Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kur keliauti rudenį: pigiausios kelionės į Europos miestus

Po sausos ir kaitrios vasaros Lietuvoje pigių oro linijų bendrovės siūlo nebrangiai aplankyti rudeniškai nusidažiusius Skandinavijos ir Vakarų Europos miestus. „Travel On Spot“ komanda apskaičiavo, kiek vidutiniškai mažiausiai pinigų reikėtų skirti savaitgalio kelionei į Stokholmą, Kopenhagą, Brėmeną, Briuselį ir Oslą.
123rf.com nuotr./Brėmenas
123rf.com nuotr./Brėmenas

Brėmenas, Vokietija

Pigiausiai pasiekiamas Vokietijos miestas šį rudenį – Brėmenas. Iš Vilniaus į Brėmeną „Ryanair“ lėktuvais galima nuskristi už 20 eurų, už tiek pat galima ir sugrįžti.

Iš Brėmeno oro uosto į centrą galėsite nuvažiuoti tramvajumi, kurio bilietas kainuoja 2,60 euro. Pati kelionė nuo oro uosto iki centrinės stoties trunka tik apie 16 minučių.

Brėmene viešbučių kainos nėra mažesnės nei kituose Vakarų Europos miestuose, o renkantis iš pigiausių variantų dominuoja maži jaukūs viešbutukai.

Už nakvynę nebrangiame dviviečiame viešbučio kambaryje teks pakloti apie 50–70 eurų. Pietūs pigiame restorane kainuoja 8–12 eurų – šiek tiek pigiau nei kituose aprašytuose miestuose.

Apytiksliai dviejų žmonių savaitgalio kelionė į Brėmeną vienam asmeniui galėtų kainuoti 120–170 eurų.

Kodėl verta aplankyti Brėmeną?

Brėmenas – vienas geriausiai pramogoms, patogiam ir stilingam gyvenimui pritaikytų Vokietijos miestų. Žavus senamiestis, bohemiškos gatvelės, žymiųjų pasakos personažų – Brėmeno muzikantų – skulptūros ir dar žymesnis Brėmeno futbolo klubas geriausiai apibūdina vieną iš dešimties didžiausių Vokietijos miestų.

123rf.com nuotr./Briuselis
123rf.com nuotr./Briuselis

Briuselis, Belgija

Pigiausių sąraše šį rudenį atsidūrė ir Briuselis. Belgijos ir visos ES sostinė „Ryanair“ lėktuvais pasiekiama iš Vilniaus už 20 eurų. Viešuoju transportu iš Šarlerua miestelio Briuselis pasiekiamas už 5 eurus, o šalia oro uosto stojančio tiesioginio autobuso bilietas į Briuselį kainuoja 14 eurų.

Briuselis yra kosmopolitiškas miestas, kuriame nuolat apsistoja daug žmonių iš įvairiausių pasaulio kraštų. Todėl ir viešbučių paklausa didelė, o kainos nėra mažos.

Pigiausi nakvynės variantai dviviečiame kambaryje kainuoja apie 40–60 eurų nakčiai. Pietūs nebrangiame restorane Briuselyje kainuoja apie 15–20 eurų. Viešojo transporto bilietas – apie 2 eurus.

Skaičiuojame mažiausią dviejų žmonių savaitgalio išvykos į Briuselį kainą vienam asmeniui: 130–190 eurų.

Kodėl verta aplankyti Briuselį?

Gal taip niekada nepamanytumėte, tačiau Briuselis gali tapti tikrai gera alternatyva turistų numindžiotam Paryžiui ar garsiajam Amsterdamui.

ES politikų ir stiklinių pastatų fone rodomas miestas dažno keliautojo įsivaizduojamas kaip oficialus, neišvaizdus ir neturistinis Europos didmiestis.

O iš tiesų Belgijos sostinė turi ir puikų senamiestį, ir daugybę gerų restoranų bei pasilinksminimo vietų. Čia jaukūs gyvenamieji rajonai ir gražūs parkai, sekmadieniniai turgeliai ir kosmopolitiški miestiečiai.

123rf.com nuotr./Vietiniai Oslą vadina „Tigro miestu“. Čia yra ir brondzinė šio plėšrūno skulptūra
123rf.com nuotr./Oslas vadinamas „Tigro miestu“. Nieko keisto, jog čia yra ir bronzinė šio plėšrūno skulptūra.

Oslas, Norvegija

Pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ siūlo Norvegijos sostinę iš Vilniaus pasiekti už 15–17 eurų. Už tiek pat galėsite grįžti į Lietuvą. Tokių pigių bilietų dar liko ir rugsėjo, ir spalio mėnesiais.

Lapkritį jų kaina didesnė – apie 20 eurų. Be to, už tą pačią kainą yra bilietų ir iš Kauno oro uosto.

Antra vertus, Oslas – viena brangiausių pasaulio sostinių. Tad, jei Norvegijoje neturite draugų ar giminių, pas kuriuos galėtumėte apsistoti, nakvynė, transportas ir maistas ten kainuos nepigiai.

Pasiekti Oslą traukiniu nuo oro uosto užims mažiau nei valandą ir kainuos dar apie 10 eurų, autobusu – apie 20 eurų. Geriausiu atveju dvivietis kambarys nakčiai Oslo viešbutyje kainuoja 50–70 eurų. Pietūs nebrangiame Oslo restorane atsieina apie 20–30 eurų.

Dviejų žmonių savaitgalis Osle su skrydžiu iš Vilniaus, nuvykimu iki centro, dviem nakvynėmis, dukart pietaujant, viešuoju transportu ir grįžimu atgal į Lietuvą vienam asmeniui galėtų kainuoti 150–230 eurų.

Kodėl verta aplankyti Oslą?

Tai – viena mažiausių Europos sostinių. Miestas iš visų pusių apsuptas laukinės gamtos, todėl puikiai tinka turistiniam poilsiui ir žygiams. Tad ir mes rekomenduojame neužsisėdėti mieste ir sukirtus šviežios lašišos kepsnį traukti apžiūrėti apylinkių. O gamtos grožiu Norvegija tikrai gali pasigirti.

Frankfurto Hanos oro uostas – jungiamiesiems skrydžiams

Pigių bilietų galima gauti ir į Vokietijos finansų centrą – Frankfurtą, o per ten lengvai galėsite susikomplektuoti pigius bilietus į daugelį Europos šalių miestų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?