Po Taivaną keliaujanti lietuvė savo socialiniame tinkle pasidalino išskirtinėmis nuotraukomis, padarytomis kelionės metu. Pasak jos, viena iš įspūdingiausių mano aplankytų vietų Taivane buvo Jehliu geoparkas.
Šis parkas yra maždaug 1,7 km ilgio iškyšulys, susiformavęs Mioceno periodu, kai iš jūros buvo išstumti Datuno kalnai.
Krantą sudaro akytas smiltainis, iš kurio, veikiant vandenyno ir vėjo erozijai bei Žemės judesiams, čia susiformavo neįtikėtinų formų akmenų figūros, kurių daugeliui duoti vaizdingi vardai – Karalienė, Princesė, Fėjos batelis, Avilys ir pan.
Viena iš figūrų – Karalienė yra tapusi kaip ir Taivano simboliu.
Deja, ją negailestingai ardo erozija – po 0,2-0,5 cm per metus. Nepadeda ir tai, kad lankytojai gali laisvai vaikščioti tarp figūrų ir jas liesti – tiesa, kai kurios jau apsaugotos akmenų ratais. O dar Jehliu yra paleontologijos muziejus po atviru dangum – po kojom čia galima pamatyti įspūdingų fosilijų. Jos, deja, irgi labai kenčia nuo lankytojų.
Bilietas internete kainuoja apie 3,5 eur, bet dar kainuos nuvykimas iš Taipėjaus.
Tai visiškai turistinė vieta, vandenyno krantas. Uolienos įspūdingos, vaizdai gražūs.
„Jei klausiat, ar užėmė kvapą, tai ne – pasaulyje daug gražių ir įspūdingų vietų. Įspūdingiau nei Maču Pikču, fiordai Storfjordeno regione ar aisbergai Grenlandijoje tikrai nebuvo“, – sako keliautoja.
Į klausimą, kodėl keliauja, Jurga atsako: „[Noriu} Patenkinti smalsumą – kaip atrodo Taivanas – gamta, žmonės, istorija, architektūra, maistas. Visų mano kelionių tikslas toks pats.“
Ji pasakoja, kad kelionių kryptis renkasi pagal turimą atostogų laiką, finansus ir savo fizines galimybes.
„Be to, keliauju ten, kur atitinkamai tuo metu būna šilčiau nei Lietuvoje – keliauju žiemą, rudenį ir ankstyvą pavasarį. Ir dabar jau dažniausiai keliauju organizuotose kelionėse, tik perku jas beveik visada iš užsienio agentūrų“, – sakė 15min pašnekovė.