Paskutinė tokia „darbo“ kelionė buvo į Budapeštą. „Šie renginiai yra savotiška muzikos mugė, į kurią suvažiuoja visi muzikos industrijos atstovai – nuo atlikėjų iki prodiuserių“, – sako „Golden Parazyth“ nariai.
Važiuodami į tokias keliones lietuviai dažniausiai parašo toje šalyje esančiai Lietuvos ambasadai, kuri paprastai suorganizuoja susitikimus su vietos lietuviais.
„Mums svarbu palaikyti ryšius (su lietuviais) ir šiaip įdomu, kuo gyvena vietinė bendruomenė, nes lietuviai išsibarstę po visą pasaulį“, – sakė G.Širka. Pasak jo, tokiuose susitikimuose galima daug sužinoti ir apie pačią šalį – juk ten esantys lietuviai – geriausi gidai tautiečiams.
Pasakodamas apie pagrindinį kelionių tikslą – muzikos „muges“, jis prasitarė, jog, nepaisant to, kad lietuviai ir latviai vieni kitus vadina „braliukais“, o užsienyje Lietuvos ir Latvijos sostinės dažnai painiojamos, show case'uose latvių grupės ir muzikantai artimiau bendrauja su estais.
Tokių darbo kelionių per metus būna ne viena, tad „Golden Parazyth“ nariai jau turi ir tradicijų, pavyzdžiui, iš kiekvienos kelionės parsiveža suvenyrą – naujos grupės ar atlikėjo CD ar vinilą. Išsirinkti jį nebūna sunku – dažniausiai muzikantai įsigyja „muzikos mugėje“ išgirsto atlikėjo ar grupės albumą arba singlą.
Nepaisant to, kad tokios kelionės – darbinės, įspūdžių ir nuotykių netrūksta.
„Sakykime, kad esame alternatyvios muzikos grupė, ir dažniausiai grojame ten, kur groja alternatyvesnė muzika, būna visokių įdomių nutikimų. Kartą turėjome koncertuoti Maskvoje. Koncerto scena – miesto centre. Ateiname, o ten pasirodo tokia folk popso grupė. Ir mes turėjome po jų groti... Žiauriai panaši grupė. Per muziką, koncertų organizaciją labai gerai pajunti skirtumus Vakarų Europos ir Rytų Europos, tos pačios Rusijos“, – kalbėjo muzikantai.
Daugiau „Golden Parazyth“ kelionių istorijų ieškokite video interviu: