„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kodėl lėktuvai vis neturi pakankamai vietos lentynose virš kėdžių?

Vienas iš dažniausių užkietėjusių keliautojų patarimų – keliauti kuo lengviau. Kai neapsikrauni daiktais, išvengi ir registruojamo bagažo mokesčių, ir sutaupai laiko, kai gali iškart eiti prie saugumo patikros ir nereikia laukti prie oro linijų stalo. Tačiau kai taip elgiasi jau vis daugiau žmonių, atsiranda savi iššūkiai.
Rankinis bagažas
Rankinis bagažas / 123rf.com nuotr.

Jeigu skrendate pilname lėktuve, jis yra nedidelis arba tiesiog esate vienas paskutiniųjų lipančių – nemaža tikimybė, kad prie laipinimo vartų teks visgi palikti savo rankinį bagažą, rašo „Travel And Leisure“.

Ekspertai teigia, kad ši problema atsirado tuo metu, kai oro linijos į lėktuvus pradėjo talpinti daugiau kėdžių, o iš keleivių reikalauti papildomai susimokėti už registruojamą bagažą. Keleivių skaičius išaugo, jie pradėjo išnaudoti visas nemokamo rankinio bagažo galimybes, o to rezultatas – vietos daiktadėžėse virš kėdžių trūkumas.

„Oro linijos pačios sau šovusios į koją“, – „Los Angeles Times“ sakė kelionių industrijos analitikas Henry Harteveldtas.

Nors rankinio bagažo palikimas prie vartų yra nemokamas, tai ne visada gali būti priimtina keleiviui. Staiga jam į kažką reikia persipakuoti vaistus ir brangius daiktus, o galbūt ir į rankinį bagažą pasiimami daiktai nebuvo supakuoti taip, kad nenukentėtų lagaminui keliaujant į bagažo skyrių. Ir galiausiai, keleivis netenka didelio pliuso – nebesutaupo laiko nusileidęs kitame oro uoste. Jam teks laukti savo lagamino kaip ir kitiems, kurie registravo bagažą.

Gera naujiena ta, kad oro linijos supranta šią problemą ir ieško būdų ją išspręsti. Pavyzdžiui, JAV oro linijų „United“ naujuose orlaiviuose „CRJ 550“ yra pakankamai vietos kiekvieno keleivio rankiniam bagažui.

Mažų kaštų oro linijos savaip sprendžia šią problemą – apmokestino bet kokį bent šiek tiek didesnį bagažą. Nemokamai galima pasiimti tik tokį, kuris telpa po kėde priešais. Norint pasiimti didesnį vienetą į saloną, reikia susimokėti papildomai. Arba įsigyti registruojamą bagažą.

Jeigu oro linijos, kuriomis skrendate, leidžia pasiimti nedidelį lagaminą į saloną, ir jo tikrai nenorite atiduoti prie vartų, „Travel And Leisure“ pataria nuryti išdidumą ir stoti į eilės pradžią, kai prasideda laipinimas. Jeigu norite būti visiškai tikri, gali tekti visgi susimokėti ir papildomai už prioritetinį laipinimą.

Tik nepamirškite, kokių daiktų negalima imti į rankinį bagažą. Šį gruodį Vilniaus oro uostas net susilaukė pasaulio žiniasklaidos dėmesio, kai iš neleistinų daiktų sukūrė Kalėdų eglę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų