Lietuva pakliuvo tarp 10 šalių, kurios rekomenduojamos etiškiems keliautojams

Yra sudaromi įvairūs sąrašai, kurią šalį geriausia pasirinkti kelionei, ir vienas jų yra skirtas tiems, kam rūpi žmogaus teisių gynimas bei atsakingas požiūris į aplinką. Į šį sąrašą pakliuvo ir Lietuva, skelbia CNN.
Palūšė
Palūšė / 15min.lt nuotr.

Nepelno siekianti JAV Kalifornijos valstijoje įsikūrusi organizacija „Ethical Traveler“ šią savaitę paskelbė sąrašą valstybių, kurios daro daugiausia, gerindamos žmogaus teisių padėtį, saugodamos gamtą ir puoselėdamos socialinę gerovę, tokiu būdu užtikrindamos ir gyvybingą, bendruomene pagrįstą turizmą. 

Kaip ir kasmet, šiemet ši organizacija paskelbė rekomenduotinų keliauti valstybių TOP-10. „Apsilankydami šiose šalyse galime savo ekonominę galią panaudoti atsilyginti už gerus darbus ir palaikyti geriausias idėjas“, – skelbiama pranešime. 

Taigi, dešimt valstybių, į kurias rekomenduojama vykti kitais metais, yra: Žaliasis Kyšulys, Čilė, Dominika, Lietuva, Mauricijus, Palau, Samoa, Tonga, Urugvajus, Vanuatu. 

AFP/„Scanpix“ nuotr./Vanuatu
AFP/„Scanpix“ nuotr./Vanuatu

Iš šių dešimties valstybių septynios yra salos, ir tai, anot sąrašo sudarytojų, rodo naujas tendencijas. „Klimato pokyčiai labai keičia salas, taigi jos stengiasi rūpintis aplinkos apsaugos efektyvumu“, – skelbia organizacija. 

Kaip ir praėjusiais metais, sąraše nėra nė vienos Azijos valstybės. Sąrašo sudarytojai teigia, kad visos jos padarė pernelyg daug pažeidimų žmogaus teisių gynimo srityje ir įdėjo pernelyg mažai pastangų, stengdamosi išlaikyti ekologinę pusiausvyrą. 

AFP/„Scanpix“ nuotr./Samoa
AFP/„Scanpix“ nuotr./Samoa

Šio sąrašo sudarytojai remiasi duomenimis keturiose kategorijose: aplinkos apsauga, visuomeninė gerovė, žmogaus teisės ir gyvūnų teisės. 

„Kiekvienoje šių kategorijų mes ieškome informacijos apie praeitį ir dabartinę situaciją, kad galėtume suprasti ne tik dabartinę šalies padėtį, bet ir tai, kaip ji keitėsi bėgant laikui“, – sakė organizacijos atstovai. Taip pat analizuojama, ką šios šalys gali pasiūlyti turistams. Parenkamos tos šalys, kuriose sudaromos galimybės pažinti gamtą, kultūrą, bendrauti su vietos žmonėmis „prasmingu, abi puses praturtinančiu būdu“. 

AFP/„Scanpix“ nuotr./Tongos sala
AFP/„Scanpix“ nuotr./Tongos sala

Tiesa, sąrašo sudarytojai pripažino, kad nei viena į dešimtuką pakliuvusi šalis visgi negavo geriausių įvertinimų visose srityse. Beveik visos šios šalys turi problemų dėl smurto prieš moteris. „Čilė šioje srityje turi blogiausius duomenis visoje Lotynų Amerikoje, o Samoa tai yra taip paplitę, kad daugelis žmonių paprasčiausiai laiko tai gyvenimo būdu“, – sako sąrašo sudarytojai. Nemažai šalių susiduria ir su prekybos žmonėmis problema, ir organizacijos atstovai Žaliąjį Kyšulį, Lietuvą, Mauricijų, Palau, Tongą ir Urugvajų skatina nuveikti daugiau šioje srityje. 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų