Tuo tarpu banglentininkas iš Lietuvos gaudė Nazarėje „pradinukų“ bangas, kurių dydis siekė iki 9 metrų. „Lyginant su bangomis, kuriomis esu čiuožęs iki šiol, šios vistiek buvo didesnės net kelis kartus“, – pasakojo Marius Ščerbinskas.
Prieš dvejus metus nusprendęs pagauti bangą milžinę, Marius to siekė žingsnis po žingsnio: "pradėjau keliauti į vietas, kur formuojasi bangos milžinės, bendrauti su profesionalais, tuo užsiimančiais ne vienerius metus. Pirmoji mano kelionė į Nazarę sutapo su Pasaulio banglenčių didelių bangų čempionatu – atsimenu, pykino vien stovint ant kranto ir žiūrint į tas bangas iš toli. O dabar man išties pasisekė – taip vėlai pavasarį didelių bangų būna retai. Be to, vėjas buvo labai silpnas ir pūtė nuo kranto, todėl sąlygos buvo gana švelnios“.
Slysti banga milžine nėra labai sudėtinga, tačiau didžioji pasiruošimo dalis yra saugumo protokolas, ką daryti nukritus po banga, taip pat – fizinis pasiruošimas. Mariui teko kelis kartus išklausyti saugumo instruktažą, praktikuotis gelbėjimosi metodus vandenyje, o taip pat Lietuvos bangų sporto asociacijos organizuotuose kursuose Marius tapo sertifikuotu gelbėtoju.
„Į bangas mane įtempdavo vandens motociklas. Iš dalies tai nebuvo sudėtinga, nes motociklo vairuotojas padaro beveik visą darbą ir paleidžia tave tobuloje bangos dalyje. Tačiau pirmiesiems žingsniams bangos buvo išties didelės, todėl džiaugiuosi, kad sąlygos buvo geros ir neteko susiskalbti (nukristi ir leisti laiką po vandeniu, bangoje)“, - pasakoja jis.
Marius taip pat yra vienas banglenčių sporto pradininkų Lietuvoje, vienas iš banglenčių stovyklos „Surf Camp“ iniciatorių, daugkartinis varžybų dalyvis ir prizininkas, vienas iš Lietuvos bangų sporto asociacijos steigėjų.