Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Kitokios kelionės“ su Mantu Bertuliu: 9 dalykai, ką būtina patirti Stambule

Kiekvienas turistas, atvykęs į naują miestą, iš karto nori žinoti, ką turėtų čia būtinai pamatyti ar nuveikti. Žinoma, visų pomėgiai yra skirtingi, tačiau šiame sąraše rasite devynis dalykus, kuriuos pats išbandžiau Stambule ir kuriuos noriu rekomenduoti jums.
Asmeninės nuotr./Bene žymiausias Stambulo objektas – Bosforo tiltas.
Asmeninės nuotr./Bene žymiausias Stambulo objektas – Bosforo tiltas.

Jungtis tarp Azijos ir Europos

Bene žymiausias Stambulo objektas – Bosforo tiltas. 1510 metrų ilgio kabantis tiltas buvo pastatytas 1973 metais. Tuo metu tai buvo ilgiausias tokio tipo tiltas už JAV ribų.

Pirmus ketverius metus po atidarymo juo buvo leidžiama vaikščioti pėstiesiems, tačiau po daugybės savižudybių, toks leidimas buvo panaikintas ir dabar juo gali važiuoti tik automobiliai.

Pasižvalgyti nuo Bosforo tilto galima važiuojant metro autobusu tiek iš europinės, tiek ir azijinės pusės. Arba tiesiog nusipirkti turą laivu po Bosforo sąsiaurį ir pamatyti jį visu gražumu iš apačios.

Asmeninės nuotr./Viešint Stambule, verta pasinerti į kaljano dūmą
Asmeninės nuotr./Viešint Stambule, verta pasinerti į kaljano dūmą

Giliai įaugusios tradicijos

Jau anksčiau minėjau, kad turkai be arbatos puodelio negalėtų ištverti nė dienos, tačiau negalima pamiršti ir turistų itin mėgstamos turkiškos kavos, kurios aromatą sunku su kuo nors sulyginti.

Rūkyti patalpose turkai nevengia, tačiau ne cigaretės čia ima viršų. Kaljanai, arba ten vadinami šišos, yra neatsiejama restoranų dalis.

Turkai didžiuojasi ir savo limonadu, bet reikia rasti tinkamą vietą, kad jis būtų šviežias ir gaivus.

Tuomet jis turi visai kitokį skonį, nei tas, kuris patiekiamas turistų nuvalkiotose vietose.

Rūkyti patalpose turkai nevengia, tačiau ne cigaretės čia ima viršų. Kaljanai, arba ten vadinami šišos, yra neatsiejama restoranų dalis.

Užsisakėme ir mes. Padavėjas ne tik atnešė didžiulį kaljaną, bet ir „prarūkė“ jį, kol angliukas gerai įkaito.

„Tobulas darbas“, – garsiai pagalvojau aš, tačiau šis atkirto, kad visai nemėgsta rūkyti.

Esminis skirtumas tarp Lietuvos, kur taip pat galima pasimėgauti kaljano dūmu, jog čia, Stambule, pasibaigus angliukams, jie yra pakeičiami naujais ir niekas neriboja tavo rūkymo laiko. Gali, kad ir visą dieną save taip lepinti, – tik greitai apsvaigsta galva.

Durys į atskirą pasaulį

Kas nėra girdėjęs apie Stambulo Didįjį turgų (Grand Bazaar), šurmuliuojantį tūkstančiais balsų, kvepiantį egzotiškais produktais, mirgantį įvairiausiomis spalvomis ir raštais?

Atrodo, vienas už kitą garsiau rėkiantys prekeiviai padarys viską, kad pas juos, o ne pas konkurentą užsuktų į kairę ir į dešinę besidairantis turistas.

Išties, atrodo, jog norisi įkišti nosį į kiekvieną parduotuvėlę po atviru dangumi ir vien simboliškai nusipirkti kažką ar net išbandyti savo derybų meną.

Manto Bertulio nuotr./Svetingasis Stambulas
Manto Bertulio nuotr./Svetingasis Stambulas

Modernaus Stambulo širdis

Kiekvienas didesnis miests turi savo atskirą gatvę, kuri saulei nusileidus užsivelka visai kitokį rūbą. Labiau išsiskiriantį bei maišaujantį. Toks vaizdas, kad čia muzika sklinda iš kiekvieno namo. Visur skirtinga. Todėl atrasti savo vietą galės net pats išrankiausias vakarėlių dalyvis.

Kalbu apie Istiklal gatvę Taksim rajone. Dienos metu čia rasite daugybę garsiausių pasaulio prekės ženklų parduotuvių, restoranų bei viešbučių.

Naktį, kuomet viskas atsirado, duris atveria naktiniai klubai, barai bei kitos vietos, traukiančios žmones atsipalaiduoti.

Kelionę Stambule baigiau, o toliau laukite žinių bei įspūdžių iš Makedonijos!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos