Kodėl dažnose Gruzijos kapinėse kiekvienas kapas – už aukštos tvoros?

Kapinės gali ir šiurpinti, bet gali ir tapti įdomiu šalies istorijos šaltiniu, padėti geriau suprasti tautą ir jos žmones. JAV dažnai jos būna žalia pievelė su iškilusiais subtiliais antkapiais. Prancūzijoje – akmeniniai ir marmuriniai labirintai. O keliaujant po Gruziją akis čia užkliūva už atskirus kapus supančių aukštų tvorų.
Kapinės Gruzijoje
Kapinės Gruzijoje / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Lietuvos kapinėse atskiros kapavietės dažnai aiškiai pažymimos – kur baigiasi vienos šeimos amžinojo poilsio atgulimo vieta, kur prasideda kitos. Nors jų stilius varijuoja, paprastai tvorelių aukštis nesiekia kelių – jų paskirtis dažniausiai būna simbolinė ir estetinė.

Dažnu atveju kitaip yra keliaujant į Rytus. Gruzijoje, kitose Kaukazo regiono šalyse, Rusijoje atskirus kapus juosia pakankamai aukštos tvoros. Kodėl?

Gruzinas Davidas Uchadzė atsakyme į 15min klausimą „Twitter“ svarstė, kad veikiausiai tvoros iškilo kaip saugumo priemonė. Paprastai bendros kapinių teritorijos Gruzijoje tvora nejuosia, tad kapaviečių šeimininkai taip saugosi nuo laukuose besiganančių gyvulių bei laukinių žvėrių.

Tačiau aukštos tvoros dažnai supa kapus net ir miestuose. Čia jos mirusiuosius saugo nuo gyvųjų. Gruzinė Nano Betts 15min sakė, kad visų pirma tvora norima pažymėti, kur baigiasi kiekvieno privati nuosavybė. Vis dažniau aukštos tvoros pradėtos statyti dešimtajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje, kai net ir kapai nukentėdavo nuo plėšikų bei vandalų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų