Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kelionių vaistinėlė: ko svarbu nepamiršti vežantis vaistų į užsienį?

Ar jau suplanavote šios vasaros atostogas? Kur nors keliaujant, svarbiausia nepamiršti pasirūpinti savo ir artimųjų sveikata, nes įvairūs negalavimai tikrai gali sujaukti smagius atostogų planus. Tačiau, vežantis vaistus į kitas šalis, svarbu nepamišti, kad svetur vaistų gabenimui taikomos skirtingos taisyklės.
Tabletės
Tabletės

„Eurovaistinės“ farmacininkės Miglės Kazakevičienės teigimu, daugelis mano, kad nereceptinių vaistų galima vežtis neribotą kiekį. Tačiau tai netiesa. Be gydytojo recepto turėti galite ne daugiau kaip 5 pakuotes, rašoma pranešime spaudai.

„Vežantis receptinius vaistus, reikia turėti keliautojo vardu išrašytą receptą ar jo kopiją. Vaistų negalima vežtis daugiau, negu nurodyta recepte ir medikamentai turėtų būti supakuoti originaliose pakuotėse“, – sako vaistininkė.

Kalbant apie psichotropinius vaistus, jų galima vežtis turint gydytojo skirtą receptą ar jo kopiją, bet ne ilgesniam kaip 30 d. gydymo kursui. Jeigu vežatės kompensuojamus medikamentus, turėkite su savimi ir kompensuojamų vaistų pasą.

Pasirūpinkite iš anksto

M. Kazakevičienė sako, kad prieš kelionę geriausia pasitarti su vaistininku savo šalyje ir su savimi vežtis nedidelę kelionių vaistinėlę, kuri atitinka keliautojo pagrindinius poreikius, kelionės pobūdį.

„Užsienyje, ištikus bėdai, vaistų įsigijimą ir tinkamą pasirinkimą gali riboti kalbos barjeras. Taip pat ir vaistinės darbo laikas ar vieta. Gali atsitikti ir taip, kad, kai reikės, vaistinės nebus šalia. Taigi, vaistinėlę geriausia pasiruošti iš anksto“, – pataria farmacijos specialistė.

Vien „angliuko“ neužteks

Farmacininkė sako, kad dažniausi negalavimai atostogų metu – virškinimo trakto sutrikimai (pykinimas, vėmimas, viduriavimas, skrandžio skausmai), peršalimas, alerginės reakcijos ir traumos.

„Neretai šiuos negalavimus sukelia pasikeitęs klimatas bei egzotiškas, neįprastas mūsų kraštams maistas – daugiau prieskonių, aštresni patiekalai. Galima sunegaluoti geriant ir vandenį iš čiaupo ar netyčia gurkštelėjus baseino vandens“, – tikina „Eurovaistinės“ atstovė.

Į kelionę vaistininkė pataria būtinai pasiimti vaistų nuo viduriavimo, skausmo, alergijos ir temperatūros. Taip pat pleistrų ir antiseptikų žaizdų gydymui.

„Labai svarbu nepamiršti ir vaistų, vartojamų keliautojo lėtinių ligų gydymui, pavyzdžiui, cukriniam diabetui, aukštam kraujospūdžiui ar širdies nepakankamumui. Šie vaistai dažniausiai yra receptiniai ir be gydytojo skyrimo kelionės metu nebus galima jų įsigyti“, – pabrėžia M.Kazakevičienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?