„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Lietuvio pasakojimas: Egipto oro uoste visas patikras praėjome su „bevardžiais“ bilietais

Daugėjant įtarimų, kad praėjusį šeštadienį iš Šarm aš Šeicho pakilusiame Rusijos lėktuve sprogo bomba, pasirodo vis daugiau poilsiautojų pasakojimų, liudijančių apie aplaidų Egipto oro uostų darbuotojų darbą.
Šarm aš Šeicho oro uostas
Šarm aš Šeicho oro uostas / „Scanpix“/AP nuotr.

„Sky News“ prieš kelias dienas paskelbė vieno brito pasakojimą, kuriame jis teigė Šarm aš Šeicho oro uosto saugos tarnybos darbuotoją papirkęs 20 svaro sterlingų kyšiu. Tokios sumos užteko, kad išvengtų visų kontrolių, taip pat ir bagažo.

Apie tai, kad Šarm aš Šeicho ir Kairo oro uostuose patikrinimai, švelniai tariant, keisti, pasakojo ir 15min.lt skaitytojas Vytautas Bakšys.

Lygiai prieš metus jis ilsėjosi Egipte. „Spėjome išskristi ir sėkmingai grįžti su dabar jau bankrutavusiu kelionių organizatoriumi „Plius Travel“.

Kelionė buvo puiki, pigi, viešbutis geras. Pailsėjome Šarm aš Šeiche, pamatėme piramides Kaire, vėliau važiavome ir į Izraelį.

Visur stebino ne tik kultūra, gamta, bet ir tvarka Egipto oro uostuose: pirmą kartą mačiau, kad su klientais bendraujantys oro uosto darbuotojai pačiame oro uoste (tarp visų kitų žmonių) rūkytų cigaretes“, – nuostabą kėlusį vaizdą prisiminė V.Bakšys.

Jis atkreipė dėmesį ir į tai, kad darbuotojai, priimantys bagažą ir atspausdinantys bilietus į lėktuvą, už tai prašė „bakšišo“ – dovanos, kyšio ar arbatpinigių. Taip elgėsi Šarm aš Šeicho oro uosto personalas.

Tiek jame, tiek ir Kairo oro uostuose lietuviai susidūrė su dar įdomesniais niuansais, kurie dabar, netylant įtarimams, kad iš Šarm aš Šeicho pakilęs Rusijos lėktuvas galėjo būti susprogdintas, atrodo itin grėsmingai.

„Kairo tarptautiniame oro uoste visas apsaugas praėjome su bilietais, kurie neturėjo mūsų vardų ar pavardžių. Spėliojome, kad ant jų gal koks nors identifikacinis kodas užšifruotas ar panašiai.

Tada liūdnai juokavome, kad, jei lėktuvas nukristų skrisdamas virš kalnuoto Sinajaus pusiasalio, mus laikytų dingusiais be žinios.

Tada liūdnai juokavome, kad, jei lėktuvas nukristų skrisdamas virš kalnuoto Sinajaus pusiasalio, mus laikytų dingusiais be žinios“, – pasakojo poilsiautojas.

„Bevardžius“ bilietus jis įsigijo Kairo oro uoste – juos pardavė vietiniai kelionių organizatoriai.  

Lietuvis prisiminė ir dar vieną situaciją, įrodančią, kokia skylėta Egipto oro uostų apsauga buvo prieš metus. 

„Vėlavome į skrydį iš Kairo į Šarm aš Šeichą. Oro uoste pasitikęs egiptietis parodė, kuria kryptimi reikia eiti. Ja ir pasileidome. Visus tarptautiniame oro uoste esančius apsaugos punktus, metalo detektorius prabėgome nesustabdyti. Jau atsidūrę lėktuve supratome, kad mūsų niekas netikrino – nei pačių, nei kuprinės – visiškai nieko“, – pasakojo V.Bakšys. 

Netikėtumų pateikė ir skrydis namo, į Vilnių, iš Šarm aš Šeicho oro uosto.

„Nustebino ta pati bilietų vardinimo problema: gal tai – kompiuterinė klaida, gal darbuotojų neatsakingumas, bet visi skridome tuo pačiu vardu ir pavarde pavadintais bilietais.

Tuo metu atrodė komiška situacija. Tačiau dabar šie įvykiai nebejuokingi, kai žinome apie tragediją, sukrėtusią visą pasaulį“, – pasakojo pašnekovas.

Po šios kelionės jis lankėsi 20 skirtingų oro uostų įvairiose šalyse Europoje, JAV, Azijoje. „Tačiau su tokiu lengvabūdiškumu, koks buvo Egipte, nei viename oro uoste neteko susidurti“, – tikino V.Bakšys.

„Scanpix“ nuotr./Šarm el Šeichas
„Scanpix“ nuotr./Šarm aš Šeichas yra labai populiari atostogų kryptis.

Suplanuotų skrydžių nevykdys

Penktadienį Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijai išplatinus rekomendacijas nevykti į Šarm aš Šeicho oro uostą kelionių organizatoriai „Novaturas“ ir „Tez Tour“ nusprendė skrydžius į šį kurortą nutraukti iki lapkričio 11 dienos. ​

TAIP PAT SKAITYKITE: Šarm aš Šeicho oro uosto darbuotojai prisipažino: bagažo skenavimo sistema neveikė

Užsakomuosius skrydžius vykdančios bendrovės „Small Planet Airlines“ orlaivis sekmadienį iš Šarm aš Šeicho tik parskraidins ten atostogavusius lietuvius. Nauji turistai iš Lietuvos kol kas nebus skraidinami – įsigijusiems keliones į Šarm aš Šeichą bus siūlomos alternatyvios kryptys, pavyzdžiui, Hurgada.

Jau anksčiau sprendimą nutraukti skrydžius į Šarm aš Šeichą priėmė ir kai kurios kitos Europos šalys. 

Priminsime, jog prieš savaitę Rusijos lėktuvui sudužus virš Egipto Sinajaus pusiasalio, žuvo visi 224 juo skridę žmonės. Orlaivis su turistais pakilo iš Šarm aš Šeicho oro uosto. 

Viena iš versijų teigia, jog į lėktuvą buvo įnešta bomba, kurios sprogimas sukėlė tragišką nelaimę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs