Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vakarinės suknelės, dažai, nereikalingi vaistai – ko dar neimti į kelionę?

Kodėl vieno keliautojo visas kartu gabenamas turtas telpa į rankinio bagažo dydžio kuprinę ar sportinį krepšį, o kito, išsiruošusio į tą pačią kelionę, didžiausių išmatavimų lagaminas išsipūtęs tiek, kad užtrauktukas vos atlaiko ir tuoj, regis, sprogs?
Lagaminas
Dedant daiktus į lagaminą pamirškite principą: „O gal prireiks?“ / Shutterstock nuotr.

Nė nebuvo minties šios temos ritinėti, nes čia atrodo viskas aišku kaip kasdienės buitinės tiesos. Pavyzdžiui, norint, kad namuose būtų erdvu ir tvarkinga, reikia tvarkytis nuolat – ne kartą per mėnesį, kai per po kojomis išmėtytų drabužių, rakandų ir šlamšto krūvas jau reikia bristi, o iš priskretusiais, riebaluotais indais užkimštos kriauklės ima lakstyti tarakonai ir būriais šliaužti kirminai.

Šį jovalą kai kas laiko bohemiška netvarka, bylojančia apie itin kūrybingą asmenybę. Esą kuo daugiau šiukšlių ir chaoso, tuo didesnis neatrastas ir nepažintas talentas glūdi tame nepaprastame žmoguje. Palikime tai apsileidėlių saviguodai.

Svarbu neapsikrauti, jei kelionės metu teks dažnai tąsyti savo bagažą.
Svarbu neapsikrauti, jei kelionės metu teks dažnai tąsyti savo bagažą.

Kelionė – ne madų šou

Pastebėjau, kad žmonės, žvilgčiodami į vieni kitų lagaminus, aikčioja ne tik dėl to, kaip smarkiai gali skirtis su savimi tempiamo bagažo apimtys. Nuostabą. tarsi karšta naujiena, keliautojams kelia ir tai, kad kai kurių daiktų reikėtų išvis be dvejonių atsisakyti.

Pažintinė arba paplūdimio kelionė – tai ne madų šou ir ne stiliaus vakarėlių ciklas. Lagamine gali atsirasti tik būtiniausi daiktai.

Pradėkime nuo to, kad mėnesiui ar dviem skirtų drabužių kiekis – toks pat kaip dviem savaitėms, o savaitei – kaip trims dienoms. Nebent bus reikalingi apdarai visiems metų laikams bei skirtingoms progoms, kai planuojate pakeisti kelias klimato juostas.

Bet kokiu atveju, jei yra tikslas neapsisunkinti, rūbų kiekis turi būti minimalus. Tyrinėtojiško pobūdžio, pažintinė arba paplūdimio kelionė – tai ne madų šou ir ne stiliaus vakarėlių ciklas. Lagamine gali atsirasti tik būtiniausi daiktai. Iracionalumas, alogiškumas ir kvailos viltys turi likti namie.

Tarkime, vykstate į kurortą, kur dienos ir nakties temperatūra skirsis tik simboliškai, arba keliausite po šiltus subtropinius, o gal atogrąžų kraštus ir išvykų į kalnų viršūnes, orų kontrastų nenusimato.

Tuomet ir nereikia imtis jokių vilnonių megztinių ir veltinių aulinukų „dėl visa ko“. Užtenka lengvos, vėjui ir vandeniui nepralaidžios striukės arba paprasčiausio sodininko lietpalčio, jei prognozuojamos audros ir liūtys.

Didžiausia beprotybė, kai merginos į standartinę poilsinę ar nuotykinę kelionę imasi kokteilines ar vakarines sukneles. Toks pats absurdas, kaip vykstant į Egiptą, susilankstyti žieminį kombinezoną „apsidraudimui“.

Suprantama, kiekviena vienišė svajoja apie netikėtą meilės romaną su milijonieriumi, kai į vakarienę žvakių šviesoje po palme ant balto smėlio kranto, prausiamo paslaptingų jūros bangų, arba jachtoje, prišvartuotoje laukinėje įlankoje, reikia ateiti atrodant stulbinamai elegantiškai.

VIDEO kadras: Graži moteris (Pretty Woman)
VIDEO kadras iš filmo „Graži moteris“.

Tačiau taip atsitinka tik Julios Roberts ir jaunos Demi Moor tipo romantinių filmų herojėms. Jums taip tikrai nepasiseks. Ir neatrodysite taip pritrenkiančiai. O vienos nakties nuotykiui su viešbučio baseino valytoju Halilu ar kokteilių pardavėju Pedro prabangi šventinė apranga nėra būtina.

Kelioninis krepšys, užkimštas neva prašmatniomis sukniomis su raukinukais ir giliomis iškirptėmis bei aukštakulniais su svarovskio kristalų dekoru, yra jau net ne nuovokos, o tiesiog pižonizmas ir skonio stoka.

Užtat svarbu paminėti, kad kelionėje patogi avalynė turi būti ir patikima. Verčiau įsimesti vieną batų porą, bet iš tikrųjų kokybiškų – tokių, kokių keisti nereikėtų ir dėl kurių sunkumų nekils, nei kelias poras apgailėtino apavo.

Lietuvoje – skurdus prekės ženklų pasirinkimas ir dar menkesnis – žmonių išmanymas.

 

Mūsų lietaus šalies moterims vis dar atrodo normalu pirktis nežinomų gamintojų, kiniškus ar turkiškus batus ir keisti juos kelionėje, kaip ir būnant gimtosiose lygumose, kasdien ne tik dėl tariamo grožio, bet ir todėl, kad vieni nutrynė iki žaizdos, kitų padas atsilupo, treti gali ištirpti patekus drėgmės.

Pas mus nagrinėti etiketę ir rinktis drabužius, avalynę pagal gamintoją laikoma snobizmu, išsidirbinėjimu. Tačiau tik kokybės esmę suvokiantys ir racionaliai taupantieji iš patirties žino, kad laiko patikrintas brandas užtikrina patvarumą ir patogumą.

Žinomų Europos arba Jungtinių Amerikos Valstijų firmų avalynė, gaminama pagal per dešimtmečius prigijusius standartus, tarnauja mažiausiai penkis sezonus, ir galėsite būti tikri, kad aktyvios išvykos metu nei nuspaus, nei pritrins, nei suplyš. Atlaikys ir liūtis, ir lydančią kaitrą.

„Shuterstock“ nuotr./Asmenukė
„Shuterstock“ nuotr./Asmenukė

Įvaizdžių kaita – dėl nuotraukų

Merginos mėgsta įsidėti krūvą palaidinių, marškinėlių, sijonų, suknelių, esą dėl to, kad apranga per kelionę greitai susidėvi, nublanksta. Manyčiau, jog tikroji priežastis vežtis kuo daugiau drapanų – kita: kad kiekvienoje nuotraukoje, kuria bus dalijamasi feisbuke, pozuotoja atrodytų vis kitaip.

Jei nepaleidžia mintys apie kuo lengvesnį bagažą ir kaip neapsikrauti viršsvoriu, verta įsisąmoninti: kelionėje svarbiausia – ne skirtingi įvaizdžiai, ne aksesuarų įvairovė, o švara ir higiena. Nebūtina imti septynių marškinėlių – užteks dviejų, ypač jei jie kokybiški.

Juk net jei gyvensite prasčiausiomis sąlygomis ir pigioje lindynėje, vis tiek ten bus vandens ir sudarytos galimybės drabužius išsiskalbti.

TAIP PAT SKAITYKITE: Makaliaus patarimai vasaros kelionėms: kaip sutaupyti vietos lagamine lauktuvėms

Štai per dieną jus permerkia pažinimo prakaitas ir uždengia žvyrkelių dulkės – tą patį vakarą grįžę į viešbutį ar svečių namus rankomis (vaje!) išskalbiate apdarą ir ryt užsivelkate jį kaip naują, dar kvepiantį ūkišku muilu, kurio gabalėlio nepamiršote įsimesti.

Tuo labiau vargu ar malonu būtų visą kelionę tampytis daugybę drabužių, kurių dalis prasmirdę taip ir makaluosis kur nors kuprinės dugne, nes tingėsite arba nespėsite visų skalbti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos