„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Libane gyvenanti fotografė Ieva Saudargaitė Douaihi: „Beirutas toks, kokį jį mylėjau, dingo“

„Šokas, liūdesys ir pyktis“, – po tragedijos Beirute savo emocijas apibūdino Ieva Saudargaitė Douaihi, jau keliolika metų gyvenanti Libane. Beiruto fotografijų knygą išleidusi menininkė 15min pasakojo, kad miesto tokio, kokį ji mylėjo, nebeliko: „O ar jį pasiseks atrasti ir pamilti iš naujo... tikrai nežinau.“
Beirutas, Libanas
Beirutas, Libanas / Ievos Saudargaitės Douaihi nuotr.

Rugpjūčio 4 d. Beiruto uoste nugriaudėjo milžiniškas cheminių medžiagų sprogimas, savo galia prilygstantis 3,3 balo žemės drebėjimui. Sprogimas nusinešė daugiau nei 150 žmonių gyvybių, sužalojo dar mažiausiai 6 tūkstančius. Iš didelės Libano sostinės dalies teliko griuvėsiai, o daugiau nei 300 tūkst. žmonių liko be pastogės arba jų namai buvo apgriauti.

Po sprogimo Beiruto gyventojai užsienio žurnalistams sakė, kad jų miestas – prakeiktas. „Ne vien miestas, – pridūrė Ieva. – O visas kraštas nuo pat priešbiblinių laikų.“

Tarp nukentėjusiųjų – ir dabar Vilniuje esančios I.Saudargaitės Douaihi draugai, artimieji. „Jie gyvi, bet tarp jų yra ir komos būsenoje, ir sužeisti, ir be namų“, – sakė Libane gyvenimą sukūrusi lietuvė.

„Neparodinė“ Beiruto pusė

I.Saudargaitės Douaihi mama – lietuvė, tėtis – libanietis. Augusi Jungtiniuose Arabų Emyratuose, vėliau ji persikėlė į Beirutą studijoms. „Kai atėjo laikas pradėti aukštąjį mokslą, tėtis paragino toli nekeliauti ir studijuoti architektūrą Libane“, – pasakojo ji.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs