Podgoricoje už savo turimą pinigų atostogoms sumą gausite daug daugiau nei kitose Europos sostinėse, pavyzdžiui, Paryžiuje ar Romoje.
Be to, čia gausu keistų knygynų, stilingų kavinių ir barų ant upės kranto, kurie neperpildyti turistų.
Vienas pigiausių Europos miestų
Juodkalnijos sostinė – puiki vieta trumpoms atostogoms, kurios smarkiai neištuštins kišenės.
Pasaulinės duomenų bazės „Numbeo“ duomenimis, pavalgyti įprastame restorane Podgoricoje kainuoja vos 6,40 euro, o trijų patiekalų vakarienė dviem asmenims vidutinės klasės restorane atsieina apie 25 eurus.
Jei norite atsigaivinti, už 0,5 litro alaus sumokėsite tik 2 eurus, už puodelį kapučino – 1,49 euro, o už butelį vandens – apie 1,29 euro.
Transporto paslaugų kainos taip pat labai palankios: bilietas į vieną pusę kainuoja nuo 0,90 euro, o mėnesinis bilietas – tik 30 eurų.
„Numbeo“ duomenimis, Podgoricoje 38,8 proc. pigiau nei Romoje ir 47,9 proc. pigiau nei Paryžiuje.
Ką pamatyti Podgoricoje?
Stara Varošas yra Podgoricos senamiestis. Seniausias miesto rajonas – tai žemų mūrinių namų, išsidėsčiusių apaugusiose gatvelėse, labirintas.
XV–XIX a. čia buvo gyvybingo Osmanų imperijos turkų miesto centras. Bombardavimai per Antrąjį pasaulinį karą apgadino daugybę statinių, tačiau aukso amžiaus pėdsakai išliko.
Centrinėje aikštėje esantis spartietiškas laikrodžio bokštas Osmanų imperijos laikais buvo naudojamas musulmonų maldos šaukiniams.
Vingiuotose kukliose gatvelėse taip pat rasite XV a. Starodoganjska mečetę ir puošnesnę XVIII a. Osmanagić mečetę su arabiškais rašmenimis ir gėlių motyvais išpuoštais langais.
Palei Podgoricos Ribnicos upės pakrantę galite eiti nuošaliu, lapais apaugusiu taku, kuriame išlikusios senovinių gynybinių įtvirtinimų liekanos.
Vaikštinėdami palei upę taip pat prieisite romėnų statytą, Osmanų imperijos pakeistą Adži Pašos tiltą.
Graži brutalizmo architektūra
Tai gali atrodyti kaip oksimoronas, tačiau brutalistiniai Podgoricos pastatai rodo, kad modernistinis architektūros stilius gali būti patrauklus, nors ir griežtas.
Švenčiausiosios Jėzaus Širdies bažnyčia (nuotr. žemiau) yra milžiniškas, griežtas statinys, o stebėtinai žaismingas „Blok 5“ gyvenamųjų namų kvartalas primena didžiulius žaidimo „Jenga“ bokštus.
Kur valgyti ir mėgautis gėrimais?
Mieste yra pigių, bet prašmatnių kavinių, pavyzdžiui, „Zrno“ su pramoniniu apšvietimu ir metalinėmis taburetėmis arba stimpanko stiliaus „Mehanizam“.
Verta aplankyti „Karver“ – knygyną, kavinę ir galeriją, įsikūrusią kadaise buvusioje turkiškoje pirtyje.
Nusileidę po grafičiais nuspalvintu moderniu betoniniu tiltu aptiksite mažą baltą pastatą su plonais arkiniais langais ir maurų stiliaus durimis.
Pasižvalgykite po ekscentrišką knygyną, o jei norėsis jėgų antplūdžio – išgerkite jų tirštos turkiškos kavos.
Vasaros gėrimų ieškokite prie Moračos upės ir nueikite į Njegoševo parką netoli Tūkstantmečio tilto.
Čia šiltuoju metų laiku atgyja nedidelis paplūdimys su lauko baru, gultais ir skėčiais. Galite atsigaivinti vandenyje arba išplaukti baidarėmis.
Vakarinių pramogų ieškokite Bokeškos gatvėje, kur įsikūrę spalvingi kokteilių barai ir išskirtinės smuklės.