Vsegda-tvoj.livejournal.com nuotr./Ekstremaliausiomis ir baisiausiomis pasaulyje vadinamos sūpynės yra Banjonso miestelyje |
Banjos de Agva Santa (isp. „švento vandens maudyklos“) arba tiesiog Banjosas – miestas vidurio Ekvadore, Tungurahvos provincijoje, prie Pastasos aukštupio, Tungurahvos ugnikalnio šiaurinėje pašlaitėje. Pro miestą eina Ambato-Pujo kelias. Banjosas yra svarbus šalies turistinis centras.
Vsegda-tvoj.livejournal.com nuotr./Ekstremaliausiomis ir baisiausiomis pasaulyje vadinamos supynės yra Banjonso miestelyje |
Netoliese prasideda Ljanganateso nacionalinis parkas, pasižymintis krioklių gausa, vaizdingomis kalnų panoramomis. Mieste yra Agva Santos Mergelės katedra su paminklu Mergelei Marijai, kuri, kaip tikima, pasirodžiusi šalia krioklio. Trykšta šiltosios versmės. Čia tai pat gaminami saldumynai iš cukranendrių, mediniai raižiniai ir kiti suvenyrai.
Internetiniuose keliautojų forumuose dažnai pasakojama, jog šis miestas, kuriame yra baisiausios pasaulio sūpynės, gyvena iš turistų ir dėl turistų. Tiek vietinių, tiek ir atvykusių iš užsienio
Be sūpynių, šiame mieste galima maudytis karštose mineralinių vandenų versmėse, keliauti po vietos kalnus keturračiais. Be to, tarp turistų itin populiari ir šokinėjimo nuo tilto su guma pramoga.
Ekvadoras – tai valstybė Pietų Amerikoje. Ribojasi su Kolumbija šiaurėje, Peru rytuose ir pietuose bei Ramiuoju vandenynu vakaruose.
Ikikolumbiniu laikotarpiu Ekvadoro teritorijos vakarinės sritys buvo neatsiejama Andų civilizacijos dalis. Ekvadoras beveik sutapo su jos kultūriniu Šiaurinių Andų regionu. XXXV-XV a. pr. m. e. pakrantėje egzistavusi Valdivijos kultūra buvo pirmoji keramiką vartojusi Pietų Amerikos kultūra. Jau nuo tada Pakrantės indėnai vystė prekybą tiek su piečiau buvusiomis tautomis, tiek su Amazonija, prekiaudami svarbiausiu vietos produktu – dailiomis jūrinėmis kriauklėmis, kurios Anduose buvo naudojamos kaip muzikos instrumentai, arba ritualinėms, meno reikmėms.