1. Ilsėdamiesi pajūryje ar savaitgalį surenkite kelionę į Ventės ragą – iškyšulį prie Kuršių marių, visai netoli Nemuno upės žiočių. Jo ilgis 5,5 km, o plotis iki 2,2 km. Ventės rage yra 1929 m. įkurta parskrendančių paukščių žiedavimo stotis. Kadaise, 1360 m., čia buvo kryžiuočių pastatyta Vindenburgo pilis ir bažnyčia, kurios, deja, neišliko. Bėgant šimtmečiams, statinius sunaikino marių bangos, audros ir žaibai. Užtat tebestovi vienas seniausių Lietuvos švyturių (statytas 1837 m., o dabartinis raudonų plytų – 1852 m.). Į vienuolikos metrų aukščio švyturį galima užkopti senais geležiniais ornamentais puoštais laiptais ir grožėtis kerinčiais vaizdais. Nuo apžvalgos aikštelės matyti už 12 kilometrų esanti Nida ir beveik 8,5 kilometrų nutolusi Preila.
JI redakcijos archyvo nuotr./Ventės rago švyturys |
Keliautojai gali pasivaikščioti 250 m ilgio molu, pažvejoti, stebėti čia užklydusius paukščius. Ventės rage įrengtas ir muziejus, kur lankytojai gali susipažinti su paukščių žiedavimo istorija, sparnuočių rūšimis ir jų migravimo maršrutais.
Ventėje yra kempingų, kur galima apsistoti su palapinėmis ar nameliais ant ratų ir pakeliauti po apylinkes.
JI redakcijos archyvo nuotr./Ventės rago ornitologijos stotis |
2. Sukorus kelią iki Ventės rago, būtų nuodėmė neužsukti į Rusnės salą, esančią visai šalia Kaliningrado srities.
Rusnė yra Nemuno deltoje, Šilutės rajono Pamario krašte. Miestelis įsikūręs vienoje iš šešių salų ir mažesnių salelių su įlankomis, Atmatos ir Skirvytės upių sankirtoje. Istoriniuose šaltiniuose Rusnės miestas minimas jau nuo XIV a. Nemuno deltos salas jungia daugybė kanalų. Turistai gali stebėti, kaip atidaromi vandens šliuzai, kuriais reguliuojamas vandens lygis.
Rusnėje siūloma daug vandens maršrutų, vietoje galima išsinuomoti baidares ir pasižvalgyti po apylinkes. Vakarinėje dalyje salą skalauja Kuršių marios – atsiveria nuostabi panorama.
JI redakcijos archyvo nuotr./Nemunas ties Rusne |
Rusnėje verta aplankyti privačią etnografinę sodybą. Joje pamatysite autentiškus senovės lietuvių buityje naudotus rakandus, baldus, net medamušį ar sviestamušį. Vaikams tai – įdomi pažintinė istorijos pamoka.
3. Bent kartą verta apsilankyti ir Lietuvos Venecijoje – Mingės, dar vadinamame Minijos, kaime. Jis yra Kintų seniūnijoje, abipus Minijos žemupio, tarp Kuršių marių, Kniaupo ir Krokų Lankos. Palei upę iš abiejų krantų driekiasi apie devyniolika žvejų sodybų. 1997 m. Mingės kaime gyveno tik keturiasdešimt aštuoni gyventojai.
JI redakcijos archyvo nuotr./Mingės kaimas |
Upėje plūduriuoja kateriai, nedidukės jachtos ir valtys. Jos skirtos ne tik turistams, kurie atvyksta į šį unikalų gamtos kampelį. Su kitame upės kranto gyvenančiais kaimynais Mingės žmonės susisiekia valtimis.
JI redakcijos archyvo nuotr./Mingės kaimas |
Jei trokštate ramybės ir norite pailsėti gamtos prieglobstyje, galite apsistoti vienoje iš Mingės kaimo turizmo sodybų. Turistams siūloma smagių atrakcijų: žvejyba, plaukiojimas baidarėmis, jachtomis, maudynės, pirties malonumai ir pan.