Keturios ispaniškos kryptys iš Vilniaus ir Kauno – ne tik pabėgimui nuo žiemos

Nors daugelis dabar planuoja šeimos keliones moksleivių atostogų periodu, tačiau joms pasibaigus kelionių paklausa kiek atslūgsta ir ateina vienas geriausių laikotarpių ieškoti bilietų už palankiausią kainą. Pigesnių bilietų skrydžiams nuolat ieškantys keliautojai pastebi, kad šiuo metu iš Vilniaus ir Kauno oro uostų atsiveria kaip niekada daug progų nuskristi į saulėtą Ispaniją – tiek į miestus žemyne, tiek į Kanarų salas.
Alikantė, Ispanija
Alikantė, Ispanija / Shutterstock nuotr.

Tad norintys rasti geriausius pasiūlymus pirmiausia turėtų atkreipti dėmesį į keturias kryptis: iš Vilniaus – į Tenerifę ir Gran Kanarijos Las Palmasą, o iš Kauno – į Malagą ir Alikantę, rašoma Lietuvos oro uostų pranešime žiniasklaidai.

Į Malagą – pasimėgauti saule ir išgirsti Rekonkistos istorijų

Malaga yra Andalūzijos perlas, kuris dažną turistą sužavi iš pirmo karto. Dėl to dalis lietuvių į šį saulėtą Ispanijos miestą atskrenda pailsėti pasitikėdami čia jau buvusių draugų rekomendacijomis.

Malagos reklama vyksta iš lūpų į lūpas, nes net gruodį–sausį temperatūra Viduržemio jūros pakrantėje labai retai nukrenta žemiau 15 laipsnių šilumos, o stebėti saulėlydžius auksiniuose miesto paplūdimiuose „Malagueta“ ir „Pedregalejo“ yra romantiška visais metų laikais.

Shutterstock nuotr. / Malaga
Shutterstock nuotr. / Malaga

Mieste gausu istorinio paveldo. Pavyzdžiui, ant kalno stovinti senovinė maurų tvirtovė „Alcazaba“ yra viena geriausiai išlikusių Ispanijoje. Tvirtovė buvo pradėta statyti XI amžiuje, bet nuolat perstatoma bei pertvarkoma iki XIV amžiaus. O prie įėjimo į „Alcazaba“ atsiveria dar senesnis paveldas – prieš 2000 metų čia veikusio romėnų teatro liekanos. Iš tvirtovės galima patekti į Gibralfaro pilį ir pasigrožėti miesto, jūros ir kalnų vaizdais.

Viena iš vietos legendų pasakoja, kad krikščionims pralaimėjęs sultonas Boabdilas (Abu Abdallah Muhammadas XII) pasitraukdamas iš Malagos sustojo ant netoliese esančios kalvos ir apsiverkė iš sielvarto. Ši kalva iki šiol vadinama „Boabdilo ašaromis“ – simbolizuoja maurų valdžios žlugimą bei Rekonkistos pabaigą. Istorinių šaltinių duomenimis, garsioji Malagos apsiaustis vyko 1487 metais ir truko keturis mėnesius.

Malaga gali pasiūlyti ne tik gyvas Europos istorijos pamokas. Šis miestas yra Pablo Picasso gimtinė, todėl Picasso muziejų aplankyti yra kone privaloma. Jame – beveik 300 genijaus darbų ir įvairios parodos, atveriančios meno pasaulį.

Savo ruožtu „Mercado de Atarazanas“ yra geriausia vieta susipažinti su Andalūzijos regiono maisto kultūra ir mėgautis šviežiais produktais: vaisiais, jūros gėrybėmis ir tradiciniais delikatesais. Vietiniai visada pasiūlys paragauti ant iešmo keptų sardinių ar „mollete“ duonos su alyvuogių aliejumi ar užtepėle.

Į Malagą iš Kauno oro uosto patogu nuskristi su „Ryanair“.

Į Alikantę – apsipirkti ir patekti į „Santa Barbara“

Alikantė – kita populiari „Ryanair“ kryptis iš Kauno oro uosto. Žiemos aviacijos sezonu į Alikantę žmonės skrenda norėdami pasimėgauti maloniu klimatu, vietos patiekalais ir ramiai apsipirkti.

Shutterstock nuotr. / Alikantė, Ispanija
Shutterstock nuotr. / Alikantė, Ispanija

Viena geriausių vietų apsipirkimui yra „Plaza Mar 2“ modernus prekybos centras, kurio asortimentas įtiks kiekvienam, tačiau paganyti akis Alikantėje galima ne tik parduotuvėse. Žiemą oro temperatūra siekia apie 15–18 laipsnių, tad verta bent trumpam užsukti į „Playa del Postiguet“ ir „San Juan“ pasigrožėti bangomis, įkvėpti Viduržemio jūros vėjo. Čia iškart suprasite, kodėl Alikantė vadinama Kosta Blankos perlu. Iš viso nuostabi Kosta Blanka pakrantė nusidriekia apie 200 kilometrų.

Kad Alikantė turtinga istorijos lobių, galima įsitinkinti tiek archeologijos muziejuje „Museo Arqueológico de Alicante“ (MARQ), tiek užlipus į „Santa Barbara“ pilį, iš kurios atsiveria nuostabi miesto ir jūros panorama.

Skrydžius į Alikantę iš Kauno vykdo oro bendrovė „Ryanair“.

Mėgstančių aktyvų laisvalaikį laukia Las Palmasas

Kodėl keleiviai iš Lietuvos žiemos sezonu skrenda į Las Palmasą? Vienas iš atsakymų – 20–22 laipsnių temperatūra, kuri Kanarų salų sostinėje apglėbia svečius. Dar – gausybė šviežios žuvies pasirinkimų ir patiekalų iš jūros gėrybių: nuo kepto aštuonkojo iki krevečių. Seilę ryti privers įvairūs vietiniai troškiniai iš mėsos ir daržovių, gėrimai ir desertai. Alkanas čia niekada neliksi.

123RF.com nuotr. / Gran Kanarija, Ispanija
123RF.com nuotr. / Gran Kanarija, Ispanija

Kita vertus, deginti kalorijas ir neapleisti sporto žiemą padės įvairūs pasivaikščiojimo takai ir bėgiojimui tinkantys maršrutai. Nardymas ir vandens sportas – taip pat puikūs pasiūlymai aktyviam laisvalaikiui Las Palmase.

Praplėsti akiratį Las Palme padės „Centro Atlántico de Arte Moderno“ – modernaus meno galerija, kurioje eksponuojami šiuolaikinio meno kūriniai bei rengiamos laikinos parodos. Kolumbo namais („Casa de Colón“) vadinamas muziejus, skirtas garsiajam keliautojui ir atradėjui. Čia sužinosite, kuo Kanarų salos buvo svarbios istorinėms ekspedicijoms per Atlanto vandenyną siekiant atrasti Naująjį Pasaulį.

Skrydžius iš Vilniaus oro uosto į Las Palmasą vykdo oro linijų bendrovė „AirBaltic“.

Tenerifėje – spalvinga architektūra ir ne mažiau ryškūs turgaus prekystaliai

Tenerifė – didžiausia Kanarų sala. Dar vienas maršrutas iš Vilniaus, nukeliantis į nesibaigiančią vasarą ir padedantis apsirūpinti vitaminu D. Šiuo metu salos paplūdimiai alsuoja ramybe ir leidžia mėgautis gamtos garsais: bangų mūša, vėjo šnabždesiu, paukščių klegesiu. Ne veltui ši atmosfera paskatina žmones medituoti ar pradėti užsiimti joga.

Atvykėlius Tenerifėje žavi į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktas senovinis La Laguna miestas, įsimenantis siauromis gatvelėmis, spalvingais pastatais, kolonijinio stiliaus architektūra ir atviruko verta katedra.

123RF.com nuotr. / Tenerifė
123RF.com nuotr. / Tenerifė

Patyrinėti vietos istoriją kviečia „Museo de la Naturaleza y el Hombre“ muziejus, kuriame pristatoma salos praeitis, vietinės faunos ir floros kolekcijos bei archeologiniai eksponatai.

Kaip eksponatai neretai atrodo ir vietinio maisto turgaus („Mercado de Nuestra Senora de Africa“) prekystaliai, nukrauti spalvingomis gėrybėmis. Švieži vietiniai vaisiai, žuvis, kvepiantys kepiniai. Visa tai primena, kad vietos virtuvė siūlo netikėtų skonių ir patiekalų, kurių receptai perduodami iš kartos į kartą: padažai, kepiniai, sūrio ar mėsos patiekalai, tokie kaip šventinis „carne fiesta“.

Keliautojai iš Vilniaus oro uosto Tenerifę pasiekia skrisdami su „AirBaltic“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai