Keliavimo kemperiu trūkumai
Iš mano entuziastingos retorikos, ko gero, jau spėjote pagalvoti, kad esu naivus idealistas, kuriam neegzistuoja jokie kiti keliavimo būdai. Skubu nuraminti: keliavimas kemperiu, be gausybės privalumų, turi ir tam tikrų trūkumų.
Be to, kalbame apie namą ant ratų, tad savaime suprantama, kad įvažiavę į siauras senamiesčių gatveles greit pasijusite kaip dramblys krištolo parduotuvėje.
Visų pirma tai nėra stebuklingas skraidantis kilimas – kemperį reikia nuvairuoti iš taško A į tašką B, todėl kai kam tai gali pasirodyti darbu per atostogas.
Maistas pats nepasigamins, suplojus delnais ir ištarus burtažodį, vadinasi, kažkas iš keliaujančių turės skirti laiko ir paplušėti virtuvėje.
Be to, kalbame apie namą ant ratų, tad savaime suprantama, kad įvažiavę į siauras senamiesčių gatveles greit pasijusite kaip dramblys krištolo parduotuvėje.
Kokiems keliautojams verta rinktis kelionę kemperiu
Nesistengiau išvardyti visų įmanomų keliavimo kemperiu privalumų ir trūkumų – jų vertinimą dažnai lemia ir keliaujančiųjų pomėgiai bei požiūris.
Akivaizdu, kad pasyvesniems, viešbučio lovos ir baseino vandens norintiems keliautojams kemperis nebus geriausia alternatyva. Netiks toks būdas ir savaitgalio išvykų į Europos didmiesčius gerbėjams – lėktuvu juk nuskrendama greičiau.
Užtat „ciekavos Zosės“ tipo keliautojai – aktyvūs, žingeidūs, norintys daug pamatyti, mėgstantys gamtą, laisvę ir komfortą – keliavimą kemperiu lengvai pamėgs.
Toks būdas tiks ir šeimoms su vaikais, ir žvejams ar medžiotojams, ir renginius (pvz., F-1 varžybas ar muzikos festivalius) lankyti susiruošusiems, o keliauti galėsite tiek vasarą, tiek ir žiemą – daugelyje kemperių būna įrengta autonominė šildymo ir karšto vandens sistemos.
Galų gale netgi didmiesčius aplankyti su kemperiu puikiausiai įmanoma – tereikia protingai pasirinkti parkavimo vietą, o likusį atstumą įveikti viešu transportu arba dviračiu.
Pabaigai
„Ir į darbą, ir į sodą, nuvažiuosi tik su Škoda“, kažkada trimitavo viena reklama. Viliuosi, kad jau supratote, jog su nedidelėmis išimtimis tokia frazė galioja ir keliavimui kemperiu.
Kol dauguma tautiečių, lyg susitarę, dažniausiai į tokias keliones leidžiasi vasarą ir renkasi Norvegiją ar Kroatiją, noriu padrąsinti neapsiriboti tik vienu metų laiku ar šalimi.
Keliauti kemperiu daugelyje Europos šalių drąsiai galite net ir rudenį, kai karščiai nuslūgsta, o turistų srautai sumažėja keleriopai.
Viskas, ko reikia – tai B kategorijos vairuotojo pažymėjimas ir skambutis dėl kemperio nuomos. O tada – tegyvuoja laisvė ir nuotykiai!
Daugiau kelionių istorijų ir fotoreportažų rasite autoriaus tinklaraštyje „Kelionių architektai“