Kur vis dar galima prisivyti iš Lietuvos jau išėjusią vasarą ir kokių dėl Covid-19 įvestų reikalavimų privalu paisyti, pranešime spaudai pasakoja tarptautinio kelionių organizatorius „Tez Tour“ Ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė.
Šiemet Kreta – be eilių
Nors didžiausia Graikijos sala Kreta – viena populiariausių turistinių krypčių, šiemet ji gyvena kiek ramesniu ritmu nei įprasta. Mat poilsiautojų – mažiau.
„Visgi neseniai lankęsi saloje kone sutartinai tvirtina, kad poilsio kokybės tai anaiptol negadina, mat parduotuvėse ar prie lankytinų objektų nėra eilių, spūsčių. Su vaikais nereikia stovėti prie įėjimų į pramogų parkus, mažiau grūsties ir prie populiariausių vandens atrakcionų. O vakare išėjęs į miestą pavakarieniauti, restorane gali nesunkiai rasti laisvą stalelį,“ – šiųmečiais salos privalumais dalijosi I.Aukštuolytė.
Nebekaršta, bet šiluma tebelepina
Visgi bene labiausiai poilsiautojus masina šiluma ir aukštai danguje kabanti saulė, šilta ir nesibaigiančiomis maudynėmis viliojanti jūra. Spalio mėnesį Kretoje šilta, bet jau nebe karšta, mat temperatūra retai kada perkopia per 30 laipsnių. Mėnesio pabaigoje, kaip tik per moksleivių atostogas, bus 25-26 laipsniai šilumos.
„Daugeliui poilsiautojų vienas maloniausių atostogų prisiminimų yra momentas, kai išeini pro oro uosto duris ir visą kūną užplūsta šiluma. Tam momentui niekada nespėji pasiruošti ir gal dėl to jis – toks malonus ir įsimenantis. Gerus potyrius sustiprina dar ir tai, jog Lietuvoje tokiu metu dažniausiai jau būna šalta, drėgna, o radiatoriai namie – šalti,“ – juokėsi kelionių organizatoriaus atstovė.
Geri keliai, eismas vyksta įprasta kelio puse
Vis dar vasariškas, tačiau nebe pernelyg karštas oras tinka ne tik maloniai leisti laiką paplūdimyje, bet ir aktyviau keliauti.
„Apžiūrėti pažintinius objektus geriausia lydimiems gido – taip įdomiau, daugiau sužinosite, lavės vaikų anglų kalba. Jei teikiate pirmenybę gamtai ir šių dienų realijoms, norite pamatyti kuo daugiau skirtingų salos vietų, tuomet geriausia keliauti su išsinuomotu automobiliu. Kretoje eismas vyksta mums įprasta kelio juosta, keliai saloje – geri, tad vairuoti – tikrai nesudėtinga“, – sakė I.Aukštuolytė.
Paragauti avių pieno ledų
Ar vaikštinėdami pėsčiomis, ar keliaudami automobiliu – būtinai užsukite į restoraną ar taverną paragauto vietos maisto. Kretos virtuvė – sveika ir skani, joje daug čia pat auginamų daržovių, žuvies, jūros gėrybių bei avienos, ožkienos patiekalų, – laisvai besiganančių avių, ožkų bandas pamatysite keliaudami po visą salą ar kalnuose.
„Jau pasistiprinus, retas šeimininkas jus paleis nuo stalo nepasiūlęs deserto. Tradicinių graikiškų saldėsių saloje daug, bet vienas populiariausių yra loukoumades – mažos alyvuogių aliejuje keptos spurgytės, patiekiamos aplietos medumi ir pabarstytos sezamo sėklomis, – rekomendavo I.Aukštuolytė. – Žinoma, atostogaujant su vaikais tiesiog privalu kasdien sukirsti po porciją ledų – juk šviežius, ką tik pagamintus ledus su vietoje nunokusiais vaisiais, uogomis riešutais ar čiobrelių medumi visų skaniausia valgyti tada, kai virš galvos šviečia saulė.“ Gurmanams Kretoje rekomenduojama paragauti iš avių pieno gaminamų ledų.
Lauktuvių iš Kretos verta parsivežti medaus, ožkų ar avių pieno sūrių, taip pat alyvuogių aliejaus.
Svarbu keliaujant į Kretą: sugrįžus iš salos karantinuotis nereiks, tačiau ne vėliau kaip 24 val. iki išvykimo privalu užpildyti specialią anketą. Tai padarius, į telefoną atsiunčiamas QR kodas, kurį vykstant į Graikiją turėsite parodyti oro uosto darbuotojams atspausdintą ar telefone.
Poilsiautojų laukia ir lietuvių pamiltas Kipras
Dar viena šilta kryptis, kur prieš pat žiemą galima pasipildyti vitamino D atsargas ir pastiprinti imunitetą, yra Kipras. „Kipre spalio pabaigoje termometro stulpelis taip pat laikosi ties 25 laipsniais šilumos. Liūčių sezonas – dar neprasidėjęs. Kipre daug seklių balto smėlio paplūdimių, kur saugiai maudytis ir ištisas valandas žaisti vandenyje gali net patys mažiausi. Pavyzdžiui, Kipro Ayia Napa kurorte, Nisi paplūdimyje, maudomasi net su kūdikiais. Mat seklu, vanduo skaidrus ir šiltas,“ – pasakojo „Tez Tour“ atstovė.
Svarbu keliaujant į Kiprą: prieš kelionę būtina užpildyti anketą. Taip, kaip ir parvykstant iš Graikijos ar kitų mažesnį nei Lietuvoje sergamumą turinčių šalių, saviizoliuotis nereikia. Vis dėlto dėl padidėjusio lietuvių sergamumo pats Kipras Lietuvą iš A šalių sąrašo perkėlė į B sąrašą, todėl vykstantieji į salą turi pasidaryti Covid-19 testą. Gera žinia – vaikams iki 12 metų testų daryti nereikia.
„Svarstydami, kas geriau – testas ar saviizoliacija sugrįžus, didžiuma mūsų keliautojų pastebi, jog testą pasidaryti lengviau nei po kelionės dar kuriam laikui iškristi iš gyvenimo. Ypač tai aktualu dabar, rudenį, kai vaikams reikia sugrįžti į mokyklas, tad atšaukta privaloma saviizoliacija, kai nereikės praleisti pamokų, keliautojų vertinama itin palankiai,“ – pastebėjo I.Aukštuolytė.
Kipras patenka į bemuitę zoną, todėl į salą rekomenduojama vykti pustuščiu lagaminu ir apsipirkti vietoje. Ir nors saugumo sumetimais ribojamas vienu metu į parduotuvę įeinančių žmonių skaičius, vis dėlto turistų Kipre šiuo metu nedaug, tad spūstys negresia – vien tik malonūs atostogų prisiminimai saloje, pastaruoju metu itin pamėgtoje su vaikais poilsiaujančių šeimų.