Tai yra 1963 metų modelio pusiau automatinis šautuvas, sukurtas ir pagamintas buvusioje Sovietų Sąjungoje. Jam skirti dideli – 7,62 x 54 mm – šoviniai.
Nors Dragunov SVD vadinasi snaiperių šautuvu, tačiau iš tiesų tai nėra tikroji jo paskirtis. Nors, pagal oficialius duomenis, efektyvaus šūvio atstumas yra 800 m, tačiau realiai, su standartine optika, reikia įgūdžių norint pataikyti į už 500 m esantį žmogaus silueto taikinį.
Tikroji jo turėtojo paskirtis buvo puolančių būrių palaikymas, parama snaiperio postui.
Be to, jis yra automatiškai užsitaisantis ginklas, o tai reiškia, kad dalis parako sukurtos jėgos naudojama spynos pertaisymui. Tikroji jo turėtojo paskirtis buvo puolančių būrių palaikymas, parama snaiperio postui. Dėtuvės talpa 10 šovinių, kulkos greitis 830 m per sekundę. Teoriškai, esant ugnies linijoje, išgirdus šūvio garsą, jis sutaps su mirties momentu.
Po nedidelių pakeitimų, nuo 1964 metų, Dragunov SVD tapo standartiniu palaikymo ginklu kelių valstybių ginkluotėje. Taip pat keliose Varšuvos pakto šalyse.
Kodėl Dragunov SVD legendinis?
Įprasti snaiperių šautuvai pasižymi gremėzdiška konstrukcija ir didžiuliu svoriu. Dragunov SVD sąlyginai yra lengvas, neturi smarkiai atsikišusių dalių, jį patogu naudoti, optiką galima perprasti per pirmą pašaudymą.
Štai kokia patyrusio šaulio pataikymo tikimybė: iš 800 m – 50 %, iš 500 m – 80%, iš 200 m – 90 %.
Be viso to, jis puikiai subalansuotas. Padėjus vamzdį ant aukštesnio pagrindo, tereikia abiem rankomis prilaikyti buožę. Bet tik tam, kad neišsimuštumėte akies ir dantų. Šūvio metu dujos nuvedamos taip, kad vamzdžio kryptis nepakistų (kas nebūdinga, pavyzdžiui, AK serijos ginklams). Šios savybės leido išlaikyti itin gerus taiklumo rodiklius. Štai kokia patyrusio šaulio pataikymo tikimybė: iš 800 m – 50 %, iš 500 m – 80%, iš 200 m – 90 %. Turima omenyje suaugusio žmogaus dydžio (1,7 m aukščio ) taikinį. Prie viso to dar žvėriška kaunamoji galia. Beje, Vokietijos demokratinės respublikos ginkluotėje buvo 2000 šių ginklų.
O dabar šiek tiek asmeninių įspūdžių. Nesu šaudęs iš daugelio ginklų, tačiau Dragunov SVD atatranka nustebino. Netgi po po, kai buvau įspėtas. Per kelias šaudymo valandas ant peties prisitrankiau nemenką mėlynę. Sako, kad dėl patirties stokos. Kuomet išmoksiu taisyklingai laikyti, mėlynių nebus.
Papasakojo istoriją, kad dar mažiau patyręs šaulys su optika prasiskėlė antakį. Teko siūti.
Ginklo taiklumas fantastiškas. „Prišaudžiau“ iš 50 m. Vėliau – į 100 m atstumu esančius taikinius. Pasidarė nuobodu. Treniruotės rezultatas – taikinio centras iš 200 m.
O dabar dėmesio! Šis ginklas nėra automatinis, o tai reiškia, kad jį galima įsigyti oficialiai. Taip taip, supratote teisingai – nors tai yra mirtinas super ginklas, bet gali būti traktuojamas kaip medžioklinis šautuvas.
Norite dar vienos geros žinios? Jo kaina tik 5000 €. O šoviniai kainuoja po 0,35-0,5 €. Piguva.