08 06

Lietuvį apstulbino turistų nelankoma Uzbekistano vietovė: dėl tokių vaizdų verta rizikuoti

Nors didžiąją Uzbekistano ploto dalį sudaro lygumos, šiame krašte galima surasti ir įvairaus grožio kalnų su įstabiais slėniais bei snieguotomis viršukalnėmis. Būtent pietrytinėje Uzbekistano dalyje, Surchondarjoje, yra viena iš įvairiaspalvių Pamyro kalnų masyvo atšakų – Gisaro kalnagūbris.
Uzbekistanas
Uzbekistanas / Mindaugo Milašiaus nuotr. / „15min“ fotomontažas

Šis Uzbekistano vilajetas (administracinis-teritorinis vienetas) – vienas skurdžiausių, jame beveik trys ketvirtadaliai žmonių yra kaimo gyventojai. Tai sritis, kur žmonės gyvena darnoje su juos supančia įspūdingo kraštovaizdžio gamta. Čia produktų transportavimui tarp kalnų kaimelių vis dar yra naudojami asilai.

Tai sritis, kur žmonės gyvena darnoje su juos supančia įspūdingo kraštovaizdžio gamta.

Tai sritis, kur svečiuodamasis mažesnėse gyvenvietėse tik didelės sėkmės atveju sutiksi kitą turistą. Per tris dienas praleistas Boisūno miestelyje ir jo apylinkėse mes buvome vieninteliai tokie. O priežastis – labai paprasta. Odiniuose krėsluose sėdintys užsienio reikalų „specialistai“ griežtai rekomenduoja nesilankyti su Afganistanu besiribojančioje Surchondarjos srityje, nepateikdami absoliučiai jokių argumentų.

Mindaugo Milašiaus nuotr. / Kelionė po Uzbekistano Surchondarjos vilajetą
Mindaugo Milašiaus nuotr. / Kelionė po Uzbekistano Surchondarjos vilajetą

Ir, žinote, po Bucharos ir Samarkando miestų, perpildytų kvadratinėmis raidėmis kalbančių driskių šalies piliečių, tai yra didžiausias laimėjimas mums. Norisi tikėti, kad tiek Lietuvos, tiek kitų šalių panašaus tipo tinklalapiuose rekomendacijos vengti šio regiono liks ir toliau.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis