Kaltina valdžią, bet myli savo šalį
Bendraudami su mūsų nauju draugu išsiaiškiname, kad maudytis 13,7 kvadratinių kilometrų ploto Mavrovo ežere yra itin pavojinga, kadangi tai nėra natūralus vandens telkinys. Jis susiformavo 1959 metais, pastačius hidroelektrinę.
1850 metais čia buvo pastatyta Šv. Nikolo (St. Nicholas) bažnyčia, kuri, atsiradus ežerui, kasmet būna užliejama net iki pat stogo.
1850 metais čia buvo pastatyta Šv. Nikolo (St. Nicholas) bažnyčia, kuri, atsiradus ežerui, kasmet būna užliejama net iki pat stogo.
Todėl 1996 metais netoliese, tik kiek aukščiau, duris atvėrė nauja bažnyčia, pavadinta taip pat.
Nino mus nusivežė ir iki slidinėjimo trasų, kurios tokiu metų laiku atrodo lyg ten niekas dešimt metų nebūtų čiuožinėjęs.
Nino tikina, kad žiemą ši vieta sutraukia gausybę turistų. Tiesa, būna tokių metų, kai pakankamai sniego neiškrenta. Tada vietiniai verslininkai patiria didžiulį nuostolį.
Visos kelionės metu pirštu badydamas į nesutvarkytas ar apleistas vietas Nino graužėsi dėl mūsų ir tarytum sau priekaištavo.
„Pažiūrėkit, kas čia? Kaip gali čia važiuoti turistai, jeigu Makedonija pati to nenori?“, – šalies valdžią kaltino jis.
Tiesa, manęs paprašė grįžus į Lietuvą apie Makedoniją blogai nekalbėti, nes labai nori, kad čia atvyktų ir daugiau lietuvių.
Apvažiavus visą ežerą ir grįžus namo, Nino neprašytas padėjo mums rasti autobusų stotį, sužinojo autobusų tvarkaraštį bei parodė nebrangią vietą skaniai pavakarieniauti.
Jeigu keliausite po Makedoniją ir kažkokiu būdu jūsų keliai užklys iki Gostivar miestelio, perduokite linkėjimus Nino. Visi jį ten pažįsta.
Po šios kelionės mes galiausiai palikome jam 1000 denarų (apie 16,2 eur). Širdis neleido mkėti mažiau.