Signachis. Ant kalvos įsikūręs, rytuose esančio Kakheti regiono miestas laikomas vienu gražiausių vyndarystės tradicijomis garsiame Kachetijos regione.
XVII a. pastatyta miestą supanti gynybinė siena su bokštais išlikusi iki šiandien, o pats miestas vadinamas gruziniškuoju Las Vegasu arba meilės miestu, kadangi santuokų rūmai čia dirba visą parą.
XVIII a. pastatyta tvirtovė užėmė beveik 40 hektarų plotą ir užpuolus priešams turėjo apsaugoti visus čia buvusius gyventojus.
Be čia stovėjusios citadelės lankytojus rekonstravus pagrindinę Signachio dalį žavi ir įspūdinga miestelio medinė architektūra, jame nuolat vyksta įvairūs liaudies, muzikos ir šokių festivaliai.
Pažymėtina, jog čia vyksta ir pats didžiausias Gruzijos vyno festivalis.
Gergeti Šv. Trejybės cerkvė. Daugiau nei 2 km virš jūros lygio, Mtskheta-Mtianeti regione, šalia Gergeti kaimelio esanti cerkvė, pastatyta XIV amžiuje – itin patraukli fizinio aktyvumo nebijantiems keliautojams.
Ją pasiekti galima kopiant į kalną per 3 valandas arba pusvalandžio kelione džipu į vieną aukščiausių Kaukazo viršukalnių.
Dėl nuostabaus vaizdo, cerkvė, esanti puikios gamtos apsuptyje, vadinama ir neoficialiu Gruzijos simboliu, ir nors Sovietų Sąjungos gyvavimo laikotarpiu religinės apeigos buvo draudžiamos, cerkvė vis vien išliko viena lankomiausių turistų vietų.
Tbilisio senamiestis. Seniau buvęs aptvertas miesto siena, Tbilisio senamiestis gausus lankytinų objektų. Vienas tokių – Narikala, nuo kurios atsiveria itin graži miesto panorama.
Verta aplankyti ir Šv. Jurgio cerkvę, pastatytą 1251 metais, Sioni soborą, Baratašvili prospekte esantį menų muziejų. Dauguma šio miesto dalies pastatų 1795 m. buvo sudeginti persų įsiveržimo metu, vis dėlto po kiek laiko dalį jų pavyko restauruoti.
Tbilisio viešos vonios. Gruzijos sostinė garsėja ir savo karštosiomis versmėmis, tai – viena žinomiausių Tbilisio pramogų. Iš uolų besiveržiantis vanduo nukreipiamas į įrengtus baseinus, sulaukiančius gausybės lankytojų.
Čia taip pat lankytojai galės mėgautis ne tik sieros pirtimis ir baseinais, bet ir atpalaiduojančiais masažais.
Batumis. Vienu geriausiu Juodosios jūros kurortų pripažįstamas Batumis gali pasiūlyti ką veikti ne tik vasarą: čia vyksta ekskursijos, yra vandens parkai, delfinariumas, botanikos sodai, verda naktinis gyvenimas.
Batumio bulvaras – vienas ilgiausių pasaulyje ir siekia 8 kilometrus. Vaikščiojant juo galima gėrėtis pasakiškais Juodosios jūros peizažais, kokių nepamatysite niekur kitur.
Vardzia. XII amžiuje įkurtas miestas pietiniame Gruzijos regione, ant kairiojo Mtkvari upės kranto, yra išties unikalus – jis iškaltas labirintus primenančiose uolose, kurių iš viso suskaičiuota per 3 tūkstančius.
Kairiajame Mtkvari upės krante įsikūręs vienuolynas, o kai kurių uolų plotis siekia 500 metrų. Po osmanų užpuolimo šis miestas buvo apleistas, tačiau dabar įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą.
Detaliai susiplanuoti kelionę į Gruziją padeda nemokama internetinė kelionių planavimo aplikacija „Kelionė į Gruziją – pasidaryk pats!”, kurią galima rasti adresu www.borjomilietuva.lt.
Aplikacijos sukūrimą inicijavo Gruzijos ambasada Lietuvoje bei šios šalies „vizitinė kortelė“ – vienas populiariausių gruziniškų produktų pasaulyje natūralus mineralinis vanduo „Borjomi“.
Programėlė leidžia ne tik pažinti Gruzijos teikiamus malonumus dar esant Lietuvoje, bet ir susidaryti savo individualų atostogų maršrutą priklausomai nuo kelionės trukmės.