Drėgniausias pasaulio miestelis yra toks lietingas, kad kartais išeiti į lauką yra net pavojinga.
Mawsynram, unikalus miestelis Indijoje, kuriame lyja daugiau nei bet kur kitur Žemėje, yra 22 kartus drėgnesnis nei Londonas, ir nors jis yra stulbinamai gražus, gyventojai teigia, kad čia gyventi rizikinga. Mawsynram yra pasislėpęs Indijos Kasių kalvose ir dėl lietaus vandens yra ne tik drėgnas, bet ir nuostabiai žalias.
Kasmet miestelyje iškrenta apie 11 873 mm kritulių, t. y. net 11 kartų daugiau nei Glazge (1109 mm) ir 22 kartus daugiau nei Londone, rašo „The Mirror“. Jyotiprasadas Oza šiame miestelyje gyvena visą savo gyvenimą ir čia lydi turistus – jis kalbėjosi su Milo Boydu apie gyvenimą šiame dulksnojančiame miestelyje, kuriame lankosi turistai iš viso pasaulio.
„Per metus sulaukiame apie 10 000 turistų. Lietingu metu žmonės mėgsta čia lankytis, nes čia labai gausiai lyja, ypač birželio–rugsėjo mėnesiais“, – su „The Mirror“ dalijosi Jyotiprasadas.
Praėjusį dešimtmetį per vieną birželio dieną miestelyje iškrito 1003 mm lietaus – dvigubai daugiau nei Londone per metus.
Pranešimuose teigiama, kad lietus Mawsynram miestelyje nėra įprasta liūtis, nes kartais prasidėjęs lietus tęsiasi ištisas dienas be pertraukos. Vietiniams gyventojams dažnai tenka bėgti į vidų, kad išvengtų liūties, ir tik tada paaiškėja, kad ji nesiliauja jau visą savaitę. Skirtinga ne tik tai, kiek laiko ji trunka.
Praėjusį dešimtmetį per vieną birželio dieną miestelyje iškrito 1003 mm lietaus – dvigubai daugiau nei Londone per metus. Vietiniai gyventojai sako, kad tokių intensyvių kritulių poveikis Mawsynram gali būti labai pražūtingas.
„Smarkaus lietaus metu neįmanoma išeiti į lauką. Negalime kasdien pasivaikščioti. Per lietų mums nevalia eiti į lauką. Kartais vaikai per lietų negali eiti į mokyklą. Tai gana pavojinga“, – aiškino Jyotiprasadas.
Prasidėjus musoniniams lietums, nuošliaužos ir potvyniai kelia rimtą grėsmę gyvybei, nuolat nutrūksta elektros energijos tiekimas, trūksta gėlo vandens. Be pavojų, kurie kyla gyvenant tokioje vietoje, kai kurie žmonės dėl nesiliaujančios drėgmės trokšta persikelti į sausesnę vietą.
„Mes norime persikelti ten, kur mažiau lyja“, – sakė Jyotiprasadas ir pridūrė, kad į šią vietovę persikelia labai nedaug žmonių. Įspūdingai gausaus kritulių kiekio miestelyje priežastys yra įvairios. Miestelis įsikūręs 1400 m virš jūros lygio, todėl čia vyrauja kalnų klimatas, kurį dar labiau sustiprina šiltas ir drėgnas oras, musonų sezono metu kylantis iš Bengalijos įlankos, ir Kasių kalvų, trukdančių oro srautui iš įlankos.
Mawsynram gyventojai sugalvojo išradingų būdų, kaip gyventi su nuolatiniu lietumi, ir sumaniai prisitaikė. Jie pasidarė garsą izoliuojančius namus, kad užgožtų į stogus barbenančio lietaus garsą – kartais tai gali nuraminti, bet po kelių dienų, matome, tai pradeda varginti.
Žmonės dėl nesiliaujančios drėgmės trokšta persikelti į sausesnę vietą.
Jie taip pat naudoja tradicinius skėčius, vadinamus knups, kurie yra dideli ir kriauklės formos, pagaminti iš bambuko ir bananų lapų. Tačiau ne tik lietus atveda žmones į Mawsynram. Nuostabūs vaizdai, kraštovaizdžiai ir kriokliai labai patinka tiems, kurie mėgsta gamtą. Viena geriausių vietų – Nohkalikai krioklys, kuris yra ketvirtas pagal aukštį pasaulyje.