaudai.
Kreta
Kreta / 123rf.com nuotr.

Pripažįstu, kad esu kelionių besotė

Vyras mane vadina kelionių besote. Ir aš visai nepykstu, nes tai tiesa. Taip, galiu prisipažinti, kad turiu didelę silpnybę ir net priklausomybę kelionėms. Gyventi be kelionių man būtų išties labai sudėtinga. Jei tik galėčiau, keliaučiau bent kartą per mėnesį. Kelionių man niekada negana. Jų būna tik per mažai.

Draugams taip pat susidarė įspūdis, kad per dažnai atostogauju: šią vasarą neplanuotai išvykome į Kretą, taip pat netikėtai išsipildė sena mano svajonė – pamatyti Santorino salą, o dar keletą sykių ilsėjomės ir Lietuvos pajūryje.

Asm.archyvo nuotr./Santorinas
Asm.archyvo nuotr./Santorinas

Visiems, kam atrodo, kad per dažnai atostogauju, turiu rimtų argumentų: kai žmogus daug dirba, nusipelno ir gero poilsio, kad nepalūžtų ir atgautų jėgas. O geriausias poilsis man – saulė ir šilta jūra. Trokštu tiesiog pailsėti, net nebūtina man daug keliauti ir pamatyti naujų vietų, kas irgi, beje, yra žavu.

Stresas – liko vos kelios dienos iki atostogų

Moksleivių rudens atostogos – jau vos už kelių dienų. Ima natūralus stresas: ką veikti? Nesinori su vaikais praleisti dešimties dienų tiesiog namuose. Norėtųsi bent kokios kompensacijos vietoj kelionių – nors kokių pramogų ar SPA malonumų.

Kaip ir vasarą, mūsų šeima neplanavo niekur keliauti, o ilsėtis Lietuvoje, taip ir dabar. Žinoma, puikiai pailsėti galima ir mūsų šalyje. Bet rudenį – jau be saulės ir maudynių jūroje ir tikrai – nebūtinai pigiau.

Druskininkai, Birštonas, Anykščiai, Palanga šiemet „išgyvena“ auksinį rudens periodą, dirba taip pat įtemptai, kaip ir vasarą. Viena priežasčių – valstybės iniciatyva skirti medikams po 200 eurų kompensaciją poilsiui Lietuvoje, kita – žmonės, niekur negalėję keliauti, bando bent tokiu būdu „atsigriebti“ – atgauti jėgas ir numalšinti kelionių troškulį.

Todėl, jei nepasirūpinote moksleivių atostogomis prieš kokį mėnesį ar bent savaitę, rasti laisvą vietą sanatorijose ar viešbučiuose su SPA centrais ir baseinais, gali būti misija neįmanoma.

Kai mūsų valstybės vadovams kilo mintis pratęsti vaikų rudens atostogas dar vienai papildomai savaitei, iškart nudžiugau – tarsi atsirado „legalus“ pretekstas vėl kažkur išskristi. Dar daugiau laiko išbūti namie su nuolat dėmesio reikalaujančiais mažamečiais vaikais ir tuo pačiu metu dirbti – iššūkis ne menkas. Noro kažkur keliauti nepakeitė ir vietoj papildomos atostogų savaitės įvestas nuotolinis mokymasis. Juk mokytis nuotoliniu būdu galima ir prie jūros ar terasoje. Derinti mokslus ir poilsį ar net darbą šiltame krašte – vienas malonumas.

Kaip apsispręsti: Kipras ar Kreta?

Kadangi dar vis nesu užsisakiusi jokios kelionės šioms moksleivių rudens atostogoms, tai mano kelionių besotės „dūšia“ vėl nerimsta – keliones sapnuoju naktimis, o dienomis laisvą minutę nuo darbų ieškau kelionių variantų ir „kankinu“ klausimais mūsų šeimos kelionių vadybininką Gintarą Januškevičių iš kelionių agentūros „Baltic Clipper“.

Tai kur dar galiu pagauti jau sprunkančią vasarą? Aš, kaip užkietėjusi kelionių „medžiotoja“, nuolat sekiau situaciją ir žinojau, kad vos prieš savaitę buvo likusi bene vienintelė kryptis – Kipras, į kurią skraidino mūsų šalies kelionių organizatoriai. Tad mintyse jau įsivaizdavau savo šeimą besipliuškenant šiltoje jūroje, baseinuose ar smaližiaujant ledus. Jau kalbinome draugų šeimas atostogauti kartu.

123rf.com/Paplūdimys Kipre
123rf.com/Paplūdimys Kipre

Tačiau be galo apsidžiaugiau išgirdusi, kad kelionių organizatoriai atnaujina keliones į Kretą. Regis, ką tik mes ten ilsėjomės, tad visai nelogiška vėl ten pat keliauti? Bet kažkodėl mano širdis labiau linksta į Kretą nei Kiprą. Kokie šių dviejų patrauklių atostogoms vietų pliusai ir minusai?

Kipro žavesys ar pasitikėjimas Kreta?

Neslėpsiu, apie romantišką Kiprą svajoju taip pat seniai. Kipras būtų mano pasirinkimo prioritetas, nes tai taip pat viena iš mano svajonių šalių, kurioje dar neteko būti. Didžiulis Kipro privalumas – ilgiau besitęsiantis vasaros sezonas. Dar visą lapkričio mėnesį bus vykdomi skrydžiai. Tad po moksleivių atostogų vasarą gaudyti galima dar ilgiau Kipre – juk įvestas nuotolinis mokymasis, o privalomas testas reikalingas tik nuo 12 metų amžiaus.

Kuo geriau Kretoje? Šioje Graikijos saloje sergančiųjų beveik nėra, o Graikija visą laiką buvo pavyzdinė šalis, kuri puikiai valdė viruso plitimą.

Kreta aš jau pasitikiu. Nors ši sala anksčiau nebuvo tarp mano „favoričių“, kur svajočiau dažnai keliauti ir atostogauti, bet vasarą ji tapo tikru išsigelbėjimu. Buvau sužavėta absoliučiai tuo, kaip Kreta saugosi viruso plitimo, kaip kontroliuoja kiekvieną tavo žingsnį, kad išvengtų bet kokios tikimybės virusui plisti.

Viešbučio „Lyttos Beach“, kuriame ilsėjomės, darbuotojai tarsi sekė kiekvieną tavo neatsargų žingsnį – jei koks vaikas norėdavo paimti lėkštę ar apelsiną, kaip mat pribėgdavo darbuotojai ir nuimdavo visą krūvą lėkščių, išnešdavo visą dubenį apelsinų, kad tik niekur neliktų nė menkiausio to vaiko prisilietimo pavojaus.

Ten jautėmės iš tiesų labai saugiai. Daug saugiau nei grįžę į Lietuvą, kaip bebūtų gaila. Kretoje žmonės elgiasi labai atsakingai ir atsargiai, nėra atsipalaidavę kaip Lietuvoje. Grįžus į Lietuvą po Kretos mus stebino daugybė dalykų – net kelių žvaigždučių viešbučių restoranuose žmonės dėjosi tais pačiais įrankiais maistą, kol to neuždraudė valdžia. Daug kam trūko sąmoningumo ir atsargumo, tad virusas ir išplito.

Virusas pakeitė keliautojų įpročius

Tad Kreta yra ta vieta, kurią drąsiai rekomenduočiau ir pati keliaučiau dar sykį, nepaisant mano slaptos meilės ir romantiškajam Kiprui. Važiuojant į Kretą nereikia darytis testo, tačiau atvykus daliai pasirinktų žmonių jį gali padaryti nemokamai.

Tai, kad daugiau šeimų vaikų atostogoms renkasi šalį, kur nereikia darytis testo, pripažino ir kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ ryšių su visuomene ir rinkodaros vadovė Inga Aukštuolytė.

I.Aukštuolytė pastebi, kad virusas pakeitė ir keliautojų įpročius, todėl vėl sugrįžta paskutinės minutės pasiūlymai, kai kelionės planuojamos ir perkamos iki išvykimo likus vos kelioms dienoms. Beje, kita savaitė – tai paskutinis šansas dar šiais metais su kelionių organizatoriumi spėti aplankyti saulėtą ir saugią Kretą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų