O štai rudeniop, atslūgus paketinio turizmo vajui, kiek jaunesnė mūsų karta traukia į Europos didmiesčius, kur jie jau patys „neršia“, o ne leidžia būti „kabinami“. Pabandykime keliais parametrais įvertinti du didmiesčius – Berlyną ir Lisaboną.
Apie 15 metų Lisabonoje gyvenęs vilnietis Pavelas sako, kad būtent pelningas darbas ir vakarinės linksmybės su brazilėmis tokį ilgą laiko tarpą privertė užsilikti šioje šalyje.
„Seksas čia už dyką, prieinamumas – bet kur arba su vietinių gyventojų nuoroda, o meilės išdaigų kokybė šviesmečiais pranašesnė už lietuvių. Brazilės siūlo tai, ko net nesitikėtum gauti“, – sako Pavelas.
Pelningas darbas ir vakarinės linksmybės su brazilėmis tokį ilgą laiko tarpą privertė užsilikti šioje šalyje.
Kiek atsikandęs portugališko gyvenimo periodo šį rudenį Pavelas jau su išrinktąja keliasi į Barseloną, kur tikisi kiek ramesnio gyvenimo.
Panašiai kaip Pavelas braziles apibūdina 12 metų Berlyne gyvenęs fizikos mokslų daktaras Antanas. „Jei vokietės norės tave išsunkti – tai brazilės pamaloninti, pasiūlys vos ne naktinį tango šokį“, – vaizdžiai pramogas apibūdina Antanas.
O štai į įvairius naktinius laisvos meilės klubus Antanas tautiečiams pataria neiti.
„Daug streso bus net patekti į juos – apsauga apdribusių, apgirtusių, bijančių nusirengti tiesiog neįleis“, – sako Antanas. – O ir patekus į naktinį klubą per daug staigiai atšoks žandikaulis, nes aplinkui tiek visi įsitraukę į intymius malonumus, kad liksi kaip koks stuobrys perpučiamame jaunuolyne – kalbos nemoki, kompleksų daug, kam toks vargas.“
O štai intymesnėje kamerinėje aplinkoje Berlyne susiradus brazilę reikalai klostysis kur kas paprasčiau. Ne tik Berlyne gausu „bordelių“, kur vaikštai apsirėdęs chalatu, gauni lengvų alkoholinių gėrimų ir pagal savo jėgas kas valandą gali „kabinti“ vis kitą padavėją.
Aplikacijos „Hoperfy“ kūrėjas Tadas Kertenis sako, kad naujoji finansininkų ir IT specialistų karta į Berlyną traukia nuo spalio vidurio, kai Lietuvoje kiek atvėsta, o Europoje vyrauja maloni šiluma. Tuomet ir klubai dūzgia iki paryčių. Berlyną renkasi pavienės vyriškių grupės. Jie patys sugeba susirasti ir nakvynės vietą, ir skrydžių bilietus, būna prisiskaitę, ką daryti ir ko ne.
„Mūsų vyrai dažniausiai nemoka vokiškai, yra pakankami drovūs ir patinų kovoje gali likti už borto, todėl išankstinės žinios praverčia, – sako T.Kertenis. – Jiems reikia siūlyti garantuotus sprendimus.“
Psichologas Tomas Lagūnavičius teigia, kad Berlyną ar Lisaboną renkasi projektinės veiklos jaunuoliai, kurie kas keltą mėnesių keičia lokacijos vietą ir nenori būti „pririšti“ ilgalaikiais santykiais.
Tradicinės vertybės yra apgriuvusios.
„Kartais jaunoji karta būna labai rimta, o ten, kur niekas nemato – ir labai atsipalaidavę. Tradicinės vertybės yra apgriuvusios. Laisvė tampa didžiausia vertybe“, – sako ekspertas.
T.Kertenis mini, kad ne pėsčios būna ir pavienės moterys. Bene 20 grupių po 30 asmenų prieš 8 metų buvo skraidinami į Egipto kurortą Tabą. Viešbučiai reikšdavo nemažai pretenzijų, kad kai kurios lietuvaitės laužė tarnybines duris, kur slėpėsi kiek pervargęs animatorius. Išdykusioms lietuvėms moterims, anot jo, patinka ir Tunisas.