Dalyvauk konkurse ir Tu: konkurso taisyklės.
Daugiau kelionių gali rasti užsukęs į http://www.ditma.lt.
Praėjusią vasarą teko aplankyti patį karščiausią ir, galėčiau teigti, temperamentiškiausią Ispanijos miestą – Seviliją. Andalūzijos sostinė garsėja viena didžiausių katedrų pasaulyje, savo nepaprastu miestu, rekordiniais karščiais ir tingiais žmonėmis, tačiau to, kas manęs ten laukė, visiškai nesitikėjau. Šis miestas buvo vienas ilgiausiai arabų okupuotų zonų Ispanijoje, todėl jų palikimas čia ryškus, architektūros mylėtojams tai nepalieka abejonių.
I.Šabūnaitės nuotr./Sevilija |
Taigi, pirmoji diena užklupo dideliais karščiais, niekada nežinojau, koks jausmas apima, kai ore tvyro 47 laipsniai, siela ir kūnas maldauja vandens. O jo čia apstu, matyt, ne man vienai silpna. Kiekvienoje gatvelėje, aikštėje, skvere yra fontanų, išsigelbėjimas, po kiekvienu juo lindau, bridau ir godžiai šlaksčiausi.
I.Šabūnaitės nuotr./Sevilija |
Negana to, nustebino lauko terasos, čia iš palapinių stogų kas keletą minučių lijo! Iš pradžių nesupratau, kas per rūkas dvelkia iš barų, tačiau vėliau vietinis gidas paaiškino, kad taip vėsinami lankytojai. Taip pat visos didžiosios aikštės ir gatvės turi brezentinius stogus, saugančius nuo tiesioginių saulės spindulių. Net ir alinantis karštis nesutrukdė žavėtis miestu, jau anksčiau minėta katedra paliko neišdildomą įspūdį, jos dydis ir grožis atima amą, o jei sutelksite jėgas ir bokšto laipteliais, kuriais prieš šimtmečius aukštyn buvo jojama žirgais, užkopsite į viršų, atsivers visas miestas. Katedros bokštas nuo senų laikų yra aukščiausias taškas Sevilijoje ir vietiniai įstatymai draudžia statyti aukštesnius pastatus.
I.Šabūnaitės nuotr./Sevilijoje daug parkų ir žalumos |
Man pati įsimintiniausia ir gražiausia Sevilijos vieta buvo karališki Alcazaro sodai, kuriuose ilsėtis ir pasivaikščioti rinkosi karaliai. Žodžiais to nenusakysi, palmės, egzotiniai augalai, gėlės, fontanai, laisvėje besiganantys povai, jautiesi lyg patekusi į dangiškus sodus. Ten praleistas pusdienis nebuvo pakankamas viskam pamatyti, tačiau pasiklysti buvo gana lengva.
I.Šabūnaitės nuotr./Andalūzijos virtuvė |
I.Šabūnaitės nuotr./Sevilija |
Jei lankotės šiame mieste, nuodėmė neparagauti tapų, vyno, kumpio ir milijono rūšių jūros gėrybių. Tiesa, turistams miesto senamiestis bus brangokas, patarčiau pasiklysti tarp mažų gatvelių ir atrasti užeigų, kurios gali būti net be pavadinimo, be prašmatnaus meniu, tačiau su kokybišku, tradiciniu ir tikru ispanišku maistu.
Palyginti su Barselona ar Madridu, miestas kur kas labiau išsaugojęs tradicijas, nors ir pilnas turistų, alsuoja tikra Ispanija, tokia, kokia buvo senaisiais laikais, arklio tempiama karieta visiškai įprastas ir normalus dalykas, tokia pramoga viena iš daugelio būtinų atrakcijų viešint.
Kuo dar garsėja pietūs, tai savo naktiniu gyvenimu, karščiui atslūgus visi išeina į gatves, rodos, miegoti nereikia, o gal užtenka pietų miego esant kaitrai. Naktį būtina apsilankyti lauko baruose, gal net pasitaikius progai su vietiniais pažiūrėti futbolo mačą ir pajausti kokios aistros užverda. Nenustebkite, jei mylimai komandai laimėjus, visas šurmulys persikels į fontanus, taip ispanai švenčia – maudynės juose, triumfo simbolis.
I.Šabūnaitės nuotr./Flamenko vakaras |
Kita populiari pramoga nakčiai, flamenko. Šis miestas garsus Ispanijoje, nes būtent iš čia kilo flamenko šokio tradicijos, nesunku rasti barą, kuriame grojama gyva muzika ir šokamas flamenko, o drąsesni gali ir patys pasimokyti kelių žingsnelių.
Štai tokia ta senoji Sevilija, tačiau mieste neseniai išdygo ir naujas architektūros stebuklas, vietinių vadinamas tiesiog „setas“ (grybai), nes iš šalies taip ir atrodo. Tai gigantiški aukšti labirintai, kur užkopus iš viršaus galima pamatyti, kaip atrodo miestas, asmeniškai mane stebino namų stogai, kuriuose apstu baseinų, tačiau vietiniams tai įprasta. O apačioje galima apžiūrėti archeologų atrastus senojo miesto griuvėsius.
Dar viena įžymi vieta, vadinama Ispanijos aikšte, ją juosia sienos ir paviljonai, viduryje puikuojasi didelis fontanas, o aplink galima pasiirstyti valtele. Aikštė atrodo pasakiškai, o pavadinta ji taip, nes kiekvienas Ispanijos miestas čia turi savo keraminių plytelių mozaiką, kurią galima apžiūrėti ir pažinti kokie stereotipai priskiriami kitiems šio krašto miestams. Aikštė įsikūrusi parke, kurį aplankyti taip pat verta, čia tikrai sutiksi egzotiškų paukščių, pamatysi daug didelių ir mažų fontanėlių, krioklių, keistų augalų.
Sakoma, kad geriausia Seviliją aplankyti balandį, kada čia šurmuliuoja pati didžiausia šventė, savaitė fiestos, tada oras nebūna toks įkaitęs, gatvėse sklinda saldus apelsinų žiedų kvapas, merginos apsirengusios tradiciniais rūbais šoka tiesiog gatvėje, vyrai į šventę atjoja raiti. Nors teko aplankyti daug Ispanijos miestų, Sevilija man pasirodė pats tipiškiausias ir temperamentingiausias miestas, į kurį norisi vėl ir vėl sugrįžti.