„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Klaipėdoje atsiveria medinio burinio laivyno angaras

Klaipėdoje duris atveria unikali, nors ir laikina, edukacinė erdvė – Lietuvos medinio burinio laivyno angaras. Ji veikia „Memelio miesto“ dalyje, kurioje dar nevyksta statybos. Šį angarą griauti numatyta tik ateinančiame teritorijos plėtros etape, todėl vystytojų atstovas Nerijus Tilindis norėjo angarą įveiklinti kultūrinėmis veiklomis. Dar rudenį į jį buvo sukelti Lietuvos jūrų muziejaus kurėnas „SūD.1“, reisinė „Dreverna“, vytinė „Vytautas Didysis“, venterinė valtis „Rusnietė“ ir ungurinė – „Ylė“.
Klaipėdoje atsivėrė medinis burinis laivynas
Klaipėdoje atsivėrė medinio burinio laivyno angaras / Alfonso Mažūno nuotr.

Pastogė laivus saugo nuo atšiaurių oro sąlygų, nes medžio konstrukcijos jautriai reaguoja į vėją ir šaltį. Po gero mėnesio prasidės pasiruošimas naujam laivybos sezonui – bus tvirtinami korpusai, keičiamos lentos, kamšomi tarpai tarp jų, bortai ir dugnai tepami derva. O kol kas Lietuvos medinio burinio laivyno angaras atveria duris edukacijai.

Pirmieji nemokami užsiėmimai yra skirti Kovo 11-ajai. Kovo 10 d. (sekmadienį) 11.00, 13.00 ir 15.00 val., muziejaus edukatorius Mindaugas Žvirgždys ves edukacinę programą „Medinis – burinis“. Kovo 11 d., 13.00 val., į ekskursija angare kviečia Lietuvos jūrų muziejaus kurėno „SüD.1“ kapitonas Romualdas Adomavičius. Išankstinė registracija nereikalinga, įėjimas į angarą iš Danės g. priešais žuvies rūkyklos paviljoną.

Alfonso Mažūno nuotr./Klaipėdoje atsivėrė medinio burinio laivyno angaras
Alfonso Mažūno nuotr./Klaipėdoje atsivėrė medinio burinio laivyno angaras

Lietuvos jūrų muziejaus direktoriaus pavaduotojas-vyriausiasis muziejaus rinkinių kuratorius, istorikas Romualdas Adomavičius sako, kad Medinio burinio laivyno angaro idėja kilo diskutuojant su alinės „Herkus Kantas" savininku Kipru Paldausku. Prasidėjus „Memelio miesto“ statybai, alinei buvo pasiūlyta persikraustyti į kitas patalpas – angarą, kuriame neseniai vyko gamybinė veikla. Alinės veiklai užteko trečdalio angaro ploto, likusiame laisvame plote buvo pasiūlyta šaltuoju metų laiku įkurdinti tradicinius medinius burinius laivus.

Alfonso Mažūno nuotr./Klaipėdoje atsivėrė medinio burinio laivyno angaras
Alfonso Mažūno nuotr./Klaipėdoje atsivėrė medinio burinio laivyno angaras

– Pagalvojom, kada tai būtų puiki kultūrinė patirtis lankytojams ir edukacinė erdvė pristatyti Lietuvos laivybos istoriją, – sako Romualdas Adomavičius. – Esu įsitikinęs tradicinės laivybos išsaugojimo svarba kultūriniam Lietuvos vandenų krašto pažinimui, tautinio identiteto sujūrinimui ir pamario bei pajūrio regiono unikalumo išsaugojimui. Laivai yra gyvi, kol plaukia. Kasmet 12–15 medinių burinių laivų dalyvauja regatoje „Burpilis“, senųjų laivų festivalyje „Dangės flotilė“ Jūros šventės metu, „Nacionalinėje ekspedicijoje“ ir įvairiose pamario šventėse.

Lietuvos medinio burinio laivyno angaro idėjos iniciatoriai: alinė „Herkus Kantas“, Tradicinių ir istorinių laivų asociacija, rėmėjas „Stemma Group“.

Alfonso Mažūno nuotr./Klaipėdoje atsivėrė medinio burinio laivyno angaras
Alfonso Mažūno nuotr./Klaipėdoje atsivėrė medinio burinio laivyno angaras

Laivų iškėlimas ir laikymas angare bei kultūrinė edukacija finansuojama Lietuvos jūrų muziejaus (dalis lėšų iš Klaipėdos miesto savivaldybės programos „Burių miestas“) ir Tradicinių ir istorinių laivų asociacijos lėšomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“